Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy viszonyulnátok ezek után...

Hogy viszonyulnátok ezek után a testvéretekhez?

Figyelt kérdés

Ez a probléma nálunk már kb. 3 éve tart.

Nővérem 18 évesen elkerült itthonról, mert terhes lett az akkori barátjától. Olyan 5 évet lakhattak együtt. Amióta szétmentek a nővéremnek volt már vagy 10 pasija(hozzáteszem ehhez semmi közöm, csak megemlítem, mert így kerek a sztori)


3 éve összeszedett egy drogos, alkoholista pasast. Azóta össze-vissza hazudozik a családnak. Amit persze Édesanyám simán elnéz.

Most költözködik a jelenlegi pasijához egy másik városba. Mi takarítjuk ki utána a lakást, mert ő nyaralgat minden hétvégén. Ma voltak itt, amikor ketten voltak az udvaron a barátjával, akkor elkezdte szidni apukámat, hogy elege van belőle, mert semmit nem segít.(nem sorolnám fel, hogy milyen szinten támogatták a szüleim anyagilag a nővéremet) Ezt azért mondta, mert neki kell összepakolni a SAJÁT és a gyereke ruháit. Olyan hangsúlyt engedett meg magának...

Egy hete anyukámban is teljesen megrendült a bizalmam. A testvérem nem fizette ki a számlákat, persze ő azt állította, hogy ki van fizetve. (ami teljességgel lehetetlen, mert felszólítást is kaptunk) Anya felajánlotta, hogy bemegy a szolgáltatóhoz és megkérdezi, hogy mi a helyzet, úgy jött haza, hogy ki van fizetve a számla, a nővérem kifizette. Aznap megtaláltuk a csekket..., anya fizette be a számlát a nővérem helyett...Nem értem, hogy neki is miért kellett ezt hazudnia??


Most készülök ki külföldre "nyelvet tanulni" címszó alatt, mert ez én már nem bírom...Apukámat nagyon sajnálom itt hagyni.


Szerintetek csak én reagálom túl a dolgokat? Persze nehéz ezt így megállapítani, amikor csak egy oldalról ismeritek a sztorit és azt sem teljesen.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy nektek mi a véleményetek.


Bocsi, hogy hosszú lett. (Remélem azért valaki elolvassa:))



2013. aug. 5. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te már eldöntötted hogy nem szereted. Hozzáteszem nem is érdemli meg.
2013. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tök egyetértek veled,nekem 3 gyerekem van,de sose tennék ilyen különbséget,pedig nem egykorúak és nem egyneműek. Jól teszed,hogy elmész nyelvet tanulni.anyukád valószínűleg a családi béke érdekében tette amit tett,de ezzel megint csak neked tett rosszat(akaratlanul). Apukád szeme pedig csak felnyílik egyszer,ha meg nem,akkor se tehetsz semmit.Kívánom hogy tanulj szüleid hibáiból és ha majd te leszel szülő,ne kövesd el azokat!
2013. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy inkább elmégy külföldre, más környezetbe! Ha nem érzed ott jól magad, akkor ez jó megoldás! Testvéred meg had élje úgy az életét, ahogy akarja, apukád pedig majd keres valami alternatívát, ha már nem bírja tovább ezt a helyzetet, mindenki a saját életéért felelős, legalább te képes vagy lépni valamit!
2013. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, amikor elhatároztad, hogy külföldre mész nyelvet tanulni. Legalább nem kell majd nap, mint nap a nővéred kínlódását nézned. Amíg nem utazol el, addig próbáld kerülni a konfliktust vele. Próbálj meg egy tisztes távolságot tartani.
2013. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Apukámnak már "felnyílt" a szeme, betelt nála is a pohár. Egyedül anyukám áll állandóan a pártján. Mondván, hogy:"az is az ő gyereke" Ezt alá is írom, de azért ő is észrevehetné, hogy ez így nem "okés".

A testvéremnek mindent elnéz..., mikor beteg volt anyukám, akkor éppen a tájunkra sem nézett, fel sem hívta, az is teljesen rendben volt, hogy 1 éve még egy SMS-t sem tudott megereszteni senkinek sem a névnapjára/szülinapjára. (akkor éppen nem tartotta velünk a kapcsolatot, mert nem néztük el, hogy egy alkoholista, drogos emberrel van együtt)


Igen. Lehet, hogy eldöntöttem már magamban, hogy nem szeretem..., fura ezt így leírni. Igazából nem sok pozitív "érzelmem" van felé, csak kimondhatatlanul haragszom, azokért a dolgokért, amiket tett!

2013. aug. 5. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most kell neked ez a cirkusz az életebe minden nap, kedves kérdező?


Hallgatni minden nap a sok családi drámát, sok nyavalygást...


Minek maradnál? Vár rád egy jobb élet.


Most kell neked ez a tipródás otthon. Őszintén


Én simán mennék.

2013. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!