6-10 év korkülönbség testvérek között mennyire sok?
21-re:
"Pl, ha a nagy szeret vigyázni a kistesójára..."
És ha nem szeret? Akkor meg fogja utálni a kicsit, hogy gyakrabban vagy ritkábban rápasszolják.
"a kicsi segítséget, véleményt kér a nagytól, a nagy már tud némi élettapasztalattal tanácsot adni, vagy ha úgy van kisegíti a bajból, jó irányba tereli"
Ezzel most leírtad, hogy a kicsinek ez miért lenne jó. De a nagy itt csak ad, vissza nem kap semmit. Nem biztos, hogy egy kamasznak egy kisgyerek rajongása, tisztelete sokat jelent. Simán lehet, hogy teher lesz neki, hogy a kicsi állandóan a sarkában van, őt kérdezgeti, ővele akar programot csinálni stb. stb. Mikor ő meg a vele egykorúakkal menne olyan programra, ami természetesen nem kisgyereknek való.
Egy biztos: 10 év korkülönbségnél, de már 6 évnél is nem lesznek játszópajtásai egymásnak. 10 év korkülönbségnél ki merem jelenteni: gyakorlatilag kettő egykét neveltek fel, nem testvéreket.
Ha úgy alakul az élet, hogy ekkora korkülönbséggel születnek gyerekeitek, természetesen el kell fogadni és örülni kell az új gyereknek, a kistestvérnek. De szándékosan így időzíteni rossz döntés.
""a kicsi segítséget, véleményt kér a nagytól, a nagy már tud némi élettapasztalattal tanácsot adni, vagy ha úgy van kisegíti a bajból, jó irányba tereli"
Ezzel most leírtad, hogy a kicsinek ez miért lenne jó. De a nagy itt csak ad, vissza nem kap semmit."
Dehogynem. Sikerélménye lesz, hogy egy csomó mindenben tud segíteni a testvérének, hasznosnak érezheti magát, ettől sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, nő az önbizalma és az önbecsülése, stb.
"Simán lehet, hogy teher lesz neki, hogy a kicsi állandóan a sarkában van, őt kérdezgeti, ővele akar programot csinálni stb. stb."
Ha nem csak átpasszolják őt a szülők a nagytesónak, hanem egyfolytában nevelik is mindkettőt, akkor nem lesznek egymás terhére, és lesz egymástól független "magánéletük" is (amikor a saját kortársaikkal mennek olyan programokra, ami a másikat még vagy már nem érdekli).
És további előny mindkettőjük (meg mindenki más) részére, hogy megtanulhatják, hogy hogyan legyenek tekintettel a jóval kisebbekre/nagyobbakra - amit az óvodában-iskolában képtelenség megtanulni, mert ott minden gyerek velük egykorú a csoportban/osztályban. Pedig ez nagyon is hasznos, hiszen az életben is mindenhol (az utcán, a boltokban, a tömegközlekedésen, a munkahelyeken, stb.) minden generáció együtt van, csak az iskolarendszer az a természetellenes közeg, ahol életkor szerint szét vannak válogatva az emberek.
20-as vagyok.
Szerintem kicsit félreérthető voltam. Igen, vannak ennek is előnyei, persze. Én most pont a rosszabb oldalát emeltem ki, de ettől még tud előny is lenni.🙂 Néha ez, néha az.
"Egy gyereknek nem az a dolga, hogy a kisebb testvér(ek) ingyen bébiszittere legyen!"
Mert ha fizettek volna a szülők, jobb lett volna? :-O
"Én ezt soha nem bocsájtom meg a szüleimnek..."
A ti esetetekben a szülőkkel volt baj, nem a nagy korkülönbséggel. Más családokban semmi gond nincs ebből. A szülők hozzáállásán múlik elsősorban.
Nem, nem lett volna jobb, ha fizettek volna érte. Egy gyerek gyerekkorának nem a korát meghaladó felelősségvállalásról kellene szólnia. Meg a nyaralásoknak sem arról, hogy odafigyelnie kelljen a kistestvéreire, ezáltal kicsit sem élvezve a nyaralásokat.
Igen, a szülőkkel volt a baj, ezért nehéz nem neheztelni az elveszett gyerekkorom miatt. Illetve a nagyszülőkkel is, akik semmilyen módon nem vettek részt ebben, ezért került hozzám ez a feladat.
De ennek ellenére sem tartom jónak a nagy korkülönbséget. Én nem érzem azt, hogy közös gyerekkorom lett volna a testvéreimmel. Volt olyan időszak, hogy éveken át a szián kívül semmi közös témánk nem volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!