Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A felnőtt testvérem gyűlöl....

A felnőtt testvérem gyűlöl. Nekem van igazam, vagy tényleg csak felfújom?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, én egy huszonéves nő vagyok, a nővérem 8 évvel idősebb nálam. Sose jöttünk ki jól, gyerekkoromtól kezdve folyamatosan bántott, lelki terrorban tartott, sose volt jó amit csináltam, mindig elhordott mindennek, jogtalanul. Tinikoromban nagyon eldurvult a helyzet.

Amikor egyetemre kerültem, akkor már nem nagyon beszéltünk, de mindig visszahallottam, hogy milyen aljasságokat talál ki és terjeszt rólam. Igyekeztem kerülni, nem igazán beszéltünk egymással. Egészen addig, amíg múlt hónapban egyik reggel nem volt időm elmosogatni, mert siettem egy vizsgára. Egy tányér és egy kanál maradt a mosogatóban, vizsga után akartam elmosni. Hazaérve a testvérem őrjöngve fogadott, leordibálta a fejem, majd felpofozott. Emiatt. Azóta egyáltalán nem állok vele szóva, levegőnek nézem, köszönni se köszönök neki. Nemsokára diplomázok, és költözök el egy másik városba, anyámnak mondtam, hogy soha többé nem akarok találkozni a testvéremmel, hallani sem akarok róla, sem beszélni vele. Elegem lett a hosszú évekig tartó megaláztatásból. Anyum szerint felfújom az egészet, nem olyan nagy dolog, és igenis szükség van egy testvérre az ember életében. Ő engem állít be hibásnak, mert nem próbálok jól kijönni vele. Igaza van? Valóban meg kéne bocsátanom neki? Már magától a gondolattól is elfog az undor, hogy egyáltalán szóba álljak vele..


2014. jún. 23. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred nem teljesen normális. Elhiszem, hogy ki vagy akadva. Próbálj azért jóban lenni vele, ha tudsz.. Mert mégiscsak a tesód.. De egy hülye...
2014. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a testvéremet de ha huszonévesen engem felpofozott volna, ott helyben csavartam volna ki a kezét, és vissza adtam volna a pofont.

Tényleg jobb lesz neked ha elköltözöl, és minimálisra csökkented a testvéreddel a viszonyt.

Anyudnak abban igaza van, hogy egy testvér mindig fontos, de nem mindegy milyen az a testvér.

Egy olyan mint az enyém áldás, és ő tényleg fontos. Egy olyan mint a tied átok, jobb is ha nincs kapcsolat.

2014. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, én se állnék vele szóba már. Ha próbál közeledni valamilyen formában, akkor biztos próbálna bocsánatot kérni, csak nem mer.

Ez már rajtad múlik, mennyire fogadod el.

Valamiért haragszik rád, vagy mert kisebb vagy, Veled többet foglalkoztak, csinosabb vagy, szerethetőbb.

Nekem is hasonló kapcsolatom volt egy testvéremmel, de a szálka örökre bennem maradt, bármit csinált, már nem tudtam hozzá úgy viszonyulni, mindig visszaállt az alapállapot.

2014. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

A barátaidat megválogathatod, de a testvért odab....k.

2014. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a viszonyotok sosem volt jó, akkor tartok tőle, hogy már nem is lesz. Nővérem és köztem is 9 év van, sosem fogadta el egyáltalában a létezésem. Gyerekkoromban annyi szerencsém volt, hogy hamar férjhez ment, elköltözött, uh úgy 13 éves koromtól kvázi egyedüli gyerekként nőttem fel. De pár évvel azelőtt még megesett, hogy amikor édesanyám pár napra kórházba került, elviekben (lévén 20 év körüli volt) rá maradt a házimunka. Ezt úgy próbálta megoldani, hogy a 10-11 éves húgával üvöltözött, pofozkodott, hogy mosogasson, takarítson; egy nap, mikor osztálytársnőm nálunk volt, a kiteregetést próbálta kettőnkre erőszakolni minősíthetetlen üvöltözéssel és csapkodással, a bibi csak az volt, hogy ő előzőleg nem indította el a mosógépet, úgyhogy csak a szennyes volt benne. És látod, már 38 vagyok, és még mindig emlékszem. Minden egyes hülyeségére. Sokszor voltak hónapok, évek, amikor nem beszéltünk, aztán mindig megbocsátottam, főként szüleim kedvéért. Fájó pont (volt) az életében, hogy nem lehet gyereke. Kb. 4 éve, amikor fiam 1 év körüli volt, azt sikerült mondania, hogy alig várja, hogy történjen velem valami baj, és a fiam hozzá kerülhessen (!?). Aztán örökbe fogadott egy gyereket, azt hittem, attól az agya is helyrebillen, megint beszéltem vele. De teljesen nem lett épelméjű, idén februárban ismét összevesztünk, és már csak magamat okolom, hogy mért kellett nekem az elmúlt kb. 20-25 évben annyiszor ismét szóba állni vele....

A mi esetünk azért nagy valószínűséggel egy sima testvérféltékenység, amit születésemkor kellett volna megfelelően kezelni. Ha tévednék, és nálatok nem ez áll a háttérben, akkor viszont lehet, hogy még nővéred megérdemel egy esélyt ;)

2014. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Verd meg.
2014. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy elmész és nem akarod vele tartani a kapcsolatot. Ha eddig nem jött rá, hogy a viselkedése finoman szólva is gáz, akkor ezután se fog. Tényleg nem normális, ha ilyen miatt kiakad. Anyukád is állhatna néha melléd, bár érthető hogy nem akar a gyerekei között igazságot tenni.
2014. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A tesód egy proliparaszt sajnos :(


Szerintem is többet ne beszélj vele. Azért próbáld meg kerülni a konfilktust, és tégy meg mindent(akár házimunka v bármi), hogy ne tudjon lecseszni semmiért..

2014. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján a tesód egy idióta..már bocs.
2014. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!