Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem sokkal szerencsésebb...

A nővérem sokkal szerencsésebb, mint én, és emiatt egyre kevésbé szeretek vele lenni. Hogyan küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés

Mindig én voltam a szép, az okos, a tehetséges. Most is így van. De neki mindig nagyobb mázlija volt: sikerült befejeznie az egyetemet, talált egy jó munkahelyet, fogott egy gazdag, jóképű férjet aki még jó apa is. Mindene megvan, pedig kicsit butus és csúnya is.


Már nem szeretek hozzájuk menni, mert folyton arra gondolok hogy ez inkább nekem járna, nem fair hogy neki mindene megvan, csak mert szerencsésebb az életben.


Mit tegyek?


Ő 30 éves, én 28 vagyok.


2013. nov. 8. 16:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Na igen, pont arról van szó amit a 10-es írt.


Az egyetemhez is kell szerencse. A munkáról meg ne is beszéljünk. Már a fél céget elküldték, de ő még ott van. Mégis miért? Mert szerencsés.

2013. nov. 8. 17:04
 12/23 anonim ***** válasza:
59%
Viszont erről ő nem igazán tehet, és gondolj arra hogy miközben ő szeret téged, és valószínűleg irigyel is, hogyha így van ahogy írtad, hogy ő csúnyácskább, te meg ilyeneket gondolsz róla:/
2013. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Micsoda irigy, szar ember lehet, aki a sajat testverere feltekeny?

De olyannyira, h nyit egy topicot, ahol pocskondiazhatja...

Te olvasod magad? Olyan szanalmas vagy...

2013. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Az nem szerencse te idióta, hanem tudás!!! Nem gondolnám, hogy a lábát tette szét és azért van még ott.... Azért mert szerény és szerinted nem egy top modell, nagyon is úgy tűnik, hogy százszorta értelmesebb és normálisabb ember, mint te valaha is leszel. És pontosan ezért kap Ő meg minden jót, mert jó ember. Te meg egy alattomos, undorító testvér vagy, hogy így beszélsz a saját hugodról és pontosan ezt kapod vissza az élettől!
2013. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Mindig minden tantárgyból és mindig minden vizsgánál és zhnál szerencséje volt?
2013. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

Az egyetemhez nem kell szerencse!! Ahhoz ész kell és tanulás, nem szerencse! Érdekes, egy csomó szerencsétlent ismertem egyetemen, akik mégis bent tudtak maradni és eltudták végezni.

"Már a fél céget elküldték, de ő még ott van" aha... persze. Anyukám is ilyen helyzetben van, mindenkit elküldtek, de ő még mindig ott van, tudod miért? mert normálisan végzi a dolgát! Nagyon nem szerencsés.


28 éves létedre igazán lenyelhetnéd ezt a gombócot!

Kissé felszínes vagy, ne is haragudj, mindenki olyan párt kap akit megérdemel! Nemhogy inkább örülnél a nővéred sikerének, talán ha örülnél, neked is jutna valami.


Nem tudom, hogy egy emberi lény hogy nevezheti csúnyának a saját testvérét :(((( Sürgősen változz meg!

2013. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A szemébe nyilván nem mondom, hogy csúnya. De attól még van szemem: a férje sokkal jobb férfi, mint amilyen nő a testvérem.


Az egyetemet meg a munkát meg hagyjuk: kell hozzá szerencse, ezt mindenki tudja.

2013. nov. 8. 17:44
 18/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem nem mindenki tudja. Érdekes, nemcsak én írtam, hogy nem szerencse kell hozzá, akkor mégse mindenki. Csak te a szerencsére fogod, mert nem tudtad elvégezni. Könnyebb másra fogni. Ó milyen szerencsétlen vagy :((( brühühü. Ó jajj micsoda szenvedés az életed.


A szemébe nem mondod? :D

Nos elmagyarázok valamit a 28 éves fejednek. Ha gyereked születik és ha ő szerencsés lesz, de csúnya, akkor őt is ilyen undorítóan fogod irigyelni?

Valószínű, hogy azért nem kaptál olyan jó társat mint a nővéred, mert nem érdemled meg. Sugárzod az az irigy, megkeseredett személyiséget. Ez tudod nem vonzó :)


A kérdésed nevetséges. Úgy kezded, hogy mindig te voltál a szép, okos és tehetséges? Tudod, ehhez kell szerencse, hogy szépnek szüless, és tehetségesnek.

Azonban felvilágosítalak, hogy az okos tulajdonságot már kizárod a kérdéseddel. Nem vagy olyan okos mint amilyennek hiszed magad.


Ha okos lennél tudhatnád, hogy a szépség relatív. Lehet, hogy neked csúnya a nővéred, de a férjének lehet, hogy gyönyörű.


"folyton arra gondolok hogy ez inkább nekem járna" olvasd még el párszor ezt a mondatot, mert hányok tőle. Megismertelek ebből a mondatból és nemhogy barátnak de ismerősnek se kellenél, akkor egy jóképű férfi majd elvesz ilyen stílussal. Hahh.

2013. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha életben máshol is ilyen vagy, akkor ne csodálkozz, hogy nem vagy "szerencsés". Ha vizsgáztatnálak, akkor szívesebben húznám le a jegyed, mint egy normális embernek. Egyébként attól, hogy lusta disznó voltál, és te nem fejezted be a sulit, csakis te tehetsz. Igen, kis részben, néha kell szerencse is, nagyobb részben szorgalom kérdése.

Ha azon kéne munkáltatóként gondolkodni, hogy egy szorgos, normális embert, vagy egy arrogáns, acsarkodó, nyafogógépet küldjek-e el, tuti az utóbbit választanám.

És ha gazdag, jóképű pasi lennék, akkor is inkább választanék egy értelmes, jóindulatú, netán nem topmodell nőt, mint egy beképzelt, önhitt, életből semmit nem értő nőt.

Mit tegyél? 28 évesen már igazán felnőhetnél, és ahelyett, hogy azt nézed másnak mi van, azon gondolkodj el, hogy neked mit kellene tenned, ha nem tetszik a helyzeted. Mondjuk kezdheted azzal, hogy visszaveszel ebből az irigy viselkedésből, és nem a szerencsét okolod. Ha nyersz a lottón, az a szerencse, nem az, ha normális munkaerő vagy, szorgalmas, és jóindulatú ember.

2013. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

Te gondolkodsz hogy hogy beszélsz a saját testvéredről????? Uram atyám! Ennyi érzelmi intelligenciával nem is csodálom, hogy normális férfi nem marad melletted vagy hogy nem kapsz normális munkát...

Nekem is van tesóm, öcsém is, hugom is, de egyikről sem tudnám azt mondani, hogy csúnya vagy butácska... Pedig mi nagyon másképp lettünk nevelve, sőt csak féltesóim de akkor is. Most nekem is igazságtalannak kellene éreznem a saját életem, mert a 21 éves öcsémnek már stabil,jól működő saját vállalkozása van? Vagy mert a hugom a város legerősebb gimijébe kitűnő tanuló? Én meg itt vagyok 24 évesen az érzelmileg labilis művész lelkemmel... Na bumm... Számomra a testvéreim a legtökéletesebb emberek a világon és ezt szerintem neked is így kellene érezned, hisz soha nem tett ellened semmi rosszat szegény...


Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, mert ez tuti, hogy nem normális!!!

2013. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!