Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stresszes szituáció, vérnyomás...

Stresszes szituáció, vérnyomás emelkedés?

Figyelt kérdés
Szóval bepánikoltam, nehezen vettem a levegőt ideges lettem és 147/100-as vérnyomást mértem. Pár percre rá 142/97 és 147/92. De behomályosodott a látásom és gyengének éreztem magam. Fél órára rá már jobb volt 132/87, de eléggé megijedtem. Az ekkora vérnyomáskiugrás normális jelenség, ha ilyen üss vagy fuss reakcióm van, segíthet ha tornázok, az levezeti a feszkót? Ha pánikolok, nem mindíg vannak ilyen tüneteim, vagyis talán nem mindíg megy fel a vérnyomásom, de megijedtem. Hosszútávon biztos nem jó ha sok ilyen vérnyomás emelkedésem van. Szerintetek hogy álljak a dologhoz, hogy ne is agyaljak rajta, de ne is legyen ilyen vérnyomásemelkedésem. Egyáltalán foglalkozzak vele? Nyugodt állapotban 120/70 és 135/85 szokott lenni.

#vérnyomás #Stressz hypertónia
2023. febr. 23. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Szemem is bevörösödött kicsit.
2023. febr. 23. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A szakemberek szerint a stressz kezelésének titka, hogy törödjûnk magunkkal. Ha ùgy érzed, hogy kezdenek a„hullàmok“àtcsapni a fejed felett , adjàl magadnak idôt. Vegyél ki szabadsàgot s tartsad tàvol magadat a munkahelytôl, hàzimunkàtòl, csalàdtòl és minden olyan dologtòl amely nyomàsként nehezedik ràd. Tôltsed a napot pihenéssel, relaxàlàssal, bàrmivel amitôl jobban érzed magadat. Beszélgessél, vagy vezessed le a feszûltséget humànus mòdon pl; sikitsàl. A helyes levegôvétel is segithet megnyugodni, lélegezzél egyenletessen, ha lehet hasi légzéssel, illetve alkalmazzàl relaxàciòs technikàt. Sportoljàl, tàplàlkozzàl egészségesen!
2023. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sportolóknak 200 felett van a vérnyomásuk.
2023. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogyha sportolás közben felmegy a vérnyomás, akkor ha időnként stressztől megy fel talán az se károsabb az erekre..
2023. febr. 23. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl van hájpolva, alacsony a tűrésküszöb, a test nagyon erős, akik összeesnek azok nem egy-két nap alatt jutnak el ide.
2023. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rengeteget sportoltam sok évig és a teljesítmény értékeim is jók, még is megérzem a magasabb vérnyomást.
2023. febr. 23. 22:51
 7/7 anonim válasza:
normális, túléled
2023. febr. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!