Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A haverom skizofren es most...

A haverom skizofren es most jar az agyam nekem is ?

Figyelt kérdés
A haverom mar nagyon reg ota mindig mondta, hogy rossz gondolatai vannak es ket szemelyisege van, szorongott, depresszios volt, magaba volt zarkodva mindig.. aztan kezdte mondani hogy jonnek a hangok neki, de nem engedelmeskedik nekuk stb stb.. es igy nem torodtem az ilyenekkel probaltam neki segiteni de nem nagyon astam bele magam ebbe.. de most hirtelen a semmibol nekem is kezdtek hirtelen agressziv, rossz gondolataim lenni es tudom, hogy nem bantanek senkit foleg nem a szeretteimet de olyan nagyon rossz es szorongok amikor eszembe jut valami hulyeseg.. es ilyen gondolatok is vannak “tedd meg”, es “mi van ha meg teszed” stb.. es azon agyalok, hogy a haverom is igy kezdte es skizofren lett.. es most en is az leszek vagy mik ezek? Olvasgattam neten es itt is, hogy mindenkinek vannak rossz, agressziv gondolatai de en szorongok toluk nagyon es felek, hogy mi van ha el veszitodik aza kontroll vagy ilyesmi..
aug. 1. 18:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
ahooz szerintem irj ki uj kerdest mert az mar eltavolodik ettol a kerdestol es uj valaszok jonnek csak akkor ennyit irj, hogy rossz agressiv gondolataid vannak + valami rovid locitromot.
aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Mar irtam ki azzal kapcsolatba is kerdest
aug. 5. 12:37
 23/42 anonim ***** válasza:

OCD-d van. Nekem is. Szorongás váltja ki. 11#-es elég jól leírta, kivéve egy kis fogalmazási dolgot: ezek a saját gondolataid, de nem állnak összefüggésben a szándékaiddal. A gondolatok szabadok, bármire gondolhatok anélkül, hogy valójában meg akarnám tenni őket. Viszont vannak gondolatok amik szorongást okoznak, és ez a szorongás rángatja vissza mindig őket a tudatodba, és azt az érzést váltja ki, mintha attól szoronganál, hogy ezeket megtennéd. Olyan mint a rózsaszín elefánt esete: Egy fa alatt van egy elásott kincs, de csak úgy lehet megszerezni, ha amíg ásunk, nem gondolunk a rózsaszín elefántra ... szerinted ez kinek menne ennek tudatában? Az ember megakarja szerezni a kincset, de mivel tudja, hogy csak akkor lesz ott ha nem gondol a mire...baxki rágondoltam... ez a működtető mechanizmusa. Minden ember hajlamos erre, de van akik még jobban. Amúgy csakis annyira komoly, amennyire komolyan veszed, de még akkor sem. Az ocd-sek a legjámborabb emberek szinte, még egy légynek sem akarnának ártani, és nem is fognak. Időnként javul, időnként visszajön, ne ijedj meg tőle.

Van az életedben valami stresszforrás ami masszív szorongásra kényszerít ebben a formában, de lehet még magadnak sem tudod teljesen megfogalmazni, esetleg jelen állapotban megoldhatatlan. Ne aggódj túlságosan. Amúgy mélyebb gondolkodású emberekre jellemzőbb inkább.

aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
És hogy lehet ebből kijönni vagy el fog-e múlni?
aug. 14. 17:50
 25/42 anonim ***** válasza:
mar kijottel
aug. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Sajnos nem teljesen..
aug. 15. 07:07
 27/42 anonim ***** válasza:
sajnos de, talan a teljesen tul, nem vagy skizofren, nem virus ez ember
aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
De ocd beteg vagyok ezek szerint es az is rossz…
aug. 15. 11:10
 29/42 anonim ***** válasza:
akkor irany pszichiatria kezeljuk ezt az OCD-t es felejtsuk el ezt az altalad alkotott skizofrenia viruskent terjedo dolgot. eleg most mar a kakaskodasbol. indulj pszichiaterhez ember. ez mar orulet.
aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy úgymond valójában nem vagy benne. Azzal idézed elő, hogy megpróbálsz kijönni belőle, és ez azt a látszatot kelti, hogy benne vagy.

Ami van, az egy nehezebb élethelyzet, ha ez elmúlik ez is el fog, de idővel enyhül, és jobb lesz. Amikor van, akkor tűrni kell, mert tényleg nagyon pocsék tud lenni, de idővel mindenképp javul.

aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!