Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Dolgunk a szegényebb rokonaink...

Dolgunk a szegényebb rokonainkat támogatni? Gonosz vagyok,ha nem adok neki pénzt?

Figyelt kérdés
A szüleink meghaltak amikor kamasz voltam és a 10 évvel idősebb bátyámnál éltem 18 éves koromig. Nem állt jól soha anyagilag,kényelmes munkahelyen dolgozik hétfőtől-péntekig. Én ahogy elkezdtem dolgozni volt,hogy 16-18 órát dolgoztam hétvégén,éjszaka,ünnepnap stb. Ezért így 10 év elteltével mondhatni jobban állok anyagilag,mint az átlag,de ebben rengeteg munka,spórolás van. Most született meg az első gyerekünk ezért a feleségem nem dolgozik. Nem panaszkodom,de most nincs olyan bevételünk és sok a kiadás is a baba miatt,kellene vennünk egy nagyobb házat,ezért eladtam az örökölt ingatlanom amiből a bátyám már kifizettem,azóta már inflálodott a pénz,így úgy veszi,hogy bukott rajta és haragszik rám ez miatt. Ez mellé elmaradt a számlákkal és 700 ezer forintot kért tőlem kölcsön vagy örökbe,mert olyan sokat segített nekem. Próbálom vele megértetni,hogy mennyi lemondással és munkával járt,hogy most itt tartok és neki is inkább egy másik munkát kéne vállalnia amivel nem minimálbért keres és hogy mindig mindenki gyűjtöget valamire így lép előre,de azt látja,hogy van félretett pénzem,de azt nem,hogy milliókat kell összegyűjtenem nekem is egy nagyobb házhoz. Kölcsönbe adtam neki sokszor pénzt,de azt se korrekt mód adta vissza,de szerintem ez nem elhárító egy testvértől,hogy közel 1 milliót ajándékozzon oda.
okt. 4. 11:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem, alapvetően nem kötelesség. De a te helyzeted mas. Nem tudom hány évig tartott el, de hacsak egy ev volt is, azzal tett érted annyit, ami miatt megérdemelné azt a 700 ezret
okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Katona Dius ***** válasza:
87%
Mivel anno befogadott, így necces a kérdés. Ilyen esetben egy kis viszontszívesség elvárható, más kérdés, vagy e most olyan anyagi helyzetben, hogy jelenleg tudj neki segíteni.
okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Misery ***** válasza:
19%
Ti most kajak istenítitek a bátyját, amiért nem adott árvahàzba egy gyereket, a saját tesóját??
okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
13%

Nem várható el.

Az sokat elmond róla, hogy, te fizetted őt ki az ingatlanból, gondolom még éltek a szülők.

Nekem is volt ilyen rokonságban.

Nekik már akkor kellett a pénz, még éltek a szülők, persze mikor elköltötték a pénzt, ment az irigység, hogy a másik testvér milyen jól járt.

Legalább befektették volna valamibe, ha más nem egy garázsba, még annak is nő az értéke.

De nekik 3 autó kellett, 1 nekik, 1 a vállalkozáshoz, 1 a gyerekeiknek.

Állandóan autózgattak, feleslegesen is, rengeteg ruhát vettek, még ment a szekér.

Nekik nem volt jó 100 ezer Ft-ért kapané, hanem 500 ezres kellett (ez vagy 15 éve volt, akkor 500 ezer sokkal többet ért).

Aztán szépen elárverezték a 3 szobás lakásukat, most egy tanyán élnek egy félig meddig felújított vidéki házban.

okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
80%

"Ti most kajak istenítitek a bátyját, amiért nem adott árvahàzba egy gyereket, a saját tesóját??"


Nos, igen, én istenítem ezért. Gyereket jó esetben saját akaratából vállal az ember, tudva, hogy mivel jár. A testvért eleve nem vállalja az ember, az a szülei döntése. Most gondolj bele egy picit: meghalnak a szülők, ez eleve sokk egy gyereknek. Aztán a nyakába szakad egy kamasz gyerek, aki azért hidd el, nem egy setagalopp, pláne terhelve azzal, hogy hipp-hopp árva lett. Minden tiszteletem az övé.



"Az sokat elmond róla, hogy, te fizetted őt ki az ingatlanból, gondolom még éltek a szülők."


A kérdés eleje: "A szüleink meghaltak amikor kamasz voltam..."

okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Micimacko67 ***** válasza:
87%
#14-es, értő olvasás elégtelen fiam/lányom! Leülhetsz!
okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
6%
15, akkor mondhatta volna, hogy "magamhoz veszlek, de meglesz ennek az ára".
okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
16%

A bátyád volt a gyámod? Ő vette fel az árvaellátást, családit rád?

Azt hiszem nem a saját megkuporgatott forintjaiból tartott el téged.

De ha úgy lett volna is, ilyen összeget várni nem jogos.

A baj ezzel, ha adsz, akkor nem igyekszik a saját problémáján dolgozni, csak szól neked és terem a pénz.

Voltam hasonló helyzetben, határozott NEM segít csak.

Mondjuk nekem se ment túl jól. Végül kompromisszumot kötöttem. Nyitottam egy külön pénztárcát. Abba havonta betettem a " koldusnak is odaadnám" havi nélkülözhető összeget. Előtte csak azt vettem elő. Abból adtam ha volt benne, ha nem akkor bocsi most nincs, volt a válaszom.

okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
35%
A kérdező kamaszként került a tesójához, akkor kb 14-16 éves lehetett, és 18 éves koráig lakott vele, szóval nem a testvére nevelte fel.Már eddig is sokszor adott kölcsön, amit vagy visszakapott vagy nem. Mégis meddig kell a testvérét támogatni? A következő 50 évben azt kellene hallgatnia, hogy hálásnak kéne lennie? Én most adnék valamennyit, amit még nélkülözni tudnék, de határozottan megmondanám, hogy ez volt az utolsó alkalom, mostantól a saját családom az első.
okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
32%
19es mondhatta volna hogy nekem te teher vagy mész intézetbe, kell másra a pénz.
okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!