Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek rosszul esne, ha a...

Nektek rosszul esne, ha a testveretek igy viselkedne?

Figyelt kérdés
Jogilag rendben van,hogy a szuleink halala utan fele-fele aranyban orokoltuk a-egyebkent szereny erteku- hazat. Csakhogy en laktam ott,en apoltam mindket szulonket halalukig,mondhatni,addig nem volt maganeletem,nem tudtam karriert epiteni,mert keson szuletett gyerek vagyok,tehat eleg fiatalon szakadt mindez a nyakamba. A tesomek 30even at evi 3-4szer jottek csak latogatoba. Jo,messze laknak,dolgoznak stb.de van autojuk,azzal a szaz km.nem olyan nagy tav,es anyagilag se allnak rosszul. Na a tesom meg szuleink eleteben lemondott szoban a reszerol,epp ezert,de most a hagyateki targyalason megis kerte a fele reszet. Ott es akkor nem volt kedvem vitatkozni,de most csak esz a dolog. en itt lakom,ujra kene epiteni az eletem,jelenleg meg munka es penz nelkul vagyok. Neki van haza,munkaja,minden ami kell. De mar celzott ra hogy el kene adni a hazunkat. Csakhogy akkor hova menjek? Nem tudnam a reszet kifizetni. Sejtem hogy a sogornom bujtogatja hogy kell a penz stb.de ugyse ismernek el. Azert meg elbeszelgetek a tesommal errol,de jogos,hogy rosszul esik a viselkedese?

2012. jún. 17. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

"Csakhogy en laktam ott,en apoltam mindket szulonket halalukig" Ez egy jó takarózó szöveg arra, h ne keljen egyedül, saját erődből függetlenedni. Én 24 éves koromig nem dolgoztam, csak tanultam, mert hát "ki lenne itt", ha a nővérem sincs. De rájöttem, h ebből életet nem lehet felépíteni. Függetlenedtem és anyagilag támogatom a szüleimet. Végre kapok levegőt.

Anyukám is gondozta azelőtt a nagyimat, de nem éltünk egy házban és anyukámnak ugyanúgy volt teljes állása.

Ha más nem, akkor állj be házigondozónak, mert akkor ahhoz van már gyakorlatod.

2012. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosnak tűnik.
2012. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezz meg egy ügyvédet erről mindenképpen. (Vannak ingyenes fogadóórák). Mert, ha bizonyítani tudod, hogy Te voltál 24 órás ügyeletbe szüleiddel meg minden, lehet van valami kiskapu, hogy pl 80%-át Te kapd vagy nem tudom. Beszélj a testvéreddel is. Normális családban (nálunk) édesapám lemondott írásban az örökségről a húga javára és így tett a másik tesója is, mert már ott mindenkinek megvolt a lakása. Beszélj a tesóddal és ha Ő nem hajlik erre akkor pedig ügyvéd.
2012. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bizony megszívtad, ha a testvéred meggondolta magát. Ezért teljesen felesleges ügyvédhez menni: az örökség nem ajándék, ami érdem szerint jár, hanem a jog alapján biztosított rész az örökhagyó aktív és passzív vagyonából. Tudod bizonyítani azt, hogy szóban megegyeztetek a testvéreddel arról, hogy ő lemond a neki járó részről, cserébe meg te gondozod a szülőket? Gondolom, nem. Ilyen esetekben szoktak gondozási vagy eltartási szerződést kötni, mert akkor nincs vita, hogy ki mit miért csinál. A jelenleg hatályos öröklésjogi szabályokat nem érdekli, hogy ki mit tett a szülőkért: minden egyformán jár. Te most annak a tanulópénzét fizeted meg, hogy megbíztál te is, meg a szüleid is a testvéred szóbeli, légből kapott ígéretében. Lehet, hogy akkor se gondolta komolyan, csak hát, amíg éltek a szülők, addig biztos nem akart ebből vitát, mert tuti lett volna, ha a szüleid is igazságosan nézik a dolgokat, és akkor még le tudtátok volna papírozni. Most meg így jártál. Örök tanulság: ha pénzről van szó, az ember a saját rokonaiban sem bízhat.
2012. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves elso valaszolo, 18 evet dolgoztam varrodaban szalag mellett telj.berben. Nem ez a szakmam,de ez mellett tudtam ellatni az otthoni munkam is. Csak az utolso 2 evben voltam teljes idoben otthon apummal,kozben felszamoltak a munkahelyem is. A penz amit a nem tul nagy fizumbol felreraktam,elment a haz javitgatasara hogy ne doljon rank,orvosra,temetesre. Apam sajna nem akart semmi papirt csinalni,o hitt a tesom szavaban,es szerintem o le is mondott volna,ha a felesege nem oltogatja. Amugy nem akartam kisemmizni,a negyedreszt megkapta volna,ugy hogy a gyerekenek nyitok takarekszamlat es oda teszek penzt havonta ha lesz mar munkam. A haz eladast viszont nem hagyom,elmondom neki hogy a feleseget allitsa le,neki semmi koze hozza. Azt a penzt koltse,ami az ove,en se rendezkedtem nala mikor o orokolt.
2012. jún. 17. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Ezt már buktad, hiába mondod, hogy nem mész bele a ház eladásába, akkor meg fizetned kell a ház felének a használatáért, és még így is kérhetik a bírói úton való tulajdonmegszüntetést. Legfeljebb annyit kérhetsz, hogy a ráköltött pénz értékével többet kapj, már ha tudod bizonyítani, hogy a te pénzedből ment a felújítás, javítás.

A ház fele a tied, ezt el kell fogadnod, a többi meg a testvéredé.

2012. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na azert annyira nem vagyunk fasirtban a tesoval hogy lakbert kerne vagy birosagra menne. Hetvegen beszeltunk,megertette hogy most ugysincs ara az ingatlannak,majd ha rendezodik az eletem,1-2 ev mulva meglatjuk,mi lesz vele. Koszonom a kommenteket mindenkinek!
2012. jún. 19. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!