Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Dolgunk a szegényebb rokonaink...

Dolgunk a szegényebb rokonainkat támogatni? Gonosz vagyok,ha nem adok neki pénzt?

Figyelt kérdés
A szüleink meghaltak amikor kamasz voltam és a 10 évvel idősebb bátyámnál éltem 18 éves koromig. Nem állt jól soha anyagilag,kényelmes munkahelyen dolgozik hétfőtől-péntekig. Én ahogy elkezdtem dolgozni volt,hogy 16-18 órát dolgoztam hétvégén,éjszaka,ünnepnap stb. Ezért így 10 év elteltével mondhatni jobban állok anyagilag,mint az átlag,de ebben rengeteg munka,spórolás van. Most született meg az első gyerekünk ezért a feleségem nem dolgozik. Nem panaszkodom,de most nincs olyan bevételünk és sok a kiadás is a baba miatt,kellene vennünk egy nagyobb házat,ezért eladtam az örökölt ingatlanom amiből a bátyám már kifizettem,azóta már inflálodott a pénz,így úgy veszi,hogy bukott rajta és haragszik rám ez miatt. Ez mellé elmaradt a számlákkal és 700 ezer forintot kért tőlem kölcsön vagy örökbe,mert olyan sokat segített nekem. Próbálom vele megértetni,hogy mennyi lemondással és munkával járt,hogy most itt tartok és neki is inkább egy másik munkát kéne vállalnia amivel nem minimálbért keres és hogy mindig mindenki gyűjtöget valamire így lép előre,de azt látja,hogy van félretett pénzem,de azt nem,hogy milliókat kell összegyűjtenem nekem is egy nagyobb házhoz. Kölcsönbe adtam neki sokszor pénzt,de azt se korrekt mód adta vissza,de szerintem ez nem elhárító egy testvértől,hogy közel 1 milliót ajándékozzon oda.
okt. 4. 11:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
5%

Hát, jó kérdés.

Mennyi megtakarításod van?

Ha 50 millió felett, akkor mehetne szerintem örökbe is a pénz, de azért nem 700 ezer. Én azt csinálnám, hogy adok mondjuk 350-at, a többit meg szedje össze máshonnan.

okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem elvárható ! Az én egyik tesóm is már közel 3 millióval tartozik és még mindig van pofája kérni. Megmondtam, hogy egy vasat sem kap addig, ameddig ezeket vissza nem adja. Akkor sem, ha az utcára kerül a gyerekeivel együtt. Dugni mindenki tud, főleg a semmire. Takarodjon el dolgozni és akkor lesz pénze. Tudna, csak lusta. Egész életében egy here volt. Egyszerűbb koldulni, mint megmozdulni. Egy forintot ne adj te sem a tiédnek ! Sosem lesz így vége a kéregetésnek. Ne dolgozz senki helyett. Már én is megtanultam a leckét. Kit érdekel a rokonok véleménye. Tartsák el ők akkor.
okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Micimacko67 ***** válasza:
40%
Kérdező, amikor még nem dolgoztál, ki és hogyan tartott el?
okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez nehéz kérdés a lelkiismeret és hála miatt, de tényleg mindenki magáért felelős, ha fizikailag képes rá, nem beteg. Szerintem már megháláltad neki. Az inflációért végképp ne téged hibáztasson, ő fogadta el az örökségrész kivásárlását, és be is fektethette volna.
okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk ilyen logikával ő is sokat spórolt volna, ha nem tartott volna el téged x évig.
okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%

Ha elmaradt a számláival segíts neki. És keressen másik munkát igen. Ennyit megtennék a testvéremért. Nem nyaralásra kér kölcsön.

Az a baj, hogy kicsit a pénz a világod közepe most- de a testvéred is sokat tett érted, szerintem viszonozhatnád.

okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
33%

Hát figyu. Attól mert téged "felnevelt" az nem jelenti azt, hogy te tartozol neki. Hálás lehetsz, de cserébe ő nem várhat el tőled semmit, mert ő vállalta önként. Le is mondhatott volna. Csak mondom, ha esetleg ilyen lelkiismereti problémák miatt álmatlanul forgolódnál.


Ha nem tudsz neki segíteni, ami amúgy szép dolog, meg minden, akkor nem kell. Nem tudsz perpill. Ez van. Fogadja el. Majd máskor segítesz neki.

okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
43%

Van azt neked hova tenned. Ráadásul írod, spóroltál, az azért más, mintha havi 1M keresnél.

Ráadásul így-úgy adja meg. 1M hogy fog megadni???

okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
77%
Egyetértek az 5-sel nem lett volna muszáj befogadnia és gondolom el is tartott téged egy darabig, ami jóval több, mint az 700 000 forint.
okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%

Az örökség inflalodasaban nincs igaza.

Átlagos esetben a többiben sem lenne, de az azért árnyalja a képet, hogy ő gondoskodott rólad X évig. Az anyagi vonzatán kívül ennek morális oldala is van. Mert felelősséget vállalt érted, gondoskodott rólad, gondolom, költött is rád Y évig, és neki sem lett volna kötelessége magához vennie téged.

okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!