Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan adjam anyukám barátjána...

Hogyan adjam anyukám barátjának a tudatára, hogy nem fogadom szívesen, amikor itt van?

Figyelt kérdés

Anyukám barátja pár napja költözött ide hozzánk. És nem éppen szeretem... UTÁLOM!

Van két tesóm. Hárman vagyunk lányok. Minden 2. hétvégén vagyunk csak apukánkkal. Most hétvégén is vele voltunk és beszéltünk erről a dologról.

Anyának már mondtuk, hogy nem kedveljük a párját, mert velünk úgy viselkedik, mintha nem is léteznénk. Hozzánk se szól. Ez minket baromira idegesít, de anyának ő élete szerelme még annak ellenére is, hogy velünk nem bán igazán emberien. Apa azt mondta, hogy valahogy ezt a párja tudatára kell adni (mert anya nem mondta el neki), de ne konkrétan mondjuk meg, csak "vicceljük meg"

Kicsit gyerekes ötlet, de elvileg beválik.

Ti mire gondoltok, mit tegyek/tegyünk. Bármilyen durva dolog is, én megcsinálom, csak ötletem nincs. Apa meg mondta, hogy ő nem mond, nehogy rajta csattanjon vissza az egész.



2012. okt. 22. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Igen, gyerekes ötlet.

Felnőttes az lenne, ha leülnétek vele és az anyukátokkal megbeszélni.

2012. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Az nem jutott soha a kis eszetekbe, hogy le kéne ülni vele bezsélni, miért néz semmibe titeket? Valahol értem, nem ti vagytok a gyerekei, minek abajgasson titeket, de ha már anyátokat gyűrni, talán lehetne pár jó szava a gyerekeihez is. Ezt kellene megkérdezni.
2012. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
És amikor szóltatok anyukádnak, mit mondott?
2012. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Anya attól kiakadna. Eléggé érzékeny és ezt nem hagyná csak úgy.

És ez amúgy többszörösen bizonyított tény, hogy ez beválik arra hogy ne viselkedjen velünk így

2012. okt. 22. 19:17
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Mitől akadna ki anyuka? És hány évesek vagytok?
2012. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Inkább azt kéne megmondani anyukátoknak, hogy nem kedvelitek a barátját, ezt természetesen kiegészítve azzal, hogy miért nem.

Apukádnak, mint felnőtt embernek lehetett volna több esze is, mint ilyen tanácsokat adni, aztán kibújni a felelősség alól.

2012. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan sok dolog homályos, de nem feltétlen az apukát bántanám. Az anya helyébe, először a gyermekeimmel megismertetném, megszerettetném az új párom és fordítva. Nem rögtön oda költöztetném, mikor ilyen a kapcsolatuk.
2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mikor együtt van mindenki, anyád, a pasija, a tesóid, csak úgy, mellékesen dobjátok fel a témát:

És most, hogy mind egy fedél alatt lakunk, meddig szeretnél még minket levegőnek nézni? Úgy jó, ha csak te nem köszönsz nekünk, vagy nekünk sem muszáj?


Ha egyikük (vagy mindketten) besértődnek, akkor nézzétek ti is levegőnek. Nem érdekes, ha beszél, tök mindegy, mit mondott, mintha ott sem lenne. Ha reklamál, akkor az orra alá lehet dörgölni, hogy ő is pont ezt csinálja.


A szabályok mindenkire vonatkoznak. Ha nektek "foglalkozni" kell vele, akkor neki is veletek, ha neki nem muszáj, akkor nektek sem.

Anyádnak pedig tudomásul kell vennie, hogy egy fedél alatt, kvázi egy családként kell működnie a dolognak: nem élhet úgy, hogy vannak a lányai, akikkel egy család, meg van a pasija, akivel egy pár, és a kettőnek nem kell keverednie pár négyzetméteren. Nem lehet különválasztani.

Így csak konfliktusok lesznek. Elég belegondolni, hogy sorban állás szokott lenni a fürdő előtt, a legtöbb háztartásban egy tévé van, amikor megy a vita, ki mit nézne, és vagy együtt nézitek, vagy valaki kimarad.

Akkor főleg kínos lesz, ha elkezd hirtelen apáskodni felettetek, mert úgy érzi, ő lett a családfő, miközben semmit se tud rólatok.

2012. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én 15, egyik tesóm is 15 és a nővérünk 16.
2012. okt. 22. 19:25
 10/22 anonim ***** válasza:
Arra még mindig nem kaptunk választ, hogy az anyukátok mit szólt, mikor nehezményeztétek neki a dolgot?
2012. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!