Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Felerősödött macskaszőr...

Felerősödött macskaszőr allergia ellen mit tehetek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy eddig is kis mértékben tapasztaltam allergiás reakciókat a cicaszőrre. A porra nagyon.

Van 3 macskám, semmiképp sem fogok megválni tőlük, viszont az elmúlt napokban elég erőteljesen kijöttek rajtam az allergiás tünetek.

Orrdugulás, nehézkes légzés, vörös szem + fáj is :( ..

Igazából most jött ki így komolyabban először, úgyhogy azt hittem megfázás - nátha, de kiderült, hogy ez sajnos allergia.

Olvastam, hogy gyakran kell takarítani, szellőztetni, illetve, hogy kerülni kéne a kontaktot velük (de azt nem tudom megoldani, mert szeretem gyömöszkélni őket:) ) , gyakori kézmosás stb.

Mit tehetek még, hogy nekem is komfortosabb legyen az együtt élés? Esetleg a párásítás segíthet?

Ha valakinek van jól bevált módszere szívesen meghallgatom!

Előre is köszönöm :)



2016. máj. 7. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Először is. Tudnod kell, hogy nem magára a szőrre vagy allergiás hanem a szőrön lévő macskanyálra. Mivel a macska rendszeresen tisztogatja magát (nyalja a szőrét) a nyál hozza ki az allergiás tüneteket. (tudom nekem is allergiám van)

Amit tehetsz.

- napi 2x porszívózás,

-felmosás

- takarítás minden nap

- rendszeres bundafésülés a macskáknak

- a patikában lehet kapni allergia elleni gyógyszert.

Mivel 3 macskád van, én azt tanácsolom, hogy menj el egy orvoshoz, nézesd meg, hogy hány csillagos az allergiád ( a 4 csillagos a legdurvább) és ennek megfelelően fognak allergia elleni gyógyszert ajánlani.

2016. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is allergiám van. Anyumhoz ha megyek, mindig megfürdeti a macskát. Tiszta macska a jó macska, viccen kívül.Bár ők csak bentiek.

Állandóan porszívózik, és gyakran cseréli az almot is.

Kalcium azt hiszem.

Egyébként a legjobban bevált módszer, amit valaha tapasztaltam, nem beleragadni a mindennapokba. Nekem akkor kevésbé durva az allergiám. Felülemelkedni az élet gondjain, nem beleragadni lelkileg.

De amúgy, fürdetés, ha jól tudom, akár heti kétszer is.

Azért nézz utána, sok helyen mást írnak.

2016. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Illetve, legyen egy hely a lakásban, ahova nem mennek be sose. Így, ha nagyon rosszul vagy, akármi bajod van, de tényleg, ott hamarabb felépülsz.
2016. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Felesleges a macskákat állandóan fürdetni, sőt nem is igazán kéne, csak ha kintiek, és durván koszosak. Nem a szőrre csak a nyálra vagy allergiás, és fürdés után az az első macskánál, hogy elkezdni magát tisztogatni, nyalogatni.
2016. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
heti kétszeri macskafürdetéssel a macska egészségét teszik tönkre.
2016. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A fürdetéssel kapcsolatban, sose volt tőle semmi bajuk. Inkább kérdezz meg erről egy állatorvost.
2016. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Ezt imádom, mikor az állatokra terelik, fogják az allergiát.

Pedig az allergia a saját szervezetük ellenálló és problémamegoldó képességének a legyengülése! És a helyett, hogy ezen változtatnának egyesek, az állatokat távolítják el környezetükből.

"Porszívózni sem a szőnyeget kell elsősorban, hanem az állatok bundáját" Az állatszőr nem okoz allergiát, hanem a rajta, benne élő apró kis állatkák, és azoknak is az ürülékei.

A száraz levegő a nyálkahártyát szárítja ki ezzel fokozva az allergiát. De ugyanakkor a kis pókok nedves környezetben érzik jól magukat. A levegő páratartalmának növelése csak akkor hoz eredményt, ha külön hálószobád van ahol tiszta a levegő.

Lehet vásárolni kimondottan olyan rovarölő szereket amik kiirtják ezeket a kis atkákat. De a fő problémát a szervezet legyengülését csak is a táplálkozás, pontosabban az emésztés rendbetételével lehet megoldani.

2016. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jövőhéten egyeztetek orvossal, allergia vizsgálattal kapcsolatosan.

Kedves első hozzászóló, nagyon köszönöm a tanácsokat!

Ők is csak benti cicák, fésülni szoktam őket naponta, fürdetni ritkán, 2-3 naponta porszívóztam eddig, akkor sűrűsítjük.

A szeparálás nem megoldható, mivel albérletben lakunk és estére mindig saját szobában vannak (maga a szoba nagy és galériás, mielőtt állatkínzás gyanúja merülne föl:) )

A szervezetem karbantartása végett eddig is tettem. Még egyszer szeretném jelezni, hogy egyáltalán nem jöhet szóba, hogy megváljak tőlük. Ezért kértem segítséget, kérdezem azokat, akik szintén hasonló cipőben járnak. Illetve mivel újkeletű a dolog nálam, tapasztalat megosztás céljából is tettem föl a kérdést.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és örömmel fogadom a továbbiakat!

2016. máj. 8. 14:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Az orrnyálkahártya karbantartására a C vitamin a legtökéletesebb. Ennek porát kell az orrba szippantgatni.

Maga a vitamin megerősíti a nyálkahártyát egy idő után, de közben kitüsszögjük a nemkívánatos anyagokat is.

A szoba levegőjének fertőtlenítésére alkalmazható a forraltbor gőze.

És ha a cicákat rendszeresen porszívózod, az allergiád is meg fog szűnni.

2016. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi van ekkor, ha valami miatt az immunrendszered gyengült?

Máshogy táplálkozol, fogyókúrázol, több a stressz, ki tudja.

Kipróbálhatsz valami immunerősítőt.

2016. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!