Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy ezek után ezt gondolom?

Figyelt kérdés
A bátyám majdnem egy éve hatalmas cirkuszt vágott le itthon a barátnőjével együtt, de azt tegyük hozzá hogy a csaj azóta manipulálja hogy járni kezdtek, de ez a bátyámnak fel se tűnik/fel se fogja hiába mondjuk neki szó szerint legalább 20-an, 30-an. Azt se vette észre hogy a kedves kis barátnője idegroncsot csinált belőlem (és nem csak belőlem hanem másból is, de én voltam a legrosszabb állapotban). Nagyon csúnya dolgokat vágott az anyánk szemébe (aki mellesleg meg se érdemelte), ezek után elköltöztek, két fordulóban, egyik fordulónál se köszönt el tőlem amivel még inkább megbántott, és 2 hónapig nagyon haragudtam rá, éjjel-nappal a történteken gondolkoztam (a suliból folyton b*sztattak hogy nem megyek, jogos is volt, de egyszerűen magamba zuhantam és semmi másra nem tudtam koncentrálni), a lényeg az hogy végül megbocsátottam neki. Megpróbáltam elmesélni nekem a saját és azok szempontját akik velem vannak egy véleményen, de süket fülekre találtam, ismét nagyon megbántott, de 2 nap alatt kihevertem, mert még jól emlékeztem arra a közel fél év magamba zuhant korszakra és oda nem akartam visszamenni. A lényeg az hogy most újabb 2-3 hónap telt el és időnként (sajnos egyre sűrűbben arra gondolok hogy bárcsak sose lettünk volna testvérek, bárcsak sose ismertük volna egymást, mert akkor nem bántott volna meg ennyiszer és ennyire.

2012. aug. 23. 08:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem veled komoly gondok vannak. Ez az utolsó komment is ezt bizonyítja. Labilis személyiség lehetsz, és az bánt hogy a bátyád már nem foglalkozik veled annyit. Neki ott a barátnője és szerintem tudat alatt féltékeny is vagy rá. Megsértődtél a válaszokon mikor volt bennük némi igazság.

Ha pedig 14 és 16 körüli vagy akkor nincs veled gond mert ez a kamasz kor majd kinövöd.

2012. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy a válaszokban nincs igazság, csak sajnos a legtöbb olyat mondott amire magamtól is rájöttem már régen. És azon kívül kiegészítettem a problémámat, igaz nem részletesen, mert erről nem nagyon szeretek részleteket mondani, de ha akarjátok szóljatok és mondok 1-2 példát.
2012. aug. 23. 10:52
 13/19 anonim ***** válasza:
Na így már jobb. Fél siker és nagyon nagy dolog ha az ember valamit felismer. Kitartást és kívánom tudjátok rendezni a dolgokat.
2012. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm, én is remélem. :)
2012. aug. 23. 10:58
 15/19 anonim válasza:
27%

Egyszerűen csak féltékeny vagy!!


Emiatt azért nem kéne ilyen állapotba kerülni...


Amúgy meg amit írtál az alapján elég bunkónak tűnik...


Ilyen barmokkal nem érdemes foglalkozni!

2012. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A második és a kilencedik válaszoló kedvéért még elmondanám hogy nem csak emiatt buktam ki, az volt a baj hogy emellé még 10 felől jött 10 féle probléma, ha ez egy magába lett volna akkor nem buktam volna ki ennyire mert semmiség lett volna. Eddig csak azért nem írtam le mert h*lye fejjel azt gondoltam hogy nem olyan fontos, de tévedtem, mert fontos a részlet, akkor se a második se a kilencedik válaszoló nem szólt le volna a suli miatt ilyen módon.
2012. aug. 23. 11:05
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell ennyire leugatni szegény kérdezőt, Megértem Őt is, bár egy alapos beszélgetés kéne neki valamelyik barátnőjével, megbízható ismerősével.

Ő tényleg úgy tekintett a bátyjára, mint egy apára. Akkor is, ha csak a testvére.

Szerintem Ő neked egy erős fal volt kapaszkodókkal, ami mindig segített a mélypontokon. De szép lassan leomlott ez a fal és már nincs kinek kiönteni a szíved, nincs aki tanácsot adjon. Mivel mi nem ismerünk így nem tudunk neked, olyan mértékű segítséget nyújtani, mint Ő. Azt javaslom keress egy barátnőt, akivel mindent megtudsz beszélni. Bár ez elég hosszú időt vesz igénybe, ezért más megoldás kell. Fogadd el a barátnőjét, légy vele kedvesebb és a bátyád is megenyhül majd. Lehet nem lesz könnyű, de tudod: változni nehéz. Amúgy nekem is először elég túlzottnak látszott, de aztán kicsit visszavettem én is a tempóból. Te talán egyébként is önbizalomhiányos és labilis valamint érzékenyebb lehettél(lehetsz), így még jobban fájt az elhidegülése. De a felismerés, már tényleg jó út. Így tovább, nyugodtan írj privátot is! :)

2012. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy megkeserítették az életed, míg veletek laktak. Most, hogy elköltöztek: megbocsátottál neki, majd meg azt kívántad bárcsak sose ismerted volna, de ő olyan volt neked, mint az apád.

Mivan?

Szerintem örülj, hogy nincs több gondod és mostmár van időd magadra. Próbálj örülni az életnek, sétálj nagyokat, beszélgess anyukáddal, érted.

2012. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem kívántam azt hogy bárcsak sose lettünk volna testvérek, bárcsak sose ismertük volna egymást, csupán néha erre gondolok, mindig elfog egy érzés ami után mindig ez a gondolat jut eszembe és nem értem miért, amikor már rég megbocsátottam neki, mert tudom hogy ez nem teljesen az ő hibája és mert tényleg nagyon szeretem, a 4 tesóm közül mindig őt szerettem a legjobban, fogalmazhatunk úgy is hogy a "kedvenc tesóm". Amúgy a bátyám az nem keserítette meg annyiszor az életem, a barátnője számlájára jóval többet lehet írni. Az életnek sokkal jobban örülök mint eddig bármikor, néhány dolog kezd egyenesbe jönni és remélem úgy is marad egy darabig mert már elegem van a bajokból, bár szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
2012. aug. 23. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!