Kinek kéne alkalmazkodnia ebben az esetben?
Elméleti kérdés!!
Összejön két gyerekes ember, össze is költöznek, mindkettővel jön a kamasz gyereke is lakni . Lesz két mostoha testvér, kb egykorúak.
A neveltetésük teljesen más volt eddig a pontig. Az egyik rövid pórázon volt tartva, a másik jóval szorosabb pórázon. Ha együtt kell élniük, akkor nyilván találkozik a két világ. Ilyen esetben a két szülő folytatja a saját nevelési elveit a saját gyerekén vagy a másik gyereke is be lesz vonva a dolgokba? Pl az egyik több, a másik kevesebb szabadságot kap.
A gyerekek hogy állnak ehhez hozzá? Nem okoz súrlódást az újdonsült családon belül?
Én csak magamból tudnék kiindulni. Ha én lennék a szorosabb fogott gyerek biztosan nagyon rosszul esne látni, hogy a mostoha tesóm pl fent maradhat amíg akar, hétvégente mehet amerre lát, nincs leugatva ha kap 1-2 rossz jegyet stb. A másik oldalról nézve pedig, ha korlátozni akarnák a szabadságomat, mert hát majd a mostoha tesóm követelőzni fog, meg rossz példát mutatok neki stb, akkor meg valószínűleg megtennék mindent hogy megnehezítsem az együtt élést, mert hát milyen az hogy valaki csak idejön és dirigál nekem.
Aki volt ilyen helyzetben, azoknál hogy történtek a dolgok? Nem akarta az új szülő rád erőltetni a nevelési eszméit? Ha nem jött testvér csak új szülő abban az esetben is leírhatja a tapasztalatait.
Ezt a szülöknek kell megbeszélni még az összeköltözés elött, a két gyereket nem lehet másként tartani otthon, mert abból csakis veszekedés lesz. A szülönek kell közös nevelési elvekben megegyezniük.
Egy család - akakor is, ha két helyröl jön össze - csak úgy müködhet, ha mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek
De neked sem ártama megtanulni odafigyelni, mit írsz:
"Az egyik rövid pórázon volt tartva, a másik jóval szorosabb pórázon." Eszerint ugyanis mindkét gyerek szorosan volt fogva - a rövid meg a szoros pórázr ugyanazt jelenti.
Abból nem nagyon tudom elképzelni, hogy ne legyen hatalmas ellenállás, ha a hirtelen szigorítva lesz, főleg ha X, Y ember miatt. Egy tizenéves lázadó torkán nem igazán hiszem, hogy ezt békében lelehet nyomni. Aztán megy a folyamatos veszekedés, problémázás, hogy az új lakók minnél rosszabbul érezzék magukat és rá menjen a kapcsolat.
Én úgy tudom egyedül elképzelni, hogy a szigorúbb enged valamilyen szinten.
Tudom, hogy elméleti a kérdés, de szerintem nagyon ritka lehet az ilyen helyzet.
Ha két kamasz gyereket nevelő felnőtt összejön, akkor szerintem elég sok időt töltenek el egymás gyerekeinek a társaságában azelőtt, hogy az összebútorozásról döntenének.
Szóval sokkal hamarabb kibuknak a nevelésbeli eltérések, így nem az összeköltözéskor bukna ki a dolog.
Ebből adódóan már előtte is van módjuk arra, hogy finoman közelítsék a módszereiket, ha várható belőle későbbi konfliktus. (Ha pedig ez valamelyik szülő/gyerek számára elfogadhatatlan változtatás lenne, akkor szerintem csak muszájból költöznének össze ilyen esetben, pl. anyagi problémák miatt fel kellene adni egyikőjük lakását, egyéb esetben lehet várni addig, míg a gyerekek felnőnek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!