Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenti helyzetben hogyan...

Lenti helyzetben hogyan viszonyulnátok a nászajándék kérdéséhez?

Figyelt kérdés
Néhány éve házasodtunk össze. Kettő testvértől semmit sem kaptunk az esküvőnk alkalmából. Ez idáig nem is gond, nem is csináltunk belőle problémát. Az egyik család nem is engedhette volna meg magának anyagilag, a másik igen. Most a jó anyagi helyzetű pár házasodik. Most mi vagyunk nagyon rossz helyzetben pénzügyileg. Azon gondolkodunk, hogy legszívesebben nem is adnánk mi sem nekik semmit. Nekünk szűk családi volt, nekik száz fő feletti lesz. Komoly megszorító intézkedések árán ki tudnánk spórolni valamekkora összeget, de bennünk bujkál a kisördög, hogy ha ők nem adtak semmit, akkor mi miért adjunk. Egyik felem ezt gondolja, másik felem pedig, hogy ez nagyon kicsinyes dolog, és nem foglalkozni azzal, hogy mi volt, mégis adni kellene ajándékot, méghozzá olyan mértékben, mint egy testvértől "elvárható". Ti hogy gondolkodnátok a helyünkben? Hozzá tenném, hogy nagyon nem is szoktak velünk foglalkozni a mindennapokban sem, a kapcsolattartás is csak abból áll, hogy mi keressük őket. Mindenkivel tartja a kapcsolatot a családban, de minket sosem keres.
2013. jan. 9. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ez baromi szánalmas,azért nem adnátok ajándékot mert ők sem. akkor ezzel csak magatokat minősítenétek.Semmivel sem lennél különb mint ők. Ha nincs rá keretetek ,valami csekély ajándékot adjatok.
2013. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ne a másik cselekedetei alapján döntsetek, hanem az egyéni értékrendetek alapján.

Az én véleményem az, hogy nem adnék semmit, de nem azért mert ők sem adtak, hanem azért mert nem akarják tartani a kapcsolatot. Ilyen helyzetben nem mennék el az esküvőre sem, hiszen egyoldalú a kapcsolat.

2013. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

És ti vajon miért nem kaptatok tőlük semmit nászajándékba? Lehet, hogy lojálisak akartak lenni a másik testvéretekkel, hogy ők ne érezzék magukat kellemetlenül?


Amúgy szerintem sem kéne ebből nagy gondot csinálnotok. :) Vegyetek egy feltartott ormányú (szerencsehozó) elefánt szobrocskát nekik és egy képeslapba írjatok szép dolgokat (emlékek, fotók, stb)... Mivel testvérek vagytok szerintem ez nem ciki.. (Barátnál ismerősnél azért nem ajánlanám ezt).

2013. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Csinálj vmit saját kezűleg,mégse üres kézzel,van is ajándék,sokba se került,kész.
2013. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Egyetértek az előzővel, a viselkedésetekkel magatokat minősítitek. Egy esküvő+lagzi összes költségének egy főre jutó része legszűkebben is 15 ezer Ft, min. ennyit mindenkinek illik adni, családtagoknak, közeli rokonoknak pedig többet is.
2013. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazatok van.
2013. jan. 9. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

most jól le leszek pontozva, de én sem adnék semmit. Ha ők jó helyzetben voltak, ők is tudtak volna, nektek meg megterhelés lenne.

Kedves válaszadók, mikor a kérdező házasodott, az nem kerül 10-15E-be, /fő? Akkor nem illett volna a tesónak is adni, pláne, ha MEGTEHETTE VOLNA???


én nem adnék... csak valami kis ajándékot. Fényképalbum, ilyesmi

2013. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!