Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kizárjam ezeket az élelmiszere...

Kizárjam ezeket az élelmiszereket teljesen az étrendemből?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam allergia vizsgálaton. Vért vettek, amelynek ma jött meg az eredménye. Ezek az értékek lettek nálam magasak:


IgE alapú allergia teszt - mértékegység LU


Mogyoró - 184

Földimogyoró - 208

Burgonya, fehér - 227

Fehér rizs - 120


Referencia tartományok:

0-26 Ellenanyag nem kimutatható

27-65 Alacsony ellenanyag szint

66-142 Közepes ellenanyag szint

143-242 Magas ellenanyag szint

>242 Nagyon magas ellenanyag szint


Az lenne a kérdésem, mivel gondolom ezekre az élelmiszerekre allergiás vagyok (házi orvos nem tudta megmondani :D, én következtettem a magas ellenanyag szintből). Hogy ezeket az ételeket teljesen zárjam ki az étrendemből? Olvastam olyat, hogy egyes allergének hőkezelés után fogyaszthatók, de ugye én nem értek hozzá. Esetleg ha valaki jártas ebben tudna segíteni? Természetesen elmegyek allergológushoz is, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem mostanában jutok be a rendelésre. Addig is próbálok minél jobban utána járni a dolgoknak. Köszi a segítséget! :)



okt. 9. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Sokszor azokra az élelmiszerekre is magas érték jön ki, amiből sokat fogyaszt az ember. Emiatt nem igazán megbízhatóak ezek a vizsgálatok.
okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Kezdetnek igen. Minden nulla. Utana lwhet dyamatosan bevezetni es figyelbi a tuenteket
okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Mit jelent az, hogy fehér burgonya?
okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, ment a zöld pacsi :)


#3 gondolom a fehér "húsú" burgonyát takarja, és így különböztetik meg az édesburgonyától :D így szerepelt a leleten

okt. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!