Mi a tudományos(!) magyarázata a "későn kezdek aktív lenni" embertípusoknak?
Köszönöm, de az olyan hozzászólásoknak, minthogy "Ne keresd a magyarázatát, mert úgy sincs." és hasonló tudománytalan kontárságoknak nincs itt helye.
Az is megfelel, ha valaki logikai úton sejt valamit, akár kizár valamit.
Amögött, hogy este 9 és 10 körül kezdek felébredni (ezalatt értsd: értelmesen aktív lenni), kell, hogy legyen valami. (Azon kívül is, hogy el van csúszva az éjszaka-nappalom...Ezt a magyarázatot nem fogadom el, mert nem mindig volt elcsúszva és akkor is (sokszor) tapasztaltam az esti aktivitást.)
Ilyentájban alkalmanként érzem, hogy kezdek "főni", tehát a vérkeringésem ééérezhető mértékben beindul és fűt engem. Nem azon tényezők indítanak be, amiket csinálok...
Attól vagy este aktívabb, hogy a szervezeted hozzászokott a kései fekvéshez-keléshez, így az egész biológiai órád eltolódott. Vagyis reggel 7:30 helyett pl. 12:00-kor van a "reggel", így pedig a "délután" is este 21:00-kor lesz.
Hogy alapból miért van ez így, mármint, hogy a napközben nem kifárasztott ember alapvetően miért aktívabb délután, mint délelőtt, azt nem tudom, pedig az lenne a tudományos válasz.
Ezen kívül az is közrejátszhat az időpontban, hogy esetleg akkor fürdesz (ami ugye kicsit amúgy is felpörgeti az embert), illetve még az is lehet, hogy a tested az eltolt biológiai óra mellé még azt is beállította, hogy így koraeste van a "fontos" időszak, amikor tevékenynek kell lenned.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!