Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan akadt ki a nővérem,...

Jogosan akadt ki a nővérem, amiért rászóltam, hogy fogja vissza magát?

Figyelt kérdés
Minden szülő a saját gyerekét tartja a legkülönlegesebbnek, eddig oké, de a nővérem sportot űz belőle. Tudni kell, hogy van egy másfél éves kislánya, aki félvér, mert az apukája fekete. Amióta megszületett a kicsi a nővérem szinte lenézi a fehér gyerekeket. Minden héten indítja a gyereket babaszépségversenyen és erőszakosan követeli az ismerőseinktől, hogy szavazzanak a kicsire. Mivel sötétebb bőrű a gyereke, ezért elvárja, hogy mindenki körülugrálja és csodálja és ha nem nyer a netes babaversenyeken akkor hosszas Facebook bejegyzésekben okoskodik, hogy tudja, hogy ez a vereség a lánya bőrszíne ellen irányul és hogy mennyire szégyellhetnék magukat az emberek, hogy a XXI. században is ilyen rasszisták az emberek. Naponta minimum húsz képet rak ki a kislányról, de minden egyes mozdulata dokumentálva van, a fürdés, evés, alvás, játék, szinte minden. A rokonaimat is mindig megörvendezteti párnával, naptárral, bögrékkel amin a kislánya szerepel és ha valamelyik látogatása során, hogy az ajándék nincs kitéve feltűnő helyen, akkor cirkuszol. Ma megmondtam neki, hogy igazán visszafoghatná magát, ami miatt nagyon nagy vita alakult ki és eléggé összekaptunk. Bocsánatot kéne kérjek? Azt vágta a fejemhez, hogy az ő gyereke dolgaiba nekem nincs beleszólásom.
2015. jún. 8. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem igaza van, ez az ő dolga. Az egy más kérdés, hogy ezzel az ismerősei agyára mehet egy idő után .

Te figyelmeztetted, megtettél mindent, szerintem ne nagyon erőltesd tovább ezt a témát.

Ha zavar facebookon rejtsd el a tevékenységét.

2015. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nővéred kicsit megzizzent :)
2015. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
A gyereke dolgaiba valóban nincs beleszólásod. Ám a leírtak alapján, te inkább az anya viselkedésére teszel megjegyzést. Ami igaz, hogy nem szabadna lenéznie mások gyermekeit. Más rasszista, mert az ő gyereke sötétebb bőrű, de ő nem az, mert a másik szerinte nem ér annyit, mert fehér? Ugyan. A sok képes dologba sok anya beleesik, főleg az első gyereknél, de azért én azzal is csínján bánnék. Sokan gondolkozás nélkül felteszik a fürdetős, meztelen képeket a gyermekeikről, amit pl azért nem kéne. Ilyennek a családi fényképalbumban a helye, nem ott, ahol a kollégák, ismerősök, ismeretlenek is megnézhetik :) Szerintem értesd meg vele, hogy nem akarsz beleszólni abba, hogyan neveli a gyermekét, csak frusztráló, hogy mindenhol, mindig csak a gyermekét lehet látni. Az meg egyáltalán nem normális, ha mindenkivel leáll veszekedni, akinek nem az ő gyereke a legszebb. Mert sok ilyen lesz, sőt... Később ez csak rosszabb lesz. Szerintem jól tetted, hogy próbáltad helyretenni, hogy vegye már észre magát, mert a későbbiekben nagy pofára esésekre számíthat, ha így folytatja.
2015. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nagy az Isten állatkertje, de én is sok ilyet ismerek, pedig azoknnak a gyereke még csak nem is tejcsoki. :D Ki kell őket röhögni, és kész.
2015. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
szánalmas az ilyen "anyuka"
2015. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Tenyleg szanalmas az ilyen anyuka. Nyilvan mindenkinek a sajat gyereke a legtokeletesebb, de ezt nem kell masra is raeroltetnie. Abba valoban nincs beleszolasod, h o pl hany kepet tesz ki hova, abba viszont a noverednek nincs beleszolasa, h Te hova teszed ki a bogret/naptarat stb. Attol, h neki a szemefenye a sajat gyereke, nem varhatja el, h masnak is az legyen.
2015. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem várhatja el hogy mindenki olyan szépnek lássa az ő gyerekét mint amilyennek ő látja. Az természetes hogy neki a saját gyereke a legszebb, de hogy másoknak mi tetszik az a saját dolguk. Mint ahogy a lakberendezés a saját lakásukban a saját dolguk. Mindenki maga dönti el hogy szebb lenne -e a lakása ha kitenné az ő kislányáról készült tárgyat vagy inkább a fiókba dugná. Ha ti megajándékoznátok őt valamelyik rokon kisgyerek fényképével készült tárggyal vajon kitenné hogy díszítse az otthonát? Vagy Kiszel Tünde naptárával ha megajánékoznátok vajon kitenné? Pedig Tünde is olyan szépnek látja a naptárait mint ő a saját kislányának a képeit. Amúgy ő dolga hogy mit csinál, de sokkal boldogabb kislánya lenne ha a Facebook-on neki szentelt időt személyesen adná a lányának.
2015. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem ártott neki, hogy valaki felnyitotta a szemét, hogy ezzel hülyét csinál magából. Mindenki ezt gondolja róla, csak mások nem akarják neki megmondani :)

De azért ezen ne vesszetek össze. Beszéljétek meg. Mondd neki, hogy te csak jót akarsz neki és a gyereknek is.

2015. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
A szülők néha tényleg megzizzennek az első gyereknél, mi ugyan nem csináltuk azokat amit a nővéred, de pl visszanéztük a korai családi fotókat (kb tízezer darab 2 év alatt), ahol egy sorozatban majdnem 50 arról szól ahogy a gyerek fekszik a kiságyban, alig van különbség a képek között. Akkor ez teljesen természetesnek tűnt, nyilván része az ősi ösztönnek hogy a gyerek különleges és védelmezni kell. Érdekes módon a másodikról tizedannyi képet sem csinálunk, tehát lehet hogy ez az elmélet helytelen. Hagyd rá, nem kötelező játszanod a szerepet.
2015. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyereke dolgába valóban nincs beleszólásod. Viszont a nővérednek meg abba nincsen beleszólása, hogy az ismerősök hogyan kezelik ezt a helyzetet. Az én dolgom, hogy a 20. párna ki van e rakva..az én dolgom, hogy szavazok e a kislányra.. az én dolgom, hogy hajlandó vagyok e végig hallgatni.. Az az igazság, hogy én már rég letiltottam volna.


MEgtetted, szóltál neki, ha ezen hisztizik, akkor az ő baja.


Illetve ha ennyire lenézi a fehér gyerekeket.. megmondanám neki, hogy imádom az unokahúgomat, odáig vagyok érte, de az én gyerekem semmivel nem lesz kevesebb azért, mert mindkét szülője fehér.

2015. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!