Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Dolgunk a szegényebb rokonaink...

Dolgunk a szegényebb rokonainkat támogatni? Gonosz vagyok,ha nem adok neki pénzt?

Figyelt kérdés
A szüleink meghaltak amikor kamasz voltam és a 10 évvel idősebb bátyámnál éltem 18 éves koromig. Nem állt jól soha anyagilag,kényelmes munkahelyen dolgozik hétfőtől-péntekig. Én ahogy elkezdtem dolgozni volt,hogy 16-18 órát dolgoztam hétvégén,éjszaka,ünnepnap stb. Ezért így 10 év elteltével mondhatni jobban állok anyagilag,mint az átlag,de ebben rengeteg munka,spórolás van. Most született meg az első gyerekünk ezért a feleségem nem dolgozik. Nem panaszkodom,de most nincs olyan bevételünk és sok a kiadás is a baba miatt,kellene vennünk egy nagyobb házat,ezért eladtam az örökölt ingatlanom amiből a bátyám már kifizettem,azóta már inflálodott a pénz,így úgy veszi,hogy bukott rajta és haragszik rám ez miatt. Ez mellé elmaradt a számlákkal és 700 ezer forintot kért tőlem kölcsön vagy örökbe,mert olyan sokat segített nekem. Próbálom vele megértetni,hogy mennyi lemondással és munkával járt,hogy most itt tartok és neki is inkább egy másik munkát kéne vállalnia amivel nem minimálbért keres és hogy mindig mindenki gyűjtöget valamire így lép előre,de azt látja,hogy van félretett pénzem,de azt nem,hogy milliókat kell összegyűjtenem nekem is egy nagyobb házhoz. Kölcsönbe adtam neki sokszor pénzt,de azt se korrekt mód adta vissza,de szerintem ez nem elhárító egy testvértől,hogy közel 1 milliót ajándékozzon oda.
okt. 4. 11:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
84%

"Ti most kajak istenítitek a bátyját, amiért nem adott árvahàzba egy gyereket, a saját tesóját??"


10 év van közöttük, tehát nagyon fiatal férfiként vállalt felelősséget egy kamaszért. Nem mindenki vállalná ezt be és tudná megcsinálni.

okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
55%
A te esetedben igen, dolgod támogatni.
okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
31%

19


Na és akkor mi van, ha a testvérnek is volt már akkor csaladja? Vagy lehetett volna, de a testvér miatt várnia kellett?

okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
46%

Tőlem nem rég az apám kért 3,5 milliót, mert új tetőt csináltattak és nem tudták kifizetni.

Mondván ha kell az örökségem (mindennek a fele, mert a másikat élettárs lánya viszi), akkor fizessem ki vagy legyek a kezese.


Természetesen nem adtam, nem vagyunk olyan mély kapcsolatban, sőt mondhatnám úgyis hogy semmilyenben sem, mert szart rám egész életemben.


De mint kiderült ő elvárta volna, hiszen fizette a gyerektartást, amire perrel tudta csak rákényszeríteni édesanyám...


Én nem adnék a testvérednek sem, csak elherdálná.... és nem becsülné meg.

okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
10%
24 akkor gondolom az örökségért se tartod a markod majd
okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
69%

25: Nem, megmondtam neki, hogy dugja fel jó mélyre, ha csak akkor vagyok jó, ha pénz kell, gyerekként meg felém se nézett.

De az sem biztos, hogy lesz örökség, ha esetleg elviszi az állam.

Ez sem az én dolgom azt hiszem.


Egyébként elég fura elgondolás az, hogy rakj bele pénzt, hogy aztán a saját pénzed megörököld majd valamikor... illetve annak a felét.

okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
32%
Valóban szép dolog a bátytól, hogy felvállalta az öccse nevelését, de azért ez nem alap arra, hogy egész életében pumpolja pénzért. Többször kért és kapott már pénzt. Ilyen alapon minden nevelőapa tarthatná később a markát.
okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
55%

Az ember alapjában véve hálátlan lény, hajlamos mondani, hogy mindent EGYEDÜL ért el, minimum 6 pár kéz lökte a csúcsra, de mikor felér, szétnéz és azt mondja, apám milyen ügyes vagyok és ezt mind egyedül értem el!

Példa erre a gyerekkori barátnőm, akit férjestől tartottak el a szülei csekély 12 évet, semmibe nem pótoltak, etették is őket, hogy a fizetésüket egy az egyben félre tudják tenni lakásra, autóra.

Képzeld el a megdöbbenésem, mikor a barátnőm előadta könnyes szemmel szinte sírva, meghatódva önmagától, hogy mindezt ők EGYEDÜL érték el, hogy vettek autót és lakást, mert olyan ügyesek!

Semmi segítség nélkül!

Mondok mást: felveszel egy csóró havered a cégedhez, aki semmihez sem ért, sajnálatból, hogy legyen egy darab kenyere.

Egy félév után kisüti, hogy azért vetted fel, mert nálánál kompetensebbet nem találtál, te is jól tudod, hogy megérdemli, hogy felemeld 3 dszor is a fizetését!

Kb ennyi es ilyen az emberi természet!

Az emberiség megy is le a lefolyón emiatt az biztos!

okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, tiltsd le a faxba ezt a trógert...
tegnapelőtt 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
57%
29 a bátynak is ezt kellett volna tenni a szülők halála után a kérdezőnek meg lett volna pár jó éve állami gondozásban, ahol jobb esetben megverik rosszabban kikormolják a púzóját a idősebbek. DE hát igen hülye volt a bátyja hogy ekkora koloncot a nyakába vett. A kérdés jó motiváció arra hogy ha velem ez történne, a húgom menjen a levesbe nem éri meg szenvedni velük mert hálátlan férgek.
tegnapelőtt 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!