Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Azt hiszem a testvéremről,...

Azt hiszem a testvéremről, hogy autista. El mondjam Neki?

Figyelt kérdés

Nincsen párja, és már 27 éves. Csak három férfi barátja van.



Gyanús lett nekem, és egy pszchológus ismerősöm szerint autista lehet, ezért nem nyit a nők felé.



Elmondjam Neki?



okt. 13. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt próbálom elképzelni, hogy hogy mondanád el neki?🤔

Amúgy meg szerintem ne, mert csak gyanú, és szerinted kinek esne jól, ha csak úgy a képébe vágnák, hogy - Az eddigi jelekből, és mert nincs barátnőd Autista vagy, és ebben a pszichológus ismerősöm is megerősített.

okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy csak meleg és nem autista🙄
okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
És Ő mit hisz rólad?
okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus ismerősöd. Persze. Kamu.
okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Ha csak úgy azt mondod neki, hogy Autista vagy, az szinte olyan, mintha azt mondanád neki, hogy fogyatékos vagy. Ha szerinted ez jó, és helyesnek gondolod, akkor csináld. Te ismered a tesódat!
okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Az autizmus szerintem picit árnyaltabb ennél a kettő dolognál, valójában kevésbé jó szociális skilleket rejt, de van jó pár olyan jellemzője, amik ezen túlmutatnak. Ha tényleg azt gondolod, hogy az lehet akkor szerintem érdemes lenne utána olvasnod, kicsit jobban átgondolni. Ha viszont úgy gondolod hogy az lehet, akkor szerintem elmondhatod neki finoman. Én vagyok olyan közeli viszonyban a testvéreimmel, hogy tuti hogy megosztanám velük, anyukámat is bevonnám. Neki semmi hátránya a közlésből nem lesz, esetleg elmehet kivizsgáltatni magát, vagy választ kaphat bizonyos kérdésekre önmagával kapcsolatban. De ha nem akar vele kezdeni semmit, akkor is teljesen ugyanúgy folyik majd az élete mint eddig.
okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Tehát jól értem, hogy a pszichológus (vagyis nem orvos, hanem egy bölcsész) ismerősöd a testvéredet semennyire nem ismerve, nem megvizsgálva pusztán abból a fényből kiindulva, hogy nincsen párja és 3 barátja van, képes azt állítani, hogy lehet, hogy autista? :D

Hidd el, hogy a 3 igazi barát már-már soknak számít manapság és hidd el, hogy marha sok olyan 27 éves (vagy idősebb) van, akinek nincs párja. Ez a két faktor még a legenyhébben sem utal arra, hogy valaki autista lenne.

Kérlek, ne mondd ezt a tesódnak, mert én pl. a helyében szimplán falba verném a fejemet, hogy hogy lehet ilyen ostoba tesóm. A "pszichológus" ismerősödet pedig innentől ne tekintsed a világon semmiben sem szakértőnek, ha lehet, mert elég nagy kóklernek tűnik.

okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb autistának VAN párkapcsolata - szóval ennyiböl ilyen következtetést levonni enyhén szólva is ostobaság
okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Szóval, ha valaki 27 éves és nincs barátnője, csak három barátja, akkor az egy "pszichológus" szerint autista.


A "pszichológus" jobb, ha elmegy vonatkerék pumpálónak, mert a szakmai tudása kb minusz ezer.

A testvéred lehet aszexuális, lehet meleg (csak ő bölcs és tudja, hogy te mennyire ostoba vagy), lehet, hogy van barátnője, csak tudja, hogy a családja milyen ostoba és hülye lenne bemutatni nektek, és lehet még ezeregy oka.

Az autizmusnak nem egyetlen tünete van. Az embereknél nem 27 éves korukban szokott kiderülni, hanem legkésőbb az első pár iskolai év alatt.

okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, akikkel jórészt egyetértek, hogy ha autista lenne, annak már gyerekkorában ki kellett volna derülnie, vagy olyan jeleinek kellett volna lennie már sok évvel ezelőtt, amelyekből ki lehetett volna szűrni, hogy van-e annak esélye hogy az, vagy sem. Egyébként sok híres ember, köztük zsenik is ebben a betegségben "szenvedtek/szenvednek", többek közt Albert Einstein, Nikola Tesla. Bár ők Asperger szindrómások voltak, de igazából nincs különbség. " Az Aspergert is az autizmus spektrumába sorolják, éppen ezért az utóbbi években nem különböztetik meg a kettőt."
okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!