Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok. A szüleim...

Bingu kérdése:

20 éves lány vagyok. A szüleimmmel való kapcsolatom szuper volt. Minden kérésüket teljesitettem, jó tanuló lány voltam. Bejutottam az egyetemre, de nem szerettem azt a szakot, igy otthagytam. Azóta anyával való kapcsolatom rémes. Mit tehetnék utólag?

Figyelt kérdés
A 16 éves tesómnak (aki semmit nem tanul) mindent szabad, ő kimehet hétköznap, én nem.Úgy érzem anya utál engem.Mit tehetnék? Olyan csúnyán bánik velem.Mindenben ellenőriz és szerinte soha semmit nem csinálok elég jól.
2013. jún. 13. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azért, mert, te voltál a tökéletes kicsi lányuk, aki mindig otthon volt, és nem tudják megérteni, hogy felnőttél, és változol, és sajnos ebből kilépni, lehetetlen.../-tapasztalat
2013. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Kívülről úgy látom, hogy Te voltál a nagy reménység..nehéz átérezni, hogy anyukád jót akar..szeretné, ha diplomás lennél, mert a' nélkül elég macerás lesz..

Ő valamit tud, amit Te még nem...


javaslat: próbáld meg, gondold át, és jelentkezz olyan szakra, ami menne is..ezt mond el anyukádnak, meglátod mosolyogni fog..sőt...

Ha folytatod, figyeld meg, Te leszel a "bezzeg a nővéred" című példabeszéd..


nincs jobb tippem.

2013. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Lehet az lehet amit a többiek is sugallnak, hogy anyukád te rajtad keresztül akarta újraélni a sikertelenségét, hogy majd te álltalad teljesül a vágya. Viszont egy gyerek nem egy bábu, hogy a szülő elbaxott életét élje újra. szóval nemtudom mert, a szülőnek ha ilyet felhozol úgysem vallaná be.
2013. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem az ő akaratát akarja érvényesiteni rajtam keresztül.Mindig megharagszik, ha valamiben nem értek vele egyet.És most is eléggé fotcirozza az egyetemet, hogy mennyek vissza....
2013. jún. 13. 20:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És milyen szakon voltál?Ugye nem nyelvtanon?Na jó csak vicceltem.

Ne legyél gyerek,találd meg önmagad,már 20 éves vagy!

2013. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

"A kérdező kommentje:

És most is eléggé fotcirozza az egyetemet, hogy mennyek vissza...."


Már megint egy kamu egyetemista. Te ezzel a helyesírással max a 8 általánost hagyhattad félbe, kb a 4-5 . osztályban. El is hiszem, hogy anyád ki van rád akadva. De azért ne izguljál, a Tescoba felvesznek. Ma is hangszórón kerestek a 12-es pénztárhoz takarító munkatársat.

2013. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

fotcíroz helyett forszírozt kéne írni

a mennyek,az pedig az égben van,menjek inkább,szóval érdekes az egyetemi válogatás...

2013. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Szerintem találd ki, hogy mihez akarsz kezdeni, tanulni más szakon, elmenni dolgozni. Ezt beszéld meg a szüleiddel is. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik leérettségiztek, majd nem tanulnak, nem dolgoznak, csak otthon ülnek. Talán ettől félnek a szüleid, de ha látják, hogy van valamilyen célod megenyhülhetnek.
2013. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!A negativ hozzászólások meg nem igen izgatnak:) mindenkinek joga van a véleménye kinyilvánitásához :)De valoszinűleg visszamegyek , csak más szakra:)Remélem igy minden megoldódik.....Hová fajult a világ?Hihetetlen, hogy amikor az embernek problémái vannak, egyesek kinevetik....S az ilyen magukat "okosnak" tartó emberek miatt bukik meg minden....sajnos
2013. jún. 13. 23:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg elég volt anyukádnak egy "hiba", egy saját magad hozott önálló döntés az életedről, és ezt már nem tudja megemészteni. Felnőttél és már nem az a szófogadó kislány vagy, aki voltál. Most már nem kellesz. Ezt csak képletesen értem, de nekem pl. anyukám azt mondta egyszer, hogy "addig amíg kicsi voltál és szót fogadtál minden rendben volt, de kamasz korodtól már nem hallgatsz rám, és ez nem jó." Már hogy a viharba ne lenne jó? Felnőtt ember vagyok, önálló gondolkodással, akarattal! Már nem vagyok jó! Azóta én is érzem sokszor rajta, hogy ingerült velem szemben, és nem érzem a szeretetet. Ezt pedig nagyon nem tartom szép dolognak. Anyukádnak el kell fogadnia a döntéseidet, legyenek azok rosszak vagy jók. Segítenie kell neked, megértenie, és elfogadni, hogy az ember nem mindig dönt jól az életben, de ne ő döntsön helyetted. És mindentől függetlenül ne azzal büntessen, hogy nem mutatja ki a szeretetét.
2013. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!