Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kéne alkalmazkodnia...

Kinek kéne alkalmazkodnia ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!!


Összejön két gyerekes ember, össze is költöznek, mindkettővel jön a kamasz gyereke is lakni . Lesz két mostoha testvér, kb egykorúak.

A neveltetésük teljesen más volt eddig a pontig. Az egyik rövid pórázon volt tartva, a másik jóval szorosabb pórázon. Ha együtt kell élniük, akkor nyilván találkozik a két világ. Ilyen esetben a két szülő folytatja a saját nevelési elveit a saját gyerekén vagy a másik gyereke is be lesz vonva a dolgokba? Pl az egyik több, a másik kevesebb szabadságot kap.

A gyerekek hogy állnak ehhez hozzá? Nem okoz súrlódást az újdonsült családon belül?


Én csak magamból tudnék kiindulni. Ha én lennék a szorosabb fogott gyerek biztosan nagyon rosszul esne látni, hogy a mostoha tesóm pl fent maradhat amíg akar, hétvégente mehet amerre lát, nincs leugatva ha kap 1-2 rossz jegyet stb. A másik oldalról nézve pedig, ha korlátozni akarnák a szabadságomat, mert hát majd a mostoha tesóm követelőzni fog, meg rossz példát mutatok neki stb, akkor meg