Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem jó a kapcsolatom az 5éves...

Nem jó a kapcsolatom az 5éves kishúgommal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A tesóm 5éves, én 13. Állandóan csak veszekedünk. Picit el van kényeztetve. Amit nem csinálok úgy, ahogy ő mondja, elkezd zsarolni. Pl. Zenét hallgatok, bejön a szobámba és azt mondja, hogy ha nem teszek neki a számítógépembe neki mesét, amin épp zenét hallgatok (egész nap mesét néz a másik gépen) akkor megmond az anyunak. Anyu persze mindig őt védi, hogy ő kicsi, és csináljam azt amit mond. Na persze, egy kis 5éves fog nekem parancsolni... Hogy lehetne jó a kapcsolatom vele? Olyan igazi testvéres.

2013. jún. 24. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Hát így nem lesz, amíg anyukád állandóan neki kedvez.
2013. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

És mi lenne, ha beraknál egy mesét és együtt néznétek?

"Na persze, egy kis 5éves fog nekem parancsolni" ha így beszélsz róla, nem nagyon lesz jó kapcsolatotok. Neked legyen több eszed, 13 évesen

2013. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát azért kedves 2. válaszoló,az se normális,ha minden a kicsi körül forog.


Mivel te sokkal idősebb vagy,kérdező,te is kicsit nevelheted a kistesót. Sok a korkülönbség köztetek,azért van a hugi elkényeztetve. Nálunk is ez van,öcsi kései gyerek(most 8 éves),apuci-anyuci meg az összes nagymama nyalta a fenekét. Mi rántottuk mindig vissza a földre húgommal(18 éves) öcsit,mert néha már nagyon durva volt,úgy viselkedett,mint egy kiskirály. Persze nem azt mondom,hogy mindig rázd le,hanem mondjuk próbálj meg vele normálisan beszélni. Kössetek kompromisszumot: még egy fél órát hallgatod a zenét,aztán beteszel neki bármilyen mesét. Anyudnak is mondd meg ezt,hogy ne kivételezzen és ne mindig a kicsi hisztijeinek kedvezzen,hanem hagyja,hogy elrendezzétek egymás között testvériesen a dolgokat. Persze ehhez tényleg az kell,hogy igazságos legyél a hugival és tartsd be neki az ígéreteidet. Nekünk legalábbis bejött. Öcsém nekem már nem mer hisztizni:D

22L

2013. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy mindem a kicsi körül forogjon, de az sem látszik, hogy a nagytestvér kedvelné a kishúgát, ahogy így beszél róla.

A kicsi lehet, hogy azért megy oda hozzá, hogy EGYÜTT nézzenek mesét, kvázi szeretne időt tölteni vele.

2013. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De nekem màr annyira elegem van ebből a stílusából... Néztünk mi már mesét is, akkor is valami baja volt... Aztán elkezd csípni vagy rugdalni, mert valami nem tetszik neki. Fagyit akart enni, kisétáltam vele tegnapelőtt fagyira (1 utca) visszafele elkezdett rugdalni engemet, hogy miért vittem ki és vettem neki fagyit, nem bír gyalogolni, miért nem hozok neki pohárba... Elkezdett panaszkodni az anyunak, aztán meg én lettem lecs*szve. Nincs 100 méter sem... Aztán miért beszélek így róla?!
2013. jún. 24. 11:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen is a kicsik kihasználják a helyzetet, ha minden meg van nekik engedve. Még csak 2 éves a kislányom, de tudom, hogy mirol beszélsz. Anyukáddal kellene leulni és megbeszélni a dolgokat.
2013. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb gond az, hogy most ő anyuci szeme fénye. Anyukáddal kellene beszélned, elmesélned neki ezeket. Ha majd ő megérti, hogy neked ez nem felel meg, és tesz is ellene, akkor talán lesz változás. 5 évesen már nem olyan kicsi, lehet neki "parancsolni". Persze, van különbség 5 éves és 5 éves között, mert a kislányom szót fogad, nem nyavalyog, az öcsém el van kényeztetve, így átérzem amit mondasz, velünk is előfordult már ilyen szituáció. De legalább nálunk anyu nem mindig neki ad igazat..:-)
2013. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,tényleg anyukátok lenne a megoldás... Vele próbálj meg beszélni,remélve,hogy ő sem akarja,hogy elkényeztetett kis p.csa legyen a legkisebb lánya.
2013. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én pont az, hogy szeretnék vele időt eltölteni, de így nem lehet!!! Ha le szeretném rázni, nem írtam ki volna ezt a kérdést. Anyu meg mindent enged neki, nincs az, hogy egyenjogúság... Szülinapjára vettem neki barbit, nem volt olcsó (zsebpénzemből), aztán megkérdezte, hogy csak ennyi? Kérdeztem tőle, hogy miert még mit szeretne. Az volt rá a válasz, hogy legyél a szolgám. 2. Ez szerinted normális?!
2013. jún. 24. 11:46
 10/14 A kérdező kommentje:
Anyum csak a tesómnak hisz, mindig engem kiabál le... És elnézést, már betöltötte a 6 ot múlt héten (még meg kell szoknom, hogy már nem 5 éves.)
2013. jún. 24. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!