Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális a nővérem szerintetek?

Normális a nővérem szerintetek?

Figyelt kérdés

18 vagyok és van egy nővérem, aki 32 és még velünk lakik...És állandóan beszólogat nekem, meg veszekedéseket szit. És én hiába próbálom még a házban is elkerülni, amennyire csak tudom, úgyis állandóan belémköt és anyámék még neki adnak igazat olyankor.

Olyanokat csinál, hogy simán besétál a szobámba és kiveszi valamelyik felsőmet pl. a szekrényemből, mert kitalálta, hogy neki nincs mit felvennie. De egy gusztustalanul elhizott valamit, ezért kinyújtja őket..És amikor szólok neki, hogy ne nyúljon hozzá a dolgaimhoz, veszekszik velem, hogy nem is az én pénzemből vettem őket, szóval lényegében nem is az enyémek :DD

Meg úgy beszél velem, mint valami kutyával kb, ha megszólalok, rámordit, hogy "Kussoljál má' el", vagy mindig, mikor itthon elújságolom a szüleimnek, hogy kaptam valamiből egy jó jegyet, ilyen hót flegmán kérdezi, hogy "És ez mégis ki a szart érdekel szerinted??-.-"..

De legjobban az idegesit, hogy 32 évesen még nem tudott elköltözni, de állandóan itt ugat nekem, hogy ha nekem valami nem tetszik, el lehet költözni, meg hogy én amúgy mit tettem le az asztalra, meg ilyesmik :DDD Kezdjük ott, hogy alapból idén fogok még csak érettségizni, érettségi nélkül pedig nehéz "bármit is letenni az asztalra" XD A másik, hogy én jó tanuló vagyok, idén akarom letenni a nyelvvizsgát is és egyetemre szeretnék menni, ez meg 2-szer is megbukott, amig iskolába járt, aztán nagy nehezen meglett az érettségije és nem is tanult tovább, nem beszél semmilyen nyelven, miután leérettségizett, akkor se keresett munkát, mert 20 évesen felcsinálták és amikor a gyereke idősebb lett és elkezdett oviba járni, akkor se ment dolgozni, hanem 26 éves koráig csak itt élősködött anyámékon. Aztán elment a tesco-ba dolgozni és azóta is ott van, közbe még mindig nálunk lakik a gyerekével együtt, akivel nem is foglalkozik, lényegében anyámék nevelték fel, mert ő idő közben szakitott a pasijával, aki teherbe ejtette és állandóan bulikázni járt meg havonta más pasijai voltak és azok fontosabbak voltak neki, mint a saját gyereke :D Azóta is ezt csinálja amúgy, folyton bulizni jár, meg mindenféle idiótaságra elb4ssza a fizetését, anyáméknak meg havonta ilyen 10-15 ezer forintokat ad :D És ők meg még ennek ellenére sem zavarnák el itthonról...Régebben volt, hogy szóvá tették neki, hogy már ideje lenne elköltöznie innen, mert velük is állandóan veszekszik meg ordibál, mint valami idegbeteg, erre besértődött és a fejükhöz vágta, hogy az unokájukat kitennék az utcára...Szánalmas..Azóta nem merik neki szóvá tenni, hogy el kéne mennie..

