Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem sokkal szerencsésebb...

A nővérem sokkal szerencsésebb, mint én, és emiatt egyre kevésbé szeretek vele lenni. Hogyan küzdjem ezt le?

Figyelt kérdés

Mindig én voltam a szép, az okos, a tehetséges. Most is így van. De neki mindig nagyobb mázlija volt: sikerült befejeznie az egyetemet, talált egy jó munkahelyet, fogott egy gazdag, jóképű férjet aki még jó apa is. Mindene megvan, pedig kicsit butus és csúnya is.


Már nem szeretek hozzájuk menni, mert folyton arra gondolok hogy ez inkább nekem járna, nem fair hogy neki mindene megvan, csak mert szerencsésebb az életben.


Mit tegyek?


Ő 30 éves, én 28 vagyok.


2013. nov. 8. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább örülnöd kéne hogy jól alakult az élete. Ha meg okos, szép és tehetséges vagy ahogy mondod akkor előbb utóbb össze fog neked is jönni, ne legyél irigy a saját testvéredre.
2013. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem inkább csak irigy vagy és kicsit nagyképű is...


Hogy mit kéne tenned? Elfogadnod a férjt és a családját é örülni a húgod örömnének.

illetve boldog kéne lenned, hogy olyan életedet van amilyen. Jó meglehet, hogy nincs meg mindened de lehetne ennél 1000x rosszabb életedet.

2013. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Annál többet nem hiszem hogy tudsz tenni, mint elfogadod hogy szerencsésebb volt. Bízz magadban, hogy el tudod érni ezt te is. Az egyetem elvégzése meg csak nem szerencse volt... A jó pasit is megérdemelheti attól még hogy csúnyácska. Nem mindig csak a külsőségek számítanak.
2013. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Minek ellenseg, ha van egy "szereto" csaladod...

Na mindegy, valami gusztustalan stilusod van... Pfff...

2013. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
mért neked járna? elárulok egy titkot, sokkal gyökerebb szarember vagy mnt a nővéred!:)
2013. nov. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha azért lenne előrébb az életben, mert megdolgozott érte, akkor nem éreznék így. De csak szerencséje volt, ennyi!
2013. nov. 8. 16:57
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Ne irigykedj. Irigykedni a testvéred szerencséjére csúnya dolog. Inkább örülj neki, hogy neki - aki nem olyan szép és tehetséges mint te - szerencséje van.

...

Ne félj. Neked is összejöhet a jó munkahely és a gazdag pali.

2013. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
A bicska kinyílik az ember zsebében a stílusodtól.Ezek után ne csodálkozz,ha csak annyit kaptál az élettől,amennyit.Ki mit érdemel!
2013. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Fogadd el: Ő jókor volt jó helyen, te pedig nem. Történik néha ilyen. Te is lehetsz még szerencsés.

..

1) Az egyetemet ne keverd bele. Ott a tudás számít, és nem a szerencse.

....

2) Családtagról olyat mondani, hogy buta és csúnya - csúnya dolog.

2013. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

Azért ne hordjátok le ennyire, én tulajdonképpen megértem a gondját, és nem kell álszentnek lenni sem, mintha más nem küzdene ezzel a problémával.

Igenis iszonyatosan rossz érzés az, amikor valaki küzd-küzd, és mindeközben azt látja, hogy a másiknak csak az ölébe hullik minden jó, anélkül, hogy igazán megdolgozott volna érte. Mert manapság kevés a szépség, az ész, a tehetség, igenis mindenhez iszaonyat agy szerencse kell.


Ez pedig alapvetően igazságtalan, ezért feldolgozhatatlan is.

2013. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!