Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megmondtam az oszintet,...

Megmondtam az oszintet, megsertodott. Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
A noveremnk valami elkepesztoen rendetlen es koszos a lakasa. Ez nem az a 'van egy kis kupi', vagy 'bocs, a rendetlensegert', ez mocsok. Budos van, vastgon all a por, az ember par perc utan kohogni kell. Volt, hogy ledobtam a kanapera a taskamat, nem tul magasrol, nem erosen es vastagon felszallt a porfelho blole. A mosogato konkretan rohad, vastag koromfekete trutyi van benne, allandoan. A tuzhelyen vastagon all a zsir, korom, peneszt is lattam mar rajta, mert valoszinuleg kifutott valami es hagyta burjanzani. A furdoben a kadnak minimum 2 ujjnyi vastagon fekete penesz es szappanlerakodsok vannak a kad es mosdo szeln. Wcben lattam mar sz...rcsikot, tampont, egyszeruen nm tudok raulni, egy a tuzo napon elhelyezett fesztivalos toitoi hivogatobb. Az ablakokon ki se lehet latni. Egyszer letepett 2 fuggonykarikat, amikor el akarta huzni a a fuggonyt, 1 honap mulva jartam nala azutan, ugyanugy volt. Szennyes, mosatlan edenyek, hasznalt zsepik mindenutt. Es inkabb atesik rajta, es szitkozodik egy soert, de fel nem venne. A durva, hogy kinzetre tok egyformak vagyunk. Apoltak, sminkeltek, magassarkuban jarunk minden nap, szepen feloltozve, max annyi a kulonbseg, hogy az o ruhai vasalatlanok. Az eletben meg nm mondana rola valaki, hgy igy el. En tisztasagmanias vagyok, nem beteges(apam pszichiater, ugyhogy tudom), de ez egy a haztartast altalanosan vezeteo embernek is undorito lenne. A baj az, hogy nem szivesn mgyek fel hozza, mert eddig mindig sikerult valamibe belelepnem, beleulnom, volt, hogy kezmosas utan megtoroltem a kezem es mikor elindultam haza, 10 percig szaglasztam a kocsiban mire rajottem, hogy a kezem budos, mert rohadt a torcsi a dohtol, amibe beletoroltem. Ma talalkoztunk. Kerdezte atjovok e. Es mivel eleg benan hazudok, a 'nem erek ra' valaszt nem vette be, es addig szekalt, amig elmo dtam. Itt meg kell jegyezzem, hogy, akarmilyen allapotban is van, az o otthona, igy nagyon kedvesen fogalmaztam. Elmondtam, hogy rumli van, es nem erzem ott jol magam, ertse meg, es barmikor nagyon szivesen toltok vele idot, de a lakasara nem szeretnek felmenni. Ha gondoloja, segitek rendet tenni. Erre megsertodott, kozolte, hogy elege van, hogy mindenki ezzel jon, es ott hagyott. Telefont nem veszi fel, sms, viber, facebook uzenetekre nem erkezik valasz. Igazan nem akartam megbantani, de ez nem allapot.
2015. ápr. 17. 04:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Küld el neki a TLC ezen sorozatát:


[link]


[link]


