Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a testvéremet...

Hogyan vegyem rá a testvéremet, hogy olyan hajat vágasson, ami jól is áll neki?

Figyelt kérdés
A húgom 12 éves, kb felkar közepéig érő haja van. Neki nagyon tetszik, viszont a család egyetért abban, hogy neki sokkal jobban állna a rövid haj, a tesóm azonban azt állítja, hogy ez neki így tetszik, és nem hajlandó levágatni. Tudom, hogy nem kell foglalkozni a divattal, meg úgy kell kinézni, ahogy neked tetszik, de mégis-hogyan vehetnénk rá, hogy vágasson más hajat? Ezt a haját nem igazán "tartja rendben", pedig amúgy szép haja van, egyáltalán nem csúnya a húgom, de nem hallgat ránk. Mit kéne tenni? Hagyjuk rá?

2012. jún. 25. 13:17
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
30%
Nem kell ráerőltetni nekem ez a véleményem de ha tényleg nem törődik vele ( "nem tartja rendben" ) akkor mondogasd neki azt hogy a rövid haj jobban állna neki meg hogy így nagyon ronda a haja aztán így majd bele megy
2012. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

En is így vágattam le a hajam, mert változást akartam. Megbántam Már átmentem egészen fiusba. Most már meguntam és novesztem. A férjemnek is jobban tetszik így.


25N

2012. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mossa, az tényleg undorító, de tény, hogy a hosszú hajnak se a szárítás, se a gyakori mosás nem tesz jót. Azért hetente csak megmossa???


De, a rövid hajjal több a macera, formára kell szárítani, gyakran kell vágatni, hogy ne látsszon lenőttnek és könnyebb elfeküdni is.

2012. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja levágatni, akkor ne erőltessétek, mert esetleg már csak az ellenkezés miatt sem fogja megtenni. Ha újságot nézegettek, esetleg hívd fel a figyelmét, ha jó hajat látsz (Hú, de jól áll xy-nak ez a frizura, sokkal jobb mint az előző, az olyan slampos volt...).

Engem 14 évesen vett rá a család, hogy a hátközépig érő hajamat levágassam. Anyukám még fényképet is szerzett az (ő általa) áhított hajról, egész jól nézett ki. Szegénykém, amikor meglátta az új frizurámat elsírta magát és nem örömében. Valami borzalmas volt, nagyon nem állt jól. Ma már 30 éves vagyok, de még most is néha felhozza, hogy azóta is milyen bűntudata van, mert akkor majdnem fél évig olyan hajjal voltam kénytelen mászkálni, amíg végre megint megnőtt egy kicsit. Annyi előnye volt/van a dolognak, hogy azóta, ha valamire nagyon rá akar beszélni, amit én nem akarok (pl.: ruha, cipő...), akkor csak megemlítem hogy "Hejj frizura, frizura!" és azonnal abbahagyja a győzködést. :)

2012. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon hullámos (szinte göndör) hajam van és volt mindig. Nekem is volt olyan 11-13 éves koromban olyan időszak, mikor a hátam közepére nem kívántam a hajápolást, mondjuk a hullámossága miatt nekem elég macerás volt (hajmosás, hajszárítás és utána hajvasalás). Nekem anno a nővérem segített. Mondjuk nem ő ajánlotta fel, hanem én kértem meg őt, de miután megmostam szóltam neki, leültem a wc-re vagy a kád szélére (általában a tükörrel szemben, hogy lássam magam) és ő megszárította nekem, aztán kivasalta. Közben beszélgettünk fiúkról, osztálytársakról, tanácsokat adott nekem, viccelődtünk, zenét hallgatunk. A tesóm is élvezte, mert szeret hajakkal babrálni, és én is, mert fáradtság nélkül és gyorsan túl voltam a hajápoláson.


Szerintem ajánld fel neki, hogy segítesz megcsinálni a haját, jó kapcsolatépítő program és ápoltabb lesz a húgod haja is. :-)


Nekem még egyébként minden szépségápolási dologban segített a nővérem, kifestette a körmöm, segített sminkelni tanulni meg ilyenek.

2012. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Minek megszárítani, majd megszárad...

És tanusítom, a rövid hajjal sokkal több macera van. Nekem volt évekig hosszú hajam, úgy váll alá érő, aztán én hülye levágattam rövidre. Annyi baj volt vele, állandóan elfeküdtem, sehogy sem állt. A hosszú hajjal ennyi gond nincs.

Most már évek óta hosszú, soha nem vágatnám le, max vállig érőre, de még az is rövid lenne.

2012. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszönöm azoknak a válaszokat, akik kultúráltan magyaráztak :) Igen, igazatok van, az ő dolga, nem erőltetem rá. Hetente mos hajat, igen, és nem arról van szó, hogy a testvérem igénytelen, mert csinosan öltözik, és lányos is, csak ez a haj dolog valahogy...mert utálja órákoig száritani a haját...
2012. jún. 25. 14:55
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
De basszus, heti egy hajmosás az teljesen normális! Én is hetente egyszer mosom. Amikor már ramatyabb állapotban van összekonytyolom és kész. Minél sűrűbben mosol hajat, annál gyorsabban zsírosodik...
2012. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

az az egészséges, ha valaki 5-6 naponta mossa a haját.

szárítani meg nagyon meleg levegővel nem jó mert kiszárad tőle és törni fog. elég ha csak a tövét szárítja meg

ha nem szeret fésülködni, a sampon után használjon egy kis hajbalzsamot. miután megszáradt a haja, elég egyszer kifésülni, utána egész héten nem gubancolódik, vagy csak nagyon kis mértékben.

szerintem ne vedd rá hogy levágassa, mert meg fogja bánni és téged fog okolni.

én is hagytam magam ennyi idősen rábeszélni. nem állt ugyan rosszul, de mégis sajnáltam

2012. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is gyűlölöm, hogy az én családom meg folyton azt hajtja, hogy növesszem meg, amikor nem áll jól, röviden szeretem, így kényelmes és csinos, és a párom is rajong érte.


12 évesen még gyerek, de speciel a hajhossz olyasmi, amit nyugodtan rá lehetne hagyni. Ha punkfrizurával mászkálna, füvet szívna és végigdugatná magát a fél várossal 12 évesen, akkor megérteném az aggodalmat, de csak mert nem akarja levágatni az egyébként normálisan kinéző hosszú haját, ezt igazán egy kamaszlányra már rá lehetne bízni!

2012. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!