Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy beszéljem le a nővéremet...

Hogy beszéljem le a nővéremet arról, hogy a barátjával közös tetoválást csináltasson?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, tesóm 18 éves, és közös tetkót akar a pasijával. Elhiszem, hogy nagyon szerelmesek, de ha pár év múlva szétmennek, akkor mi lesz...? Légyszi ne írjátok, hogy szóljak a szülőknek, mert azt nem fogom megtenni. Konkrét, jogos, okos észérveket szeretnék, amivel tudok rá hatni. Előre is köszi a válaszokat. 16/L

2015. szept. 21. 07:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Már 18 éves, ő dönti el mit akar és mit nem. Én barátnőm is akart közös tetkót egyforma mintát akartunk mindkettőnk vádlijára tenni de én nem vállaltam.

Egyrészt nekem az indokom az hogy előbb utóbb úgy is megunom, meg nekem mentségemre szolgált még az hogy nekem bőrbetegségem van, nagyon kitud száradni, sokszor égtem már le napon saját hülyeségem miatt é több helyen vannak anyajegyeim amire az orvosok is mondták hogy nagyon vigyázzak mert baj lesz belőle. Tetoválást ők is mondták hogy felejtsem el. Másfelől semmilyen fém ékszert nem tudok magamon elviselni, a bőröm egy idő után kiszárad és kiütése sebes lesz körülötte és nehezen tudtuk eltüntetni. Én így beszéltem le a barátnőmet a közös tetoválásról azt se akartam hogy a nevem tetováltassa magára mert oké szerelmesek vagyunk a mai napig de sose lehet tudni hogy mikor megyünk szét és mikor unja meg azt és mást akar majd helyette. A barátnőm nem sértődött meg nagyon ezen mert beismerte hogy egy idő után megunja majd a tetoválást és akkor bánni fogja. Egyszer csináltatott magának Hennát ami egy idő után eltűnik így azzal most megvan oldva. Tetoválás az káros ezzel érvelj a tesód előtt de ha igazán elszánt úgysem fogod lebeszélni róla. Sokan mondják hogy nem ártalmas meg semmi, de logikusan belegondolva vegyi anyagot juttatnak a szervezetedbe a bőröd alá, egy idő után baj lesz vele. Nagyapámnak is volt egy tetoválása amit a 90 es évekbe csináltatott és neki is ugyanolyan bőrproblémái vannak mint nekem, neki igen is volt gondja vele 8 évvel ezelőtt ott egyre jobban halványult neki és lökte ki a szervezete végül pirosas lett és egyre rosszabb volt ott a bőre, és bizony már fájdalmakkal járt neki, le is vetette magáról ami egy pokol volt neki, de mondták is hogy időbe lépett mert komoly követkzményei lehettek volna.

2015. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy lesz, aki nem bírja ki, és megkapom, hogy semmi közöm hozzá. De igen, van közöm hozzá, ugyanúgy, ahogy neki is lenne köze hozzá, ha én akarnék tetkót akár most, akár 18 évesen, mellesleg - biztos nehéz elképzelni, de jóban vagyunk - ő jött oda hozzám és mutogatta, hogy milyet szeretne, és kérdezte, hogy melyik tetszik nekem.

Egy fél szívet akar, benne a pasija nevével, és a szív másik fele az ő nevével meg a pasiján lesz. Tényleg nagyon szép amúgy, csak hát... korainak tartom.

Amit az 5-ös válaszoló írt, azt azért még megpróbálom, hogy az esküvőre milyen jó lenne, mintegy "nászajándékként" egymásnak.

1-es, tök jót írtál, ez eszembe se jutott, ráadásul ezt elég lesz csak besatírozni, és kész. Ezzel kicsit megnyugtattál, köszi. :)

7-es: hát igen, ezt mondtam neki, de süket fülekre talált, az volt a válasza, hogy "ez most más". Remélem, tényleg az. :P :)

Most ott tartok, hogy megpróbálom arra rábeszélni, hogy minél kisebb legyen a tetkó, mert az szebb és ízlésesebb (és az esetleges eltávolítással vagy változtatással kevesebb lenne a macera, de persze ezt már nem mondom neki)

A többieknek is köszönöm a választ, amit hasznosnak találtam, arra ment a zöld kéz, lefelé nem pontoztam senkit!

2015. szept. 21. 16:06
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

*11

Hát igen annak akinek bőrproblémái vannak annak egészségtelen. Más az egész életét leéli gond nélkül akár full szétvarrva. Meg ez a megunni duma. Hát ha valami jelentéktelen sablon tetkó akkor biztos meg lehet unni. De azt se igazán értem. Megunni. Mintha egész nap azt kéne nézegetned.

Kérdező:

Sajnálom de valóban nincs közöd hozzá h mit csinál a testvéred. Nem azért mert nem vagytok jóban hanem mert az ő teste. Biztos neked sem tetszene ha valamit nagyon szeretnél és beleszólnának. Persze most azt mondod h nem lenne gond, de ha ott a szitu akkor más.

Mindezek ellenére a tesód valóban baromságot csinál. Párom nevét soha nem varratnám magamra. Nem azért mert nem szeretem, de nem lehet tudni h mit hoz a jövő. Lehet hogy már holnap szét megyünk v egy hét múlva. És én ezt 6 év után mondom. Egy közös mintát talán bevállalnék. Talán.

És ezt mondom úgy h nekem és páromnak is van tetoválásunk és még tervezünk is. Nade nem 18 évesen csináltattuk, nem nevek vannak rajtunk. Olyan dolgokat tetettünk magunkra amiknek jelentősége van számunkra.

2015. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább gyakori neve van a srácnak? Mert az még belefér, ha a szakítás után mostantól csak Ádámokkal vagy Balázsokkal járhat, mert ahhoz már megvan a tetkó, de egy újabb Kleofást nehéz lesz találni...
2015. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kár hogy neked 16 évesen több eszed van mint neki 18 évesen. Próbáld neki ecsetelni, hogy ha szétmennek, akkor mindig takargatnia kellesz. Mindig csak a rossz emlékeket hozná elő. stb. elég ha eléred, hogy elhalasztják a dolgot, míg komolyabb nem lesz az érzelmük. Amúgy meg nem egy tetkón fogják megmutatni, hogy mennyire szeretik egymást.

Bár én alapvetően soha nem csináltatnék tetkót. tetszeni tetszik ugyan, de egy életre szól. mi van ha megunom. Tudom lehet szépítgetni, átirni de korlátokkal. az nekem nem jön be!

2016. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!