Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék, ha undorodom a...

Mit tehetnék, ha undorodom a saját húgomtól?

Figyelt kérdés

Habár szégyellem magam, amiért ezt érzem, de szó szerint kimondom: undorodom tőle. A húgom sajnos a család tipikus legkisebb, elkényeztetett tagja, aki gyerekkorában megszokta, hogy mindenki úgy pattog, ahogy ő szeretné, mindenkinek a szemefénye, mindenben neki kell engedni, mindent aszerint kell csinálni, ahogy ő szeretné.


Gondolok sejtitek, hogy ennek következményeként hihetetlenül zsarnok és hisztis természete van, mindehhez ráadásul annyira rosszindulatú, hogy bármilyen sérelem éri, mindenért bosszút áll, mindenbe beleköt, mindent kritizál, annyira elviselhetetlenül nagyképű és arrogáns, hogy már akkor rosszul vagyok, ha egy levegőt kell szívnom vele.


És a legjobb a dologban, hogy közös szobában lakunk... ehhez képest még azon a szinten tartunk, hogy esténként bömbölteti a TV-t, és ha meg merek szólalni, hogy halkítsa le, mert nem tudok aludni, természetesen a válasz ennyi rá: "jóóó, ez van".

De mindenre ez a reakciója: szokjál hozzá, ez van, így jártál, és kit érdekel...

A szülőknek, rokonoknak természetesen egy szava nincs erre, mindenre annyit mondanak, hogy felnőttek vagyunk, oldjuk meg magunk között - és nem értik meg, hogy nem lehet vele megbeszélni semmit. Semmit.


Már ott tartok, hogy komolyan ha ránézek is rosszul érzem magam, utálom és megvetem (senki iránt soha nem éreztem még így), egyszerűen az undor a megfelelő szó....


Mit tehetnék? Mielőtt jönnének az olyan okos válaszok, hogy költözzek el (most egyetemre járok), és az esetleges minimálbéres fizetésemből fizessem ki a több százezres tandíjat és mellette ne haljak éhen - ezeket légyszi hagyjuk. Nem megoldható most a költözés, tehát más válaszokat kérnék...


2013. nov. 26. 17:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene valahogy oldani, hogy külön kis szobád legyen. Lehetne valahogy úgy átalakítani? Akár kompromisszumok árán, elhatárolásokkal, de azért ez fontos lenne..
2013. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer jól verd meg! Megér 2 hét szobafogságot, nem?
2013. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Sajnos sehogy nem lehet megoldani, különben már régen megtettem volna :/ Így lassan már komolyan öngyilkos gondolataim vannak esténként, egyszerűen lehetetlen elviselni ezt a nagyképűséget, ezt a flegmaságot, ezt a rosszindulatot - komolyan mondom, hogy ilyen embert nem ismerek másikat...
2013. nov. 26. 17:30
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

hány éves a húgod egyébként?


ez nagyon nehéz ügy..!

én oda mennék hozzá,és a lehető legkedvesebb hangon mondanám neki,hogy: figyelj hugi (vagy ahogy hívod) baj van beszélnünk kell. remélhetőleg erre a dologra és hangsúlyra oda figyel,és érdekelni fogja mit akarsz mondani.mondd,hogy már nem bírod tovább azt ami köztetek folyik.minden vágyad az hogy nyugodtan együtt tudjatok élni.és mondd neki,hogy te meghallgatod,hogy mi az ami őt zavarja benned az együtt lakásnál,és megpróbálsz rajta változtatni. viszont cserébe neked is lenne egy pár kérésed.

a lényeg hogy olyanokat mondj amivel tudsz egy kicsit a lelkére hatni.és a beszélgetést is úgy kezd hogy felkeltsd az érdeklődését.

akármilyen nehéz is próbáld vele elhitetni hogy őt is megérted,hogy neki is nehéz lehet,stb...

2013. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Költözz ki a nappaliba, vagy alakítsátok át valamelyik szobát.

Nagyikhoz sem lehet költözni?

2013. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Én ezt már ötmilliószor próbáltam vele megbeszélni, szépen és csúnyán is, egyszerűen nem érdekli a dolog, jól elvan magának, hiszen már megszokta, hogy minden úgy van, ahogy ő szeretné.



Egyébként 19 éves.

2013. nov. 26. 17:36
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha az értelmes beszéd nem használ akkor etesd meg vele a saját főztjét! Én ezt olyan embereknél szoktam alkalmazni akik a legkevésbé sem toleránsak velem szemben.

Ha ő bömbölteti a tévét te te rakj be egy jó kis metal számot max hangerőn. Amikor ő aludni akar te hancúroz a barátoddal vagy párnacsatáz a barátnőddel...

És ha kiakad, akkor mond azt ami ő neked: Jóóó ez van. Kész. Egy ideig menni fog a háború, de ha elég sokáig traktálod, egyszer csak tűzszünetet kér.

2013. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélni nem tudsz vele, akkor bizony a tettek mezejére kell lépni. Borítsd ki te is. Te miért ne bömböltethetnéd a tévét meg ilyenek... Ha reklamál te is mondd azt, hogy ez van. Ha meg ő nem hagy aludni, használj füldugót, én is azzal alszom már évek óta , sőt, tanulni is azzal szoktam a kedves szobatársaim miatt. :))
2013. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, tiniként már eljátszottam azt, hogy akkor majd megetetem vele a főztjét, és hidd el, hogy teljes mértékben lepergett róla, akármeddig próbálkoztam vele.


A barátom nem jöhet hozzánk, mert nem hajlandó kimenni a szobából, szóval arról már szó sem lehet, hogy esetleg nálunk aludjon...

2013. nov. 26. 17:40
 10/34 anonim ***** válasza:
de a szüleid tényleg nem tesznek semmit..??
2013. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!