Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szívelégtelenség és a...

A szívelégtelenség és a szívbillentyűelégtelenség ugyanaz?

Figyelt kérdés

És akkor már azt is megkérdem, hogy 25 évesen van oka felni valakinek az infarktustól ha szivbillentyuelegtelensege van? (mitralis prolapszus)


Csak mert szokott lenni hogy fáj, nyom a mellkhason és nyilallik a bal kezem, illetve az ujjaim :(


2010. aug. 16. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a szivbillentyu zavar a sziveltégtelenségen belül egy panasz. 25évesen szerintem nem, bár ha ugy táplálkozol, van baj vele és zsiros a szived akkor lehet.
2010. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz. 25 évesen is kaphat valaki infarktust, de ez nagyon nem jellemző és ez nem a mitralis prolapszus miatt van. A mitralis prolapszus csak egy kis billentyűhiba, nem szívbetegség, sok embernek van, nekem is :) Őszintén szólva én is nagyon félek a szívinfarktustól 2 éve már és én is produkálom rendszeresen az általad leírt tüneteket, ha jönnek próbálom kitörölni a hülye gondolataim, de ez elég nehéz dolog...
2010. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mit ertessz rendszeres alatt? Napi szinten naponta tobbszor is? En igy vagyok es azt sem tudom, hogy ez normalis-e? De lehet az is hogy most ez a sok hulye front meg minden meg jobban megzavar :(((

Probalom enis elviselni es nem figyelni ra, de ahogy te is irod ez szornyen nehez :(((

2010. aug. 16. 08:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen össze-vissza,van amikor 1-2 napig szinte egyfolytában, van mikor csak 1-2 órát, van , hogy többször előjön egy nap. Én már ügyeleten is voltam sírva, hogy biztos szívinfarktusom van... A mellkasi fájdalmat okozhatja a prolapszus, ahogy ugye gyengébb a billentyű és visszacsapódik állítólag. Én szedek béta blokkolót, elvileg nekem azt mondta az orvos, hogy megszüntetheti a mellkasi fájdalmat,hát... nem igazán veszem észre. Nálam pánikra gyanakszanak, de én már nem tudom mi van... :( Lehet, hogy csak tényleg bemeséljük magunknak?!? A mitrális p-hoz gyakran társul állítólag pánikbetegség.
2010. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaj, de igazad van, most biztos ez a sok hülye front is hatással van... :((
2010. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem is egyutt jelentkezett panikrohammal. :( Szerintem nem csak kepzelodes. A betablokkolo nekem se jon be... Errol ennyit.

Aztan meg meg az idegesitett fel mikor azt mondta a doki hogy ne figyeljek ra ha fura dolgokat erzek a mellkhasomban. Hat hogy lehet arra nem oda figyelni??? Na de mind1 lessz valahogy.

2010. aug. 16. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, nekem is mindegyik ezt mondta, biztos még nem éreztek ilyet , vagy nem tudom...

Mielőtt kiderült, hogy m. prolapszusom van sokkal jobban voltam, azóta minden összejött, már totál hipochonder vagyok... :((

Azért remélem egyszer elmúlik!!!

2010. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam évekkel ezelött diagnosztizálták a mitralis prolapsust.A legtöbb embernél ez panaszmentes,de sajnos én is azok közé tartozom,akik szenvednek tőle.Mellkasi nyomásérzés,szúrás,fulladás.Ezek nagyon ijesztő tünetek,így sok esetben elkerülhetetlen,hogy pánikbetegség társuljon hozzá...Így mikor jön egy szorító érzés,kalapáló össze-vissza szívverés annyira megijedek,hogy a stressztől elzsibbad a bal karom,erősen verejtékezem,halálfélelem lesz úrrá rajtam!Szerencsére az orvosom nagyon türelmes,és elmagyarázta,hogy ezek a tünetek sajnos jelen vannak,de meg kell tanulni együtt élni velük.Ahogy telnek az évek a tünetek enyhűlni fognak,mert az ember öregszik,meszesedik,így az erek,billentyűk is,ezáltal már nem lesz olyan renyhe,és a kellemetlen,félelmetes dolgok szinte teljesen megszűnnek majd.Ez is egy remény...,de remélem azért,hogy még azelött feltalálnak az orvostudosók valamit,amivel nem kell szenvednünk öregkorunkig!:)

Addig is próbáljunk pozitív gondolkodással átvészelni!!!!!

Meghalni nem fogunk,infarktust nem kapunk ha egészségesen élünk,nem dohányzunk,nem zsírban tocsogót eszünk.25 évesen meg pláne nem.

Szóval kitartást neked!Még annyit,a frontok,légnyomásváltozások,magas páratartalom nem a legjobb nekünk,most én is nagyon rosszul érzem magam,szorít a mellkasom,ha lefekszem olyan erőteljesen ver a szívem,hogy szinte hánynom kell tőle...,de csak túlélem...!

2010. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hat csak tuleljuk valahogy. Most hogy van egy aranyos 4 honapos fiam nem nagyon akarok meghalin!!! De amikor rosszul vagyok es jonnek a "rohamok" akkor nagyon megremulok es jon a panik :(((
2010. aug. 16. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ!Gratulálok a picihez!És hidd el nem fogsz meghalni!!!Én is pánikos vagyok,és megígértettem:) a dokinőmmel,hogy tuti nem halok meg...:)

De ő a legnagyobb tanú rá,hogy megmaradunk,mert neki is megvan ez a betegsége..mitralis prolapsusos és kardiológus.

Szóval ne parázzunk mindig ezen,nekem is két lányom van,értük élnem kell és átvészelni ezt a sajnos félelmetes vmit.

2010. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!