Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet előrébbjutni az...

Hogy lehet előrébbjutni az ügyben, ha megbeszélni nem lehet a testvérrel?

Figyelt kérdés
Ingatlant közösen örököltünk. Én el szeretném adni, de ő meg kitalálta, hogy megtartaná. Viszont kifizetni nemigen akar mostanában és ha ki is fizet, nagyon keveset akar adni a részemért. A házat annál sokkal többért el tudnánk adni, az fix. Nemigen tudom :hogy lehetne ezt megoldani? Azt az egyet tudom, hogy ha a közös tulajdon megszüntetését kérjük, akkor elárverezik, aztán akkor is marha rosszul járok. Vagy ha csak az 50%-omat adnám el valakinek, azt is csak áron alul tudnám. Van arra valami szabály, hogy mennyi időn belül kéne kifizetnie, ha tényleg magának akarja? Teljesen kibabrál velem, mindenhogy rosszul járok szinte. Ő meg áron alul kap egy fél házrészt tőlem, arra akar kényszeríteni. Pedig tudja hogy én számoltam azzal, hogy eladjuk majd, mindig arról volt szó.

tegnap 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen határidő, csak amiben megegyeztek. Ha nem akarja eladni, akkor felértékelteted, és meghirdetheted a feled. Eladás esetén először a másik tulajdonosnak kell felajánlanod a lehetőséget, hogy a piaci áron megvegye tőled. Ha él vele, vége. Ha nem és találsz vevőt, akkor eladod és pont. Idegennel még kevésbé tud majd alkudozni a tesó, mondd el neki.
tegnap 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha csak ö lakik ott, akkor a te házrészedre követelheted, hogy fizessen lakbért - ami nem biztos, hogy tetszene neki.

A másik megoldás, hogy kéred a közös tuajdon megszüntetését, akkor ugyan áron alul megy el, de még mindig több, mint a semmi. Emellett adott esetben a testvéred is rájön, jobb töled megvenni a felét, mint az utcára kerülni.

tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo cipobe vagyok.. sajnos a kozos tulajdon megszuntetese az egyetlen opcio.. ahol a legkevesebb az hogy arverezik a hazat.. inkabb a perkoltseg es az illetek megelolegezese.. es egy jo ugyved megfizetese.. sajnos ezek miatt en bele se vagok !
tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

#1


És van olyan marha, aki piaci áron megvenne egy 50%-os tulajdonjogot? Ki akarna utána egy idegennel hadakozni?

Ha árok alul van, még érteném. De akkor már az elárverezéssel többre megy a kérdező.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
40%
Ajánld fel, hogy cserébe megdughat.
ma 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegyelljek magukat az ilyen emberek.

Se eladni, se kifizetni nem akar, de azert lelakja a hazat. Egyszerre minden is kene. Sogornom ugyanez.

ma 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!