Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan adjam anyukám barátjána...

Hogyan adjam anyukám barátjának a tudatára, hogy nem fogadom szívesen, amikor itt van?

Figyelt kérdés

Anyukám barátja pár napja költözött ide hozzánk. És nem éppen szeretem... UTÁLOM!

Van két tesóm. Hárman vagyunk lányok. Minden 2. hétvégén vagyunk csak apukánkkal. Most hétvégén is vele voltunk és beszéltünk erről a dologról.

Anyának már mondtuk, hogy nem kedveljük a párját, mert velünk úgy viselkedik, mintha nem is léteznénk. Hozzánk se szól. Ez minket baromira idegesít, de anyának ő élete szerelme még annak ellenére is, hogy velünk nem bán igazán emberien. Apa azt mondta, hogy valahogy ezt a párja tudatára kell adni (mert anya nem mondta el neki), de ne konkrétan mondjuk meg, csak "vicceljük meg"

Kicsit gyerekes ötlet, de elvileg beválik.

Ti mire gondoltok, mit tegyek/tegyünk. Bármilyen durva dolog is, én megcsinálom, csak ötletem nincs. Apa meg mondta, hogy ő nem mond, nehogy rajta csattanjon vissza az egész.



2012. okt. 22. 19:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nézd nem vagytok már olyan kicsik hogy kis baromságokat csináljatok a mostoha apuci bosszantására (egyébként nem biztos hogy bejön lehet még jobban összekovácsolod őket)


Beszélj anyukáddal hogy nem szeretnél együtt élni a pasival és hátha kitaláltok valami okosat.

2012. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem adjatok időt neki. pár nap alatt nem lehet összeszokni.


mit értesz "megviccelés" alatt amúgy? szerintem olyat ne csináljatok, ami ronthatna a dolgon. mert vele fogtok ezentúl együtt élni. olyat csináljatok, ami összehozhat titeket. lehet ez még rosszabb is a semlegeshez képest.

2012. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy még nem vette észre de fogyelni fogja.

Ja, persze. De ha anya is ott van, akkor a pasija nem viselkedik úgy velünk.

2012. okt. 22. 19:33
 14/22 anonim ***** válasza:
Régóta ismeritek a pasast?
2012. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Már 3 éve együtt vannak. Eddig is ismertem csak most költözött ide
2012. okt. 22. 19:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben adjatok időt neki valóban.

Nézd fordítva a helyzetet, tudja, hogy kamaszkorban vagytok, hogy nem nagyon kedvelitek őt. Neki sem könnyű, de anyut szereti, így megteszi érte, hogy próbál beilleszkedni.

Lehet nem tudja mi a jobb, ha nyit felétek, vagy ha nem szól, nehogy azt hihessétek, irányítani akar.

Ha nem bántó veletek, gondoljatok arra, anyának is jár a boldogság.

Legyetek befogadóbbak, ha azután sem működik, beszéljetek anyával!

2012. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Bár így lenne, de nem ilyen egyszerű a helyzetünk. Én már többször próbáltam vele beszélni de.miket szokott mondani: igen, nem, ja...

Sose beszlgetünk csak a kérdéseimre válaszol, ha kérdezek.

Ő nem is.próbál felénk valamilyen kapcsolatot kialakítani. Ezért ha ő nem, akkor én sem.

Már olyan is volt, hogy én köszönők neki (mert hazáértem a suliból ő meg már itthon volt) és ő nem köszön vissza. Gondoltam, hogy nem hallotta ezért megegyszer köszönők. De ő csak azért sem. Én meg már csak azt tudtam.mondani, hogy bunkó.


Apa mondta, hogy beszélt anya barátnőjével (mert joba vannak) és ő mondta, hogy neki anya mondta, hogy elvileg a párja minket nem is mér fellvalalni. Neki csak anya kell és mi csak valami hozzá tartozó valamik vagyunk

2012. okt. 22. 19:49
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg az anyukátokkal beszélnék. És szólnék neki, hogy próbáljon meg beszélni a párjával, mert ez így mindenkinek kényelmetlen. Egyelőre ő költözött hozzátok és nem ti hozzá. Milyen alapon nem köszön ő nektek?
2012. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
35%
Apád buta, ráadásul sunyi is, csak elindít a rossz irányba, de nem vállalja fel, nehogy rajta csattanjon az ostor. Szánalmas. El tudod mondani, hogy mit utálsz anyukád párjában? Talán azért nem közelít, mert érzi ezt a fene nagy utálatod részedről (részetekről). Talán anyukátokkal le kéne ülni úgy őszintén beszélni, hátha el tud a pasiról mondani egy-két jó dolgot....
2012. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

Az apuka nyilván nem akar részt venni ebben, nehogy az legyen, féltékeny.

De látszik, hogy a lány szereti az apukáját, nem tudom felnőtt létére valaki, hogy írhat le olyat egy gyereknek, hogy apád buta és sunyi. Szerintem te se lehetsz sokkal okosabb ezek szerint!!


Nem kell egyetérteni, de ne nyilvánuljunk már így meg, elvégre mi vagyunk a felnőttek!!!

2012. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!