Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok a féltestvéreteket...

Meghívnátok a féltestvéreteket, ha nem is ismeritek?

Figyelt kérdés
Anyukám otthagyta apámat, amikor még 1 éves voltam. Nagyon fiatalon szült 17 évesen, az apám tíz évvel volt idősebb, már akkor alkoholista. Megszülettem én, anyukámnál elmúlt szerencsére a rózsaszín köd, és otthagyta. Soha nem találkoztam vele. Nem is akarok. Most 25 éves vagyok, itt élek Budapesten, saját lakásban. Apámnak születettek még gyerekei. Köztük egy 19 fiú, vidéken lakik, jönne fel munkát keresni. Közösség oldalon szoktunk beszélgetni, élőben még nem találkoztunk. Ti felhívnátok magatokhoz, hogy míg összeszedi kicsit magát legyen hol laknia? Szívesen segítenék, annak idején anyukámnak is segítettek, de kicsit félek, mivel azt sem tudom milyen. Ahogy neten keresztül lejön, nincs olyan rossz felfogása.

2012. okt. 8. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, semmiképpen. Mivel nem ismered, nem tudhatod elöre, hogy milyen ember.

Elöször néhányszor találkozzatok nyilvános helyeken, akkor jobban fel tudod mérni, hogy milyen a természete.

Csak ha már jól megismerted, akkor jöhetne szóva, hogy egy-két napra nálad lehessen.

Ugyanis ha odaveszed átmenetuleg, akkor elöfordulhat, hogy a végén egyáltalán nem akar elmenni, kitenni meg nem nagyon tudod. Meg még az is benne van a dologban, hogy lehet ö is alkoholista, csak még valamennyire tartja magát.

2012. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

neten bárki meg tudja játszani a jófiút. gondolj bele, apád fia, tehát még ha nem is nevelte sokat, azért van benne vmi apádból, ami nem biztos, h egy jó tulajdonság.


tuti nem fogadnék be magamhoz egy idegent lakni. még pár hónapos ismeretség is kevés lenne, h ennyire megbízzak valakiben.


szóval ha meghallgatsz egy tanácsot, akkor annyit mondok, h segíts neki melót, albit nézni, támogasd lelkileg, ha rászorul, de se pénzt, se lakhatási lehetőséget ne adj neki, mert visszaélhet vele.

a terézanyuskodás mindig rizikós.


én csak olyannak segítek, akit legalább 1 éve ismerek, és rászolgált a bizalomra. még ezek után is el tudja játszani, de onnantól ne sok jóra számítson az illető.

2012. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahhoz valakit nagyon jól kell ismerni, hogy a lakásomba beengedjem.
2012. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2012. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam, csak kellett egy kis megerősítés, hogy nem én vagyok közömbös
2012. okt. 8. 18:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt pontosan hogy érted: "annak idején anyukámnak is segítettek"? Anyud ismeri személyesen? Mert ha igen és ő is rendesnek tartja, akkor és a helyedben segítenék neki.
2012. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette, hogy mikor az anyukája egyedül maradt, akko neki is segítettek rokonok/barátok/szomszédok/ismeretlenek/stb.
2012. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*akkor
2012. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!