Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kéne alkalmazkodnia...

Kinek kéne alkalmazkodnia ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!!


Összejön két gyerekes ember, össze is költöznek, mindkettővel jön a kamasz gyereke is lakni . Lesz két mostoha testvér, kb egykorúak.

A neveltetésük teljesen más volt eddig a pontig. Az egyik rövid pórázon volt tartva, a másik jóval szorosabb pórázon. Ha együtt kell élniük, akkor nyilván találkozik a két világ. Ilyen esetben a két szülő folytatja a saját nevelési elveit a saját gyerekén vagy a másik gyereke is be lesz vonva a dolgokba? Pl az egyik több, a másik kevesebb szabadságot kap.

A gyerekek hogy állnak ehhez hozzá? Nem okoz súrlódást az újdonsült családon belül?


Én csak magamból tudnék kiindulni. Ha én lennék a szorosabb fogott gyerek biztosan nagyon rosszul esne látni, hogy a mostoha tesóm pl fent maradhat amíg akar, hétvégente mehet amerre lát, nincs leugatva ha kap 1-2 rossz jegyet stb. A másik oldalról nézve pedig, ha korlátozni akarnák a szabadságomat, mert hát majd a mostoha tesóm követelőzni fog, meg rossz példát mutatok neki stb, akkor meg valószínűleg megtennék mindent hogy megnehezítsem az együtt élést, mert hát milyen az hogy valaki csak idejön és dirigál nekem.


Aki volt ilyen helyzetben, azoknál hogy történtek a dolgok? Nem akarta az új szülő rád erőltetni a nevelési eszméit? Ha nem jött testvér csak új szülő abban az esetben is leírhatja a tapasztalatait.



tegnap 09:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

+10

Arról nem is beszélve, hogy ha két ember egy ennyire fontos kérdésben ilyen különböző állásponton van, ott lehet alapból nem is működne a kapcsolat, mert az élet más területein sem tudnának egyezségre jutni.

tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Elméleti a kérdés, nálunk mégis volt ilyen helyzet :D


Anyukám kiskoromban meghalt, apukám nevelt egyedül. Nem voltam túl szigorúan fogva sosem, ő azt az elvet vallotta, a szigorral nem érne el semmit, csak nem kedvelném őt.

Kapcsolatai főleg futóak voltak, 8 éven át éltünk ketten egy hatalmas házban.


15 éves voltam amikor hozzánk költözött az új nője és neki a lánya. Ő 14 éves volt akkor. Eléggé szigorúan volt tartva, de így is sokkal balhésabb volt mint én egész életemben összesen. Soha semmi nem tetszett neki, mindig csak veszekedés volt miatta.


Először az új nő azt találta ki, hogy legyek én szigorúbban fogva. Úgy voltam vele, oké, úgysem megyek sehova, legyen.

De amikor le akart tölteni valami alkalmazást a telefonomra, hogy korlátozni tudja a képernyő előtt töltött időmet ott mondtam azt hogy biztos hogy nem.

Ebből a nő és a lánya hatalmas cirkuszt csináltak, mert ha a lánynak van akkor nekem is legyen...

Szerencsére apukám megértő volt, és nem hagyott engem ilyenbe belevinni, ő sem látta jó ötletnek, hisz ha nekem addig nem volt, ne 15 évesen legyen.


Végül az lett, hogy mindenkire a régi szabályok vonatkoztak. Ez ment 1.5 éven keresztül majd szerencsére különmentek

tegnap 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!