A pszichiáter legalább helyben lesz :D

2015. ápr. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Ilyesmivel nem vagy egydül. Az idézettekhez képzeld hozzá, hogy a lakásba a rossz idő elől beenged négy kutyát, az elhasznált WC papírt a földre dobálja, mindenkinek hazudik és a legjobb színben tetesse magát, engem meg lemocskol. Ez az én vörösdiplomás, munkakerülő hugom.
2015. ápr. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Kell neki a szembesítés, jól tetted. Szerintem ő is tud róla és bántja, ez egyfajta betegség. A családomban a húgom volt ilyen, de a mocsokhoz add még hozzá a mindenfelé heverő tárgyakat és háztartási szemetet, és 4 macska minden mocskát (ez egy kis lakás). Szembesítettük vele, nem sértődött meg, de időbe telt neki a változás. Az első alkalommal én takarítottam ki a lakást, 2 napba telt. Amikor végeztem, megkérdeztem tőle hogy ugye hogy jobb úgy élni, hogy mindent meg lehet találni és nem borít el a szemét? Belátta hogy változtatni kell, a 4 macskából hármat elajándékozott és elkezdett rendet tartani, rendszeresen levinni a szemetet, és elmosni azt az edényt amit használt. A nővéred még nem tart itt, de az első lépést már megtetted. Ne hagyd annyiban a dolgot.
2015. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Najo, azert a haziallatokat nem lehet okolni. :D 2 cicam es egy szobacikalo kutyusom van. Megis rend es tisztasag van. Igaz igenyel nemi energiat: alom allando rendbentartasa(ez par mozdulat amugy) kutyus mancsainak megtiszogatasa seta utan, fesulom oket(amit amugy imadnak, es hosszu szoru allatoknak egeszsegugyileg is fontos), rendszeresen porszivozok. Innentol a gazdi defektje, ha beletorik a bicskaja a dologba. Amugy targyak, ures tejesdoboz, pizzasdoboz, uditosflakon nala is akad szetdobalva. Vagy a haztartasi szemet alatt a bezacskozott szemetre gonolsz?
2015. ápr. 17. 09:13
 5/16 anonim ***** válasza:
Így van, a gondozott háziállat nem okoz nagy kupit, de azért 4 macska nem való egy kis lakásba. Rohadó szeméten kívül (héjak, csontok, maradék) minden volt, nem érdemes felsorolni. Nyilván könnyebb volt az ágyban megivott üdítő palackját és megevett rágcsa zacskóját ledobni az ágy mellé, vagy otthagyni az éjjeliszekrényen a 15 kávésbögrét, felhalmozni az étkezőasztalon a több heti mosandót(amin aztán a macskák aludtak és néha pisiltek, ezért húgyszag volt mindenhol), hagyni hogy a számítógépasztalon mindent elborítson a papírok és használt zsebkendők, meg mindenféle egyéb szemét tömege, és hogy a konyhában több legyen a mosatlan edény mint a tiszta (bennük a hetek-talán hónapok óta leégett és már önálló életet folytató maradékokkal). Hidd el, miután végeztem a lakással kb 1 órán át fürödtem otthon de még így is az orromban volt az a szag ami ott volt. Ezek beteg emberek és segítségre szorulnak.
2015. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is azon törd a kobakod, mitől fordult depresszióba a nővéred. Ez nem rendetlenség, hanem komoly lelki panasz! Anyámnál néztem végig ezt, nem a levegőbe beszélek!


Azért sértődött meg, mert a gyenge pontjára léptél, mert a szégyenfoltjára mutattál rá, amin nem tud úrrá lenni. Mivel nem tudja kezelni, ezért nem vesz róla tudomást, te pedig rámutattál.


A lényeg, hogy a rendetlenség nem probléma, hanem tünet. Tünete, egy depresszióba zuhant, kilátástalan, céltalan életnek. Ezzel kellene foglalkozni, bár rohadt nehéz lesz, mert neki is egyetlen célja van: jól eltakarni a problémát. Ha rákérdezel, ellenséges lesz és elbújik.

2015. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szegenykem. :( sose volt rendszereto, de ugy 1 eve durvult el ennyire.
2015. ápr. 17. 10:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban mondtam: a rendetlenség tünet, nem pedig maga a probléma!
2015. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elgondolkodni először is, hogy mi történt vele az elmúlt egy-két-három évben, mikor indulhatott el ez a folyamat. Munkahely, szakítás, csalódás, magány, szülői konfliktus egyéb.
2015. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy megmondtad neki, talán elgondolkozik rajta, persze egy ideig még sértett lesz.

Nekem a húgom ugyanez, viszont sajnos ott van két kisgyerek is és nagyon sajnálom őket, hogy ilyen környezetben kell élniük. És el is vannak rendesen hanyagolva. Pont most mondtam meg neki a véleményemet, de ő nem sértődött meg viszont remélem elgondolkozik rajta ő is.

2015. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!