Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Négyen vagyunk testvérek a...

Tecsakazt Hiszed kérdése:

Négyen vagyunk testvérek a családban. Három nővérem van. Sajnos, hogy is fogalmazzak, nem sikerült nekik eddig férjhez menniük. Hogyan segíthatnék én nekik?

Figyelt kérdés
Édesanyám azt mondja, hogy ő már belenyugodott, hogy a nyakán maradnak, mert ilyen természettel megáldottan, megverten, úgysem kellenek senkinek. Édesapám szerint szégyen hogy, milyen hárpia lett belőlük, pedig kiskorukban milyen aranyosak voltak. Való igaz, fölényeskednek a semmire, belekötnek mindenkibe. Mit szépítsem, utálja mindenki őket a faluban. Én szeretném jó útra téríteni őket. Mit kellene tennem?

2014. máj. 16. 09:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Ők a három grácia?
2014. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Igen férfi vagyok és van párom. Édesanyám és édesapám között a lehető legjobb a viszony, senki nem nyom el, vagy bánt senkit. Remélem az én házasságom is olyan lesz, mint a szüleimé! Hogy a lányok miért lettek ilyenek, őszintén megmondom, hogy ezen már én is gondolkodtam. Már fiatalabb korukban is kiütközött a kiállhatatlan természetük. Az iskolában sem volt senki, aki barátkozott volna velük. Ugyan azt a gondos nevelést kapták, amit én. Szüleink sosem tettek külömbséget köztünk. Én megértem őket, hogy már teher nekik a három nővérem. Ráadásul itt falun bizony összesúgnak az emberek a hátuk mögött, ők a vénlányok szülei!
2014. máj. 16. 10:02
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

hú ilyenkor de örülök, hogy nem falun lakom, ki nem tojja le a falu vénségeinek véleményét? összesúgnak? juj mi lesz?

szánalom, hogy nektek ez a legnagyobb bajotok. nem az, hogy miért ilyenek, hanem hogy lehetne mihamarabb férjet találni nekik?!

jól tennék ha elköltöznének egy városba, ahol nem rajtuk csámcsognak az öregasszonyok!

2014. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%

"Ráadásul itt falun bizony összesúgnak az emberek a hátuk mögött, ők a vénlányok szülei!"


Akkor meg költözzetek el a brébe.

Én is ezt csináltam 22 évesen, mert már elegem volt a sok alsómocsoládi gyökérből, akik folyton a másik életén lógtak.

Felteszem elég nagy a családi bevételetek, ha ennyien vagytok, vegyetek egy házat BP közelében és éljetek ott.

Falun gondolom amúgy sem lehet valami nagy a választék a nővéreidnek, főleg ha dagatt malacok, amiből szintén leadhatnának.

2014. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"hú ilyenkor de örülök, hogy nem falun lakom, ki nem tojja le a falu vénségeinek véleményét? összesúgnak? juj mi lesz?"


Hát tényleg örülhetsz neki, mert kibírhatatlanok. Én vagyok a 14-es válaszoló és 22 éves koromig valóban falusi voltam. Mész az utcán és mindegyik azt lesi, hol köthet beléd és amikor nem vagy a közelben, akkor mindenki arról beszél, hogy mit dolgozol (ha éppen sehol, ahogy mocskos munkakerülő vagy természetesen), mit csinálsz szabadidődben, kivel vagy együtt, mit eszel, hogy áll a szemöldököd, stb.


El kellett jönnöm onnan, mert már komolyan kezdtem paranoid lenni és azt éreztem, hogy mindenki figyel és engem gyűlöl meg ilyenek. Elmebeteg emberek.

2014. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
*ahogy -> akkor
2014. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem már a kérdés is bosszant. Nem a sötét középkorban vagyunk, hogy a nők életben maradása a házasságkötéstől függjön.

Te meg nem vagy megváltó, hogy jó útra térítsd őket. Az "alsómocsoládinak" van igaza. Törődjön mindenki a maga dolgával.

2014. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Apukámnak 3 nővére van, 65-70 évesek, és ők is egyedülállók. Ez van.


De mért gondolod, hogy akarnak egyáltalán? Mert úgy fogalmaztál: nem sikerült. Az pedig csak akkor igaz, ha az ember állandóan evvel próbálkozik. Ezt azért nem tudhatod.

:)

2014. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
12: Hogy függ össze a férjhezmenés az elköltözéssel?
2014. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

"Édesanyám azt mondja, hogy ő már belenyugodott, hogy a nyakán maradnak, mert ilyen természettel megáldottan, megverten, úgysem kellenek senkinek. Édesapám szerint szégyen hogy, milyen hárpia lett belőlük, pedig kiskorukban milyen aranyosak voltak. Való igaz, fölényeskednek a semmire, belekötnek mindenkibe."


Pont ahogy a szüleik őbeléjük. Nem kel messzire menni az okokért.

Elég a külön költözés, ahol nem bántja őket ez a dísz-szülő-páros, és 5 év alatt lekopik róluk a gorombáskodás.

2014. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!