Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A stressz felviheti ennyire a...

A stressz felviheti ennyire a vérnyomást vagy másnak is köze van hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon szorongós,és stresszes vagyok.És nem nagyon bírom a dokikat:)

Történt ugyanis hogy be kellett menni a kórházba egyéb okból,amikor is vérnyomást is mértek.És hát a nő aki mérte elég nagyot nézett

200 felett volt.Már nem tudom pontosan mennyi de nagyon magas volt.(18-19 évesen)

Még azt hozzátenném hogy előtte pár évvel tettek rám 24 órás vérnyomásmérőt ami semmi gázt nem mutatott.Itthon is mértem egy ideig de mindig normális volt.Lehet csak a stressztől?


júl. 18. 12:26
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ennyire nem. Ki kell vizsgáltatni magad.

Mikor volt ez, és mit mondtak? Gondolom kaptál rá valamit azonnal. Nem küldtek tovább vizsgálatokra?

júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felnyomhatja, de ennyire szerintem nem. Mármint én is elég orvosfóbiás vagyok, ráadásul születési szívrendellenességem is van, fél-egy évente a kardiológián mérik a vérnyomásom egészen újszülött korom óta és nem emlékszem, hogy systolé valaha is 160 fölé ment volna.

Rajtam is többször volt 24 órás vérnyomásmérő, illetve EKG és a kardiológusok mindig arra jutottak, hogy magas vérnyomás, illetve szívritmuszavar nem igazolható.

júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem az üzemorvosnál 170/99 volt a vérnyomásom, utána beültem az autóba, hazajöttem, itthon már 125/79. Otthon szoktad méregetni? Ha igen mennyi az átlag? Érzel tüneteteket? Ennél a vérnyomásnál, ha tartós lenne iszonyatos fejfájásod lenne és a mellkasod is nyomna valószínüleg. Mennyi kvt, energiaitalt iszol? Sok sósat eszel? Mennyit mozogsz és milyen intezitásban?
júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!