Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék, ha undorodom a...

Mit tehetnék, ha undorodom a saját húgomtól?

Figyelt kérdés

Habár szégyellem magam, amiért ezt érzem, de szó szerint kimondom: undorodom tőle. A húgom sajnos a család tipikus legkisebb, elkényeztetett tagja, aki gyerekkorában megszokta, hogy mindenki úgy pattog, ahogy ő szeretné, mindenkinek a szemefénye, mindenben neki kell engedni, mindent aszerint kell csinálni, ahogy ő szeretné.


Gondolok sejtitek, hogy ennek következményeként hihetetlenül zsarnok és hisztis természete van, mindehhez ráadásul annyira rosszindulatú, hogy bármilyen sérelem éri, mindenért bosszút áll, mindenbe beleköt, mindent kritizál, annyira elviselhetetlenül nagyképű és arrogáns, hogy már akkor rosszul vagyok, ha egy levegőt kell szívnom vele.


És a legjobb a dologban, hogy közös szobában lakunk... ehhez képest még azon a szinten tartunk, hogy esténként bömbölteti a TV-t, és ha meg merek szólalni, hogy halkítsa le, mert nem tudok aludni, természetesen a válasz ennyi rá: "jóóó, ez van".

De mindenre ez a reakciója: szokjál hozzá, ez van, így jártál, és kit érdekel...

A szülőknek, rokonoknak természetesen egy szava nincs erre, mindenre annyit mondanak, hogy felnőttek vagyunk, oldjuk meg magunk között - és nem értik meg, hogy nem lehet vele megbeszélni semmit. Semmit.


Már ott tartok, hogy komolyan ha ránézek is rosszul érzem magam, utálom és megvetem (senki iránt soha nem éreztem még így), egyszerűen az undor a megfelelő szó....


Mit tehetnék? Mielőtt jönnének az olyan okos válaszok, hogy költözzek el (most egyetemre járok), és az esetleges minimálbéres fizetésemből fizessem ki a több százezres tandíjat és mellette ne haljak éhen - ezeket légyszi hagyjuk. Nem megoldható most a költözés, tehát más válaszokat kérnék...


2013. nov. 26. 17:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem hajlandó kimenni hát a szobából, mikor ott a barátod, hát csináljatok úgy, mintha nem lenne ott.... Akkor majd kimegy. :D
2013. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is megpróbálnám megbeszélni vele a dolgot. Ám ha csakazértis folytatná a hisztit és az utálatoskodást, akkor jól megverném. A szüleitek úgyis azt mondták, hogy nem szólnak bele, intézéttek el egymás között.

Biztos nem hagynám, hogy egy kisebb testvér dirigáljon és elüldözzön otthonról.

A tv-t meg ha direkt bömböltetné, amikor tanulni vagy pihenni akarok, akkor először az irányító repülne az ablakon, majd legközelebb a tv-je is.


24/L

2013. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
ha kitartó vagy biztos nem pereg le róla..! csak gondolom ezt akarja veled elhitetni. kitartóan idegesítsd te is. mindennel,bármivel. olyan nincs hogy ne telne be nála a pohár
2013. nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Verd meg egy párszot, majd akkor lenyugszik.
2013. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Tényleg senkinek egy szava nincs emiatt, konkrétan senkit nem érdekel. Több hónapig próbálkoztam a taktikájával, de a végén már én készültem ki idegileg attól, hogy mindig ugyanilyen rosszindulatú legyek, főleg mert tényleg semmi változás nem volt, azon kívül, hogy csakazértis még rosszindulatúbb volt.


Ha kidobnám a távirányítót, vagy bármit tenni mernék a "hercegnő" dolgaival, mindenért én kapnék itthon...

2013. nov. 26. 17:48
 16/34 anonim ***** válasza:

hány szobás a lakás? hány m2-esek a szobák? panel?

[link]

így nem lehet tanulni -kollégiumban nem kaphatnál helyet? A szüleidnek mondod,hogy a tvtől nem tudsz tanulni, mit mondanak?

2013. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt vagy próbálj meg kiállni magadért. ha hangos a zene.húzd ki a kábelt,ha megy anyukádnak panaszkodni,akkor mondd neki,hogy szivesen cserélsz vele szobát,és lakhat ő vele. vagy,most már én is azt mondom:jól meg tépném..
2013. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy zavar a tanulásban, annyi rá a válasz, hogy akkor dugjam be a fülem...
2013. nov. 26. 17:52
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Dugd el a távirányítót, vagy húzd ki valamelyik zsinórt és így járt.


Ha van kulcs a szobátokhoz megfognám a fülénél fogva és kivágnám a szobából.


Elhiszem, hogy akaratos és makacs de én a helyedben minden egyes alkalommal keményen odalépnék neki akár fizikailag is. Na nem kell agyon verni de egyszer észbe fog kapni.


A szüleidnek meg mondd meg, hogy szülőként csődöt mondtak felneveltek egy erőszakos hisztérikát, most nem tudnak vele, mit kezdeni és rád hárítják a dolgot. A felnőtt kor nem itt kezdődik legyenek szívesek rendet rakni vagy megölitek egymást.Te amint lehet lelépsz és vissza se jössz aztán itt maradnak egy kis zsarnokkal, aki majd a nyakukra ül és nézhetnek.


Egyszer azért írnék egy listát "undorító húgom tulajdonságai" címmel és ráragasztanám a tv-re.

Zárómondatként: mindenki rühelli, sose lesznek normális emberek körülötte, a legfontosabb embereket üldözi el maga mellől és egyedül fog maradni a kis tahó.

2013. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
37%

Erre nem is tudok mit mondani.

Mióta utálod a tesód? Gondolom, régebbi probléma.

A szüleitek miért nem tettek semmit? Nem is értem, de ez nem normális. Vita, veszekedés persze lehet testvérek között, de ez több annál.


Ha nem lehet vele beszélni, akkor nem sokat tehetsz.

Nem fog ez a helyzet örökké tartani. Közhely, de majd az idő megoldja, nem fogtok életetek végéig egy szobában élni.


Addig is a saját életedre próbálj koncentrálni. Egyetem, barátnők, és egy normális barát. Hidd el, sokat segítene.


Nekem az jön le, hogy most nagyon ráálltál a húgod "rezgéseire", ne tedd! Magaddal foglalkozz és a céljaiddal. Lesznek ennél még nagyobb feladatok is, amit meg kell oldanod.


Ezek csak szavak, de ha nem tudsz változtatni, akkor el kell viselned a tesót. Légy te az erősebb, és ne ugorj mindenre.


Egyébként ezek nagyon apró dolgok, hogy hangos a TV vagy sem.

Vegyél pl. egy füldugót.

2013. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!