Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem jó a kapcsolatom az 5éves...

Nem jó a kapcsolatom az 5éves kishúgommal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A tesóm 5éves, én 13. Állandóan csak veszekedünk. Picit el van kényeztetve. Amit nem csinálok úgy, ahogy ő mondja, elkezd zsarolni. Pl. Zenét hallgatok, bejön a szobámba és azt mondja, hogy ha nem teszek neki a számítógépembe neki mesét, amin épp zenét hallgatok (egész nap mesét néz a másik gépen) akkor megmond az anyunak. Anyu persze mindig őt védi, hogy ő kicsi, és csináljam azt amit mond. Na persze, egy kis 5éves fog nekem parancsolni... Hogy lehetne jó a kapcsolatom vele? Olyan igazi testvéres.

2013. jún. 24. 11:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Húha. Nagyon el van rontva a húgod. Apukád hogy áll ezekhez a dolgokhoz?
2013. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Egész család kis kedvenckéje. Kérdeztem az anyumat, hogy miért ilyenek vele : mert kicsi... Már megőrülök...
2013. jún. 24. 13:08
 13/14 anonim ***** válasza:

Kamerázd le amiket csinál és tedd anyád elé.

Nálunk ez bevállt. A húgom azzal próbált zsarolni, hogy azt hazudta, megütöttem. Egyszer mikor verte az ajtót (akart valamit), beállítottam úgy a webcamot, hogy őt vegye.

Mikor nemet mondtam neki, megcsapkodta a kezét, hogy bepirosodjon és elkezdett torka szakadtából üvölteni, hogy megszorítottam a kezét. Anyánk, mint egy dühödt fúria berontott, én meg bemutattam a bizonyítékot.

2013. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel, én is 13 vagyok, a húgom 6. Ő is teljesen el van kényeztetve, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor üvölt, és ő anyuci drága kislánya. Szerintem a tesód addig nem változik meg, amíg iskolába nem kerül. Ott majd megtanulja, milyen az ha nem ő a ház úrnője. Anyukád is hibás, hogy ez a helyzet kialakult, hisz igazságszolgáltatás helyett védi az ő kis tündérkéjét. Ne engedd, hogy a húgod irányítson! Állj ellen, viseld el a leszidásokat! Ennyi igazán nem nagy ár azért, hogy a trsód érezze, nem ő dirigál. Amúgy a testvéres kapcsolat mindenkinél mást jelent. A nyálas gyerekmesék szerint az a jó testvérpár, akik mindent megosztanak, egész nap eljátszanak, sosincs veszekedés, és órákat lelkiznek. Na ez hülyeség. A testvéres kapcsolat fogalmának jelentését neked kell kialakítanod, nem pedig a sablonos mesék példáját kell követned.
2014. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!