Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szívelégtelenség és a...

A szívelégtelenség és a szívbillentyűelégtelenség ugyanaz?

Figyelt kérdés

És akkor már azt is megkérdem, hogy 25 évesen van oka felni valakinek az infarktustól ha szivbillentyuelegtelensege van? (mitralis prolapszus)


Csak mert szokott lenni hogy fáj, nyom a mellkhason és nyilallik a bal kezem, illetve az ujjaim :(


2010. aug. 16. 07:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Koszi a biztato sorokat, es enis gratulalok a kislanyaidhoz :) Noljetek nagyot (ha mar nagyok meg nagyobbat:) )

Nekem is mondta ket kardiologus is hogy ez nem halalos, csak hat kellemetlen... na de kitartas Nekunk!

2010. aug. 17. 07:34
 12/12 anonim válasza:
Sziasztok :) Én is 25 éves vagyok ( nő ) és nekem is m.p diagnosztizáltak, tulajdonképpen egy pánikrohammal jelenkezett az egész. Pánikbeteg nem vagyok, ezt is megállapították, de természetesen sűrűn rámjön egy leírhatatlan érzés, nem feltétlenül félelem, valami negatív izgalmi állapot. Mondjuk nekem fájni nem szokott a mellkasom, és nyomás sincs raja, csak olyan furcsa...bizonytalanság vesz úrrá, no és akkor jön, az, hogy biztos beteg vagyok...biztos infarktusom lesz, aztán elmúlik...én meg már nem tudom mit tegyek. Van, hogy nem hagy nyugodni a dolog és újra és újra meglátogatom az orvosokat, elvégeztetek pár vizsgálatot, aztán valamennyivel jobb...ördögi kör ez, és fogalmam sincs, hogy ezt a pszichém okozza-e vagy sem, mert, tudja fene...azt mondják ezzel születtem már, csak egy stressz váltotta ki azt, hogy érezzem is a jelenlétét, ergo, úgy gondolom, hogy lehet valami a pszichés dolog mögött, mert 24 éven át nem éreztem soha, egyszer sem..Az a baj, hogy már pontosan tudom, hogy amikor érzek valamit mit érzek, ezért bármikor bármi kis rezdülés is van a mellkasomban azonnal érzem, pedig lefogadom,ha nem tudnám milyen helyzetben van a billentyűm észre sem venném...Az tulajdonképpen h fáj a mellkasod, kezed, ujjaid, azon lehetnek attól is, hogy görcsben vagy, a félelem miatt , akár tudatalatt is...és hát ennek az eredménye egy egyszerű izomfájdalom...csak persze...nekünk erről nem ez jut eszünkbe
2011. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!