És már rendesen gyomoridegem van, ha meglátom, mert úgy viselkedik, mint valami retkes ci...y, lehetetlen egy házban lakni vele. Ma pl. azt csinálta, hogy hazajöttem az iskolából és leültem ebédelni és nem voltam benne biztos, hogy elég lesz annyi kaja, amennyit kiszedtem, ezért otthagytam a pulton a tepsit a konyhában, erre láttam, hogy ez a nyomorult odament és nem is szedett ki magának külön tányérba a kajából, hanem a tepsiből kezdett el enni, én meg mondtam neki, hogy fúj, miért kell beleenni abba, amiből mások is szeretnének még enni? -.- Erre elkezdett velem ordibálni, hogy kussoljak el, mi a f4szt képzelek magamról, azt hiszem, hogy én jobb vagyok másnál, azt hiszem, az én nyálam aranyból van? :D Erre mondtam ,hogy nem, de én rohadtul nem is szoktam belezabálni abba, amiből mások is esznek majd, hanem legalább fogok egy tányért és kiszedek magamnak, erre tovább folytatta, hogy mert mit zavar engem az, hogy beleeszik, én nem vagyok jobb nála, amúgy is, egy család vagyunk, egy a nyálunk is, stb :D Még az én jó édes anyámat, amiért nem akarok abból az ételből enni, amibe előttem beleevett valaki..Istenem...Meg utána megkaptam azt is, amit mindig, hogy ha nem tetszik valami, el lehet innen költözni és amúgy is, engem szeretett-e egyáltalán valaha is valaki, meg ilyenek XD Mindezt azért, mert szólni mertem neki, hogy ne egyen a tepsiból, hanem szedjen ki magának egy tányérba kaját..

Egyébként emiatt is állandóan beszólogat, hogy nincs barátom és mindig mondja, hogy neki ennyi idősen már vagy 6 pasija is volt, volt, hogy 3 fiúval randizott egyszerre, nekem meg csak egy volt életemben és az is szakitott velem, senkinek se vagyok fontos, stb.

Most komolyan, egy ilyen "ember" normális szerintetek? Nem tudom, meddig birom még elviselni, már akkor rendesen remegek az idegtől, ha csak hozzámszól...

18/L


2017. febr. 28. 16:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
4%

te arról tudsz hogy a görögöknél

de nem csak ott szépen családos emberek

férj feleség , és teljes család költözött vissza


anyuci apucihoz


35 *- 40 évesen is és családdal tehát gyerekekkel

nem te szabod meg ha az ember nem úgy él ahogy szeretne


és visszaköltöznek ez nem kitalált dolog

nézzél gyorsan utánna


bárhol bárkivel megesik hogy az utcára kerülne

ha nincs szülői ház

ezen kellene gondolkodni


és bármelyik cég csődbe mehet


lehet mind vagánykodni de csak egy darabig

és erre irtam milyen jó szülők nem elzavarják

hanem még ha kell fel is nevelik az unokát is


ez példa

és jó példa még te is tanulj , mert a gyereked ilyen helyzetbe kerül akkor te is ezt kellene tegyed

és nem elzavard a gyereked az unokáddal


ennyi az egész

2017. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Martin3410 ***** válasza:
78%
Helló először is a nővéred 100% hogy nem normális eleve mit vársz olyan embertől aki 32 évesen még mindig a szüleivel él a szerencsétlen gyerekét sajnálom hogy ilyen anyja van dehogy az apja sem normális az fix.Mond azt a nővérednek másoknak 32 évesen már családjuk van ő meg ennyi idősen még mindig otthon lakik szüleivel a zabigyerekével együtt és ő költözzön el ha nem tetszik neki.
2017. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

#11: ha már volt olyan felelőtlen a csaj, hogy ott lett a gyerek egy szörnyen stabil kapcsolatban, akkor annyi is legyen benne, hogy nem megy haza anyuci-apucihoz és vágja hozzájuk az unokájukat, hogy nesze neveljétek fel, tartsátok el meg engem is, mert olyan jó szülők vagytok...

Hova lett a méltóság? Vagy az emberség? Vagy épp a felelősségtudat? Manapság ezek a szavak már semmit nem jelentenek? Mert az elég szomorú. Bárki bármit mond, szerintem egy 30+-os embernek már nem a szülei nyakán kellene lógnia, vagy ha már úgy hozta a sors (illetve így elcseszte ő saját magának), akkor fülét-farkát behúzva kéne hálát adnia, hogy a szülők túl jószívűek és nem rakják ki se őt se a gyerekét az utcára

2017. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos "normális", mint mentális probléma. A nővéred tankönyvi esete a kisebbségi komplexusnak, amit leírtál annak kb minden mondatában utol lehet ezt érni.


