Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Dolgunk a szegényebb rokonaink...

Dolgunk a szegényebb rokonainkat támogatni? Gonosz vagyok,ha nem adok neki pénzt?

Figyelt kérdés
A szüleink meghaltak amikor kamasz voltam és a 10 évvel idősebb bátyámnál éltem 18 éves koromig. Nem állt jól soha anyagilag,kényelmes munkahelyen dolgozik hétfőtől-péntekig. Én ahogy elkezdtem dolgozni volt,hogy 16-18 órát dolgoztam hétvégén,éjszaka,ünnepnap stb. Ezért így 10 év elteltével mondhatni jobban állok anyagilag,mint az átlag,de ebben rengeteg munka,spórolás van. Most született meg az első gyerekünk ezért a feleségem nem dolgozik. Nem panaszkodom,de most nincs olyan bevételünk és sok a kiadás is a baba miatt,kellene vennünk egy nagyobb házat,ezért eladtam az örökölt ingatlanom amiből a bátyám már kifizettem,azóta már inflálodott a pénz,így úgy veszi,hogy bukott rajta és haragszik rám ez miatt. Ez mellé elmaradt a számlákkal és 700 ezer forintot kért tőlem kölcsön vagy örökbe,mert olyan sokat segített nekem. Próbálom vele megértetni,hogy mennyi lemondással és munkával járt,hogy most itt tartok és neki is inkább egy másik munkát kéne vállalnia amivel nem minimálbért keres és hogy mindig mindenki gyűjtöget valamire így lép előre,de azt látja,hogy van félretett pénzem,de azt nem,hogy milliókat kell összegyűjtenem nekem is egy nagyobb házhoz. Kölcsönbe adtam neki sokszor pénzt,de azt se korrekt mód adta vissza,de szerintem ez nem elhárító egy testvértől,hogy közel 1 milliót ajándékozzon oda.
okt. 4. 11:21
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, fordítsuk meg a kérdést, tekintsünk el attól hogy kb neki köszönheted hogy nem lettél intézetis, te mit tennél, ha nem tudnál enni adni a gyerekednek? Nem a testvéredtől kérnél először? Mert bármi történhet, lerokkansz, elváltok, anyukával történik valami, bedől a hitel amit a nagyobb lakás miatt vesztek fel stb.
tegnapelőtt 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
38%

Manapsag mar nem olyan az intezet mint regen.

Ha valaki kiskoru es arva lesz a legkozelebbi rokont kerdezik meg elsore - itt a battyat de ha nem valaja be lehet lett volna mas rokon

A batty kapta az arvasagit es a csaladit utana. Az ervasagi azert eleg jellentos osszeg tud lenni!!! Az en felarva gyerekem utan havi 140e kapok! Tobb mintha gyt kapnek.


Ha mar adtal neki regebben es nem adta vissza akkor kvazi mar meghallaltad.


Hogy a viharba szedett ossze 700e kozmuzartozast + stb ???

tegnapelőtt 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
41%
Azt úgy a viharba, hogy nem keresett annyit, hogy tudja fizetni és prioritálnia kellett az ételt a családjának, hosszabb időn át. El kellett döntse, hogy vagy esznek, vagy számlát fizetnek!
tegnapelőtt 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, nekem van testvérem, nem tudom, egyáltalán vállaltam-e volna, hogy nevelem őt.


Akárcsak három éven át is, ugyanis nem én akartam gyereket, hanem anyámék.

tegnapelőtt 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
40%
32-es, az árvasági az nincs 40 ezer forint. Ne keverd az özvegyi nyugdíjjal.
tegnapelőtt 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
53%
32 es, majd az élet megtanít téged hogy hogy a viharba lehet eladósodni! Fotelben ülve erre nincs válasz!
tegnapelőtt 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
32es hogy lehet annyi? Mennyit keresett a férjed, millió feletti nettót legalább 20 éven át? Mert ugye az árvaellátás összege a halál pillanatában az elhalálozottnak járó öregségi nyugdíj 30%-a, úgyhogy elég ritka ha valaki 70-80 ezernél több árvaellátást kap, amit egy kamasz fiú gyorsan megeszik. És nem volt beteg nem fizettek rezsit utána, nem öltöztették, nem fizettek iskolai dolgokat, nem járt szórakozni a haverokkal, nem bulizott, nem tömegközlekedett.
tegnapelőtt 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Milyen összegű az árvaellátás?

Az árvaellátás gyermekenként annak a nyugdíjnak a harminc százaléka, ami az elhunytat halála időpontjában öregségi nyugdíjként megillette, vagy megillette volna.


Hatvan százalékos mértékű árvaellátás illeti meg azt a gyermeket, akinek mindkét szülője elhunyt, vagy akinek életben lévő szülője megváltozott munkaképességű.


Ha a gyermek mindkét szülője után jogosult az árvaellátásra, akkor azt az árvaellátást kell folyósítani, amelynek összege számára előnyösebb.


Az árvaellátás legkisebb összege jelenleg havi 50 000 forint."


[link]


10 évvel ezelőtt ez nyilván kevesebb volt.

tegnapelőtt 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt ajanlom itt olvasgatni annak, aki olyan egyértelműnek veszi, hogy az idősebb testvér magához vette a kérdezőt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..

tegnapelőtt 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!