Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A szteroidos orrspray mikor...

A szteroidos orrspray mikor fejti ki hatását?

Figyelt kérdés
Mivel a normál orrspray már nem segített az allergiás eredetű orrdugulásomra, így ma felírtak egy szteroidosat. Befújtam. Olyan szinten zárta le az orromoat, hogy alig kapok levegőt. Ettől függetlenül még is, "komfortosabbnak" érzem az orromat. Állítólag nem egyből fejti ki hatását. Meddig várjak? 24 órán belül kifejti hatását, mi a tapasztalatotok? (Addig nyomhatok rá hagyományos orrsprayt? - hogy tudjak esetleg aludni?)

2016. jan. 5. 19:05
 1/2 Tüzifaeladó válasza:
21%

Ahhoz, hogy ez kiderüljön tüsszenteni kell.

Ezeknek a sprayeknek az a lényegük, hogy edzzék az orrodat, és erősebbet tudj tüsszenteni, mert akkor a váladék messzebbre megy, és ezért hamarabb távozik a szervezetedből a baktérium. Ez még egy nagyon régi mechanizmus, de a fejlett gyógyszerek miatt mára elhalt, de az ősi módszerekkel gyógyító népeknél még felfedezték az ezzel foglalkozó tudósok.


Szóval ha erősebbet tüsszentesz, akkor már működik is. :)

2016. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, értem, de nekem nem a baktériummal van a bajom, meg a váladékkal. Be van duzzadva az orrnyálka hártyám, mivel allergiás vagyok, meg az orrspray-k is félig-meddig tönkre tették azt.
2016. jan. 7. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!