De amúgy is egyszerű a képlet: aki 32 évesen egy ekkora senki, az is marad és ezt ő is tudja. Görbe tükörként meg ott vagy te az orra előtt: vékony, fiatal, okos, egy csomó lehetőséggel előtted amiket látszólag nem is igyekszel elszarni. Ez valószínűleg nem manifesztálódik benne, hogy "fú de féltékeny vagyok" hanem csak érzem valamilyen hatalmas belső feszültséget és egyrészt próbál lehúzni a maga szintjére ("asszed neked aranyból van a nyálad") másrészt az üres és értéktelen létéből igyekszik megragadni olyan momentumokat amivel valamivel többnek érezheti magát nálad ("nekem bezzeg ennyi idősen már 6 pasim volt" = hiába vagy szép ő azért "sikerebb" volt a férfiaknál).


Tekints rá úgy, mint egy dühös kis csivavára, amelyik mindenre acsarkodik - puszta rettegésből és komplexusból. Ez a nővéred valósága jelenleg. Szerintem semmit nem tudsz vele kezdeni, a szüleidnek kellene és az teljesen más tészta.

2017. márc. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális a nővéred. Egy frusztrált p.icsa, aki elcs.eszte az életét, és most böki a csőrét minden. Ha a szüleid nem teszik helyre, akkor védd meg magad nyugodtan. Nem vagy köteles tűrni a sértéseit, és a piszkálódásait csak azért, mert neki ez az egyetlen öröme az életben.

Dicsekszik, hogy mennyi pasija van? Vágj vissza, hogy "meg is lett az eredménye, Te jobb életre vágy, mint amit ő sikeresen összehozott magának".

Beszól, ha a jegyeidet említed? Vissza kell szólni, hogy a szüleidnek mondtad, nem neki. Ő foglalkozzon a saját gyereke teljesítményével és nevelésével. Etc. Ebben semmi bunkóság nincs, pusztán tényszerűen reagálsz.

HA mocskosul beszél, akkor fel lehetne világosítani arról, hogy nem a kapcarongya vagy, mellesleg a gyerekének ne ilyen alpári stílust közvetítsen.

A mit tett le az asztalra dolog meg nevetséges, ezt ő is tudja. Miért, ő mit tett le az asztalra? Más kenyerén él, mással nevelteti a gyerekét, és felnőtt nő létére még önmagát se tudja fenntartani. Te hozod azt amit a korod alapján el lehet várni tőled, ellenben ő ...

Ne hagyd magad, senkinek nem vagy a boxzsákja!

2017. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Martin3410 ***** válasza:
100%
Ja és ő mondja hogy te mit tettél le az asztalra?Előbb magába nézzen hogy ő mit tett le az asztalra.
2017. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 maffiafia válasza:
35%

Csak az elejét olvastam el, ne haragudj, de ismerős a jelenség, valőszínű, hogy nincs sok barátja, s mint mindenki, úgy ő is igényli valaki figyelmét. Én tesommal ugyanezt csináljuk, csak mi nem sértődünk meg, legyen bármilyen durva amit mond, mondok. Próbálj egyszer nyíltan/megértően beszélni vele, ha nem sikerül, akkor meg próbáld minden figyelmedet megvonni tőlle, s próbáld meg leszarni l, amennyire csak tudod. :)

A

2017. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

tipikus mai életképtelen kis seg'ej

semmire nem képes és leugatja azt akit gyengébbnek képzel

kezd el keményen terrorizálni

ugasd le, kapd szét a cucait, vájkáj a magánéletében

a szüleidnek meg folyton duruzsold hogy vegyenek ki neki egy albérletet ő meg állja a saját megélhetését

2017. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!