Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Felerősödött macskaszőr...

Felerősödött macskaszőr allergia ellen mit tehetek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy eddig is kis mértékben tapasztaltam allergiás reakciókat a cicaszőrre. A porra nagyon.

Van 3 macskám, semmiképp sem fogok megválni tőlük, viszont az elmúlt napokban elég erőteljesen kijöttek rajtam az allergiás tünetek.

Orrdugulás, nehézkes légzés, vörös szem + fáj is :( ..

Igazából most jött ki így komolyabban először, úgyhogy azt hittem megfázás - nátha, de kiderült, hogy ez sajnos allergia.

Olvastam, hogy gyakran kell takarítani, szellőztetni, illetve, hogy kerülni kéne a kontaktot velük (de azt nem tudom megoldani, mert szeretem gyömöszkélni őket:) ) , gyakori kézmosás stb.

Mit tehetek még, hogy nekem is komfortosabb legyen az együtt élés? Esetleg a párásítás segíthet?

Ha valakinek van jól bevált módszere szívesen meghallgatom!

Előre is köszönöm :)



2016. máj. 7. 15:20
1 2
 11/16 anonim válasza:

Nekem a légtisztító sokat segített, de már egyszerű dolgok megváltoztatásával is sokat javíthatsz. Én itt találtam egy jó cikket.Érdemes elovasnod szerintem, hátha valami bejön.

[link]

2016. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

7-es, ne csináld már... Ha én megoldom minden problémámat és boldog vagyok, elmúlik az allergiám?!

Hát nem. Kisiskolás korom óta allergiás vagyok az állatszőrre és még a legjobb napjaimon is, nem azért vagyok allergiás mert boldogtalan vagyok meg nem tudom megoldani a problémáimat... ÚRISTEN... -.-"

2016. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

21.19.


Márpedig tényleg a stressz hatására az immunrendszer legyengül.

És az allergia az immunrendszer gyengesége.



A kérdésre; én is láttam olyan cicusokat, akik élvezték a porszívózást. Lehet is kapni valami gumikefeszerű izát a porszívóra, ami állatokra való.

Jó ötlet a legtisztító is, akár szobánként külön. De a légtisztító filterét is tisztítani kell, nem tudom mennyi időnként, mert függ attól is hosszú szőrüek-e, meg, hogy hányan vannak a macskák.


A központi poszívó azért jobb, mert halkabb, és a macskáknak érzékenyebb a füle.

2016. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És ha valaki nem stresszel elmúlik az allergiája? Nem.
2016. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

19.38.


Nem ilyen egyszerű. Utána lehet olvasni, lehet próbálkozni.


Vagy ki lehet jelenteni, hogy úgyse számít, és annyi.


Van olyan ismerősöm is, aki képes gyógyszereket szedni, és semmit ki nem próbálna, semmi mást nem változtatna az életében.

Van, akinek macskák nélkül is tavasztól őszig szénanáthája van. Kibírja, nem szed semmit.


Az igazság az, hogy mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi jó neki.

2016. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zöldtea-jóga-szauna úszás kombót. Nekem bejött egy ideig.
2016. szept. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!