Menyit fizessek neki?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, köszi ha elolvasod.


Röviden: a tesom úgy emlékszik, hogy tartozom neki 400 ezer forinttal, én meg úgy hogy az ágyát sosem adta meg nekem. Vagyis csak 270 ezerrel tartozok neki elvileg.


Részletek lentebb.


Szóval a történet ott kezdődik, hogy hogy kettő éve, a szüleink vettek egy lakást, a családi vállalkozásban való munka jutalmaként. A felét én, a felét a testvérem kapta meg. Ketten költöztünk ide. Ezért elfeleztük az ide vett háztartási gépeket, és a közős bútorokat árát. Öcsém viszont nem szeretett itt lakni, egyszerűbb volt hazaköltöznie 2 hónap után szüleimhez.



2 hónappal ezelőtt öcsém is megunta, hogy szüleim fojtón veszekszenek. És felköltözött ide.

Nyilván két év alatt kialakultak szokásaim, hogy mit hogy csinálok.

Meg vannak saját döntéseim.

Pl a hétvégén vettem magamnak egy kisszekrényt, 30 ezer forintért. Kb egy óra alatt közösen szerettük össze, ami alatt végig mondta a magáét, hogy én milyen hülye vagyok hogy megvettem. És mivel nem tudta sehogy úgy csavarni, hogy ne legyen jogom megvenni magamnak, amit szeretnék. A fejemhez vágta, hogy én inkább arra költsem a pénzem, hogy őt kifizessem, mert ha nem, akkor majd én is kőtelese leszek kifizetni neki, a lakása butorainak a felét. Meg amúgy is, vásároljam már ki a házból. Nyilván nincs annyim hogy a lakást megvegyem. De gondolom kénytelen leszek kifizetni legalább a bútorokat.

A probléma az, hogy nem tudom menyit adjak. Ugyanis mivel hamar hazament, nem hajtottam be rajta az ágya árát, amire akkor nem volt már elég pénze.



Ezer hála, ha ezt valaki elolvassa! 🙏



#tartozás #Testvérnek tartozni #Mennyit adjak neki #Kifizessem
tegnap 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezt fogalmazd át érthetőre.
tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az egyessel. Semmit nem érteni abból amit összehadováltál. Miért tartozol?
tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ha meg fogom kapni, a lakás másik felét, ő meg kap egy sajátot, akkor neki ki kell fizetni az egész bebútorozást, nekem meg ő kifizette a felét, és ez így nem igazságos.
tegnap 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Vigye el a bútorok felét.
tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
A legtisztább, ha elvisz mindent, amit választott, kivéve a beépített konyhai gépeket, minden más pótolható. Így nem kell akkori és és jelenlegi ár különbözetet számolni, meg a többi. Valószínűleg nem fog tetszeni neki, mert nyerészkedni akar rajtad, de abban nincs hiba, ha fogja és viszi az ágyat, szekrényt, a fél sütőért elviheti a mosógépet például, stb. Régebbi és már használt, de az övé, így nem állj neki fizetni mindent, amit kiejt a száján.
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nyilvan ha minden butort kozosen vettetek akkor a Te agyadat is es az O agyat is kozosen vettetek.


Lenyegebe ha minden butor ott maradt nalad amit kozosen vettetek meg akkor uljetek le beszeljetek meg hogy a butorok osszesen 1 millio volt akkor fel millio ertekbe elvihet onnan valamit amit megbeszeltek vagy kifizeted neki. Ha mindent kozosen vettetek akkor nem csak az o agyat vettetek kozosen hanem a tiedet is.


Igen illik oda adni a reszet igy vagy ugy

tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
De most ő is ott lakik, tehát használja a bútorokat nem?
tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Igen!
ma 05:13
 9/9 A kérdező kommentje:
6. A saját szobánkba a bútorokat magunknak vettük, csak a kőzős térbe lettek felesbe véve dolgok.
ma 05:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!