Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek?

Elmondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves öcsém... én 15 éves vagyok.Az öcsém nagyon problémás gyerek, a baj az hogy senki se tudja hogy "problémái" vannak (szerinte nincsenek), nem nagyon tudom elmagyarázni hogy milyen gyerek ezért irok példát


Októberben letette az angol nyelvvizsgát, és nemrég mikor volt az őszi szünet, 4 napot töltött a barátaival, valami sorozat maratonon.A gyereknek akinél voltak, a nővérével jó kapcsolatba vagyok és elmondta nekem hogy ott füveztek a gyerek szobájába.Amióta elmondta, figyelem az öcsémet, még a szobájába is benéztem de nem találtam füvet szval szerintem vagy hazudott a csaj vagy pedig "egyszeri" alkalom volt (nem tudom hogy fűre rá lehet-e szokni)


A másik meg az volt kb 2 hónapja hogy haverjának vmi cigány eltörte a csuklóját öcsém meg odament és összeverte ( a csávó akit összevert másodikos középiskolán, öcsém meg hetedikes kis taknyos)


ezekről tudok, és megpróbáltam beszélni vele hogy amit csinál bűncselekmény.Azt válaszolta hogy "csak akkor bűn ha kiderül, ha nem akkor szórakozás "


de egyékbént jó tanuló, sok barátai vannak, mint mondtam angol nyelvvizsgát is letett.


Nem tudom hogy elmondjam-e a szüleimnek hogy ilyen az öcsém, nem is tudom hogy hinnének e nekem ha így ezt elmondom.

Ti mit tanácsoltok? és bocsi amiért hosszú lett


2014. nov. 7. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűha. Nem mondanám el. Mindenesetre fura.

De te is írtad, hogy lehet, hogy egyszeri alkalom volt a füvezés.

Ez a verés is... Bizonyos szempontból érthető, hogy "bosszút állt", hisz a haverja, de ez önbíráskodás, ami ugye nem épp helyes.

Ha ezek után nem lesz semmi ilyen eset, akkor nem kell vele foglalkozni.

De az is lehet, hogy baj van.

Sajnos ezt így a messzi távolból nem lehet megítélni.

2014. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem egy bizonyos mértékig tartsd szemmel az öcsédet, és ha még egy ilyen történik, akkor nyugodtan elmondhatod a szüleidnek, hiszen ők felelősek érte. Mellesleg rá lehet szokni a füvezésre, ezért ne hagyd, hogy elfajuljon a dolog (ha mégis igaz lenne a lány állítása). És igazad van: ami csinál, az bűncselekmény. Ha valakit megver, mikor igazából semmi köze hozzá, akkor azt ne vegye szórakozásnak, mert ilyen hozzáállással később problémái lehetnek belőle.
2014. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont akkor lehet (majd a későbbiekben is) jótestvéri viszony, ha ezeket nem mondod el a szüleidnek. Lehet, h nem is füveztek, ezt nem tudhatod és, hogy meg tudja védeni magát vagy a barátait ez jó! Ez a csuklótöréses eset tutibiztos?
2014. nov. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A csuklótöréses eset biztos, mert a csávó akit megvert mondta nekem hogy állítsam le az öcsémet.
2014. nov. 8. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Életrevaló a kölyök!!!
2021. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!