Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrspray? Miért erőltetik? Ki...

Orrspray? Miért erőltetik? Ki talalálta ezt a marhaságot ki?

Figyelt kérdés

Miért erültetik a ptikákban az orrspray-ket?

Elvileg a spray csak főggőlegesn működik rendesen, tehát álló helyzetben. Ha nem lélegzünk be, akkor rögtön vissza is folyik. De hát pont akkor használjuk ha alig vagy egyáltalán nem tudunk belélegezni, mert az orr el van dugulva. Akkor meg minek ez a baromság? Csak mert valaki azt hiszi hogy marha nagy dolgot talált fel?


A másik meg a kétkezes orrcsepp. Miért nem volt kényelmes a csepegtetős üveg? Miért kell a sima üveg kupakjába pipettát rakni, amikor kényelmetlenebb is, és amíg lent van a kupak és az ember próbálja a pipettával az orrát eltalálni, még az esélye is nagyobb hogy az üveg kiborul...



2015. nov. 8. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy béna vagy, másnál még működnek

Mellesleg a sprayt nem belélegezni kell, hanem rápermetezni a nyálkahártyára, hatékonyabb kisebb mennyiség mellett is, mint a csepp.

2015. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Orrspray témában: ha befújtál, a fejedet hátra és oldalra döntve segítheted a folyadékot, hogy oda jusson, ahová kell. A belélegzés segítségképpen van, ha nem tudsz orron levegőt venni, nyilván nem kell.

Spray helyett amúgy a tengervizes spray oldatábal való öblögetést javaslom, százszor hatásosabb és nem roncsolja a nyálkahártyát.

A pipettás téma kész agyrém: rakd le a qrva üveget oszt annyi. Minek ezen vergődni?

2015. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
"Miért erültetik a ptikákban az orrspray-ket? " Nem tudom, de utánam még soha nem szaladt egyetlen patika sem, hogy rámeröltessen orsprét.
2015. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: Ezekszerint te azt állítod, hogy a sprayt arra találták ki hogy bonyolultabb legyen, mint a korábbi csepegtetőt, és egyesek ehhez bénák. Érdekes teória. Mesélj még. :)


2: Köszönöm az értelmes választ. A tengervizes nálam nem működik, próbáltam, de miután még jobban bedagad a nyálkahártya, én humbugnak gondoltam, lehet másnál működik. Az egy ami mőködik de nem biztos hogy egészséges, az a novorin.


3: Szövegértés. Tudom fáj gondolkodni. Senki nem azt mondta hogy utánad mennek. Az ugye nem erőltetés, ha bemész hogy kérsz orrcseppet, és azonnal rád akarják tukmálni az orrsprayt.

2015. nov. 8. 11:37
 5/10 A kérdező kommentje:

" hatékonyabb kisebb mennyiség mellett is, mint a csepp."


A jó cseppből egy csepp elég orrlyukanként.

Megnézném hogy egy pisszentés mennyivel kevesebb mint egy csepp.

2015. nov. 8. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
hát pedig fogadd el hogy igenis a spray használata egyszerűbb mint a cseppé, gondolj bele bóklászol a városban és bedugul az orrod, hogy nézel ki hátracsapott fejjel amíg várod, hogy a lefolyjon a helyére az a vacak :)
2015. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és még annyi, hogy hogy szoktad használni a spray-t, mert ha azt a kis csúcs rész bedugod az orrodba és úgy fújod bele képtelenség hogy kifolyjon, ha csak a nyíláshoz teszed a végét akkor lehet, de az már nem az orrspray hibája :)
2015. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazából a városban annyira nem szokott, de nem is zavarna. A gond ott van amikor nem tudok aludni töle, és mindig az dugul amelyik oldalon fekszem. (gyerekkorom óta)


Azt a kis csöcsöt az agyamig felnyomhatom, csak akkor nem folyik vissza, ha tényleg tudok levegözni minimálisan, tehát teljes dugulásnál nem müködött.:)

2015. nov. 11. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:

most olvastam a második kérdésed, hihetetlen hogy tudsz ilyeneken gondolkodni :D de egyébként a pipettás cseppentős orrcseppnél én le szoktam tenni az üveget amíg belecélzok az orromba :D az amire te gondolsz az ami olyan üvegbe van mint a szemcsepp, én azt is átöntöm cseppentős üvegbe mert és biztos hogy nem nyomkodnám azt a mennyiséget az orromba, véletlen jobban megnyomom akkor meg nézhetek, a cseppentővel jobban tudod kontrollálni hogy mennyit nyomsz az orrodba szerintem :)


de szerintem mindenki azt használja ami neki segít, bár én nem vagyok allergiás csak a náthás időszakokról tudok beszélni, mint most is, vennem kellett spray-t mert a csepp túl gyorsan átfolyt a nem olyan nagy duguláson, így az semmit nem ért számomra. de mikor nagyon be van dugulva akkor cseppet használok mert a spray csikizi az orromat ami nem túl kellemes :) ja én nekem is az az oldal dugul be este amelyiken fekszem, ezért szokták a náthásoknak ajánlani a magasított párnán háton fekvést, de ez egy allergiás embernél hosszú távon nem hiszem hogy sokáig kivitelezhető :/

2015. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki találta ki az életet, és miért erőltetik?

Meg a butaságot, a háborút, a bűnözést, és egyáltalán a betegségeket?

2016. márc. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!