Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 101-es pulzus napközben,...

101-es pulzus napközben, aktivitás nélkül, vagy csak minimális aktivitással, jónak számit?

Figyelt kérdés
21 éves, kevésbé aktív életmódot folytató férfi vagyok.

júl. 3. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A nyugalmi pulzus 60-80 között normális.
júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó.
júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 80-85-90 szokott lenni. Bar en mindig csinalok valamit, ami a pulzust feljebb viszi. de a 100 feletti mar problema foleg nyugalmi allapotban. Akar belso stressz miatt is lehet.. de erdemes kivizsgaltatni szerintem.
júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem normális.


27F, 55-65 nyugalmi.

júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nagyon nem.
júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem. 100 körül akkor van, ha takarítok.
júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit mókás így olvasgatni, hogy valaki normális pulzusnak 60-80-at ír, valaki 55-60-at, valaki 60-95-öt stb stb...


Érthető egyébként mert szinte minden orvosi szakirodalomban másképp van. A pulzus nagyon individuális és sok tényezős érték. Én azt szoktam mondani, hogy 50-100 között megállja a helyét.


Egyébként ez nálad simán lehet normális is. Írtad, hogy kevésbé folytatsz aktív életmódot, így a szervezeted simán reagálhat minimális tevékenységre is 101-es pulzussal. Persze ezt felelőtlenség így készpénznek vetetni, szóval én is azt javaslom, hogy vesd alá magad azért egy kivizsgálásnak. Attól bajod nem lesz. Maximum rájössz, hogy egészséges vagy :)

júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindjart jonak? Inkabb mennyire rossz?
júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát emberek, nem tudom, nekem amióta mérik iskolában, kiskamasz korom óta ilyen, és semmi rosszat nem érzek tőle.
júl. 3. 16:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100-ig elméletileg normális a nyugalmi,de nyilván az is fontos hogy van-e alapbetegség,hány éves vagy,hány kg,mennyire vagy edzett stb...
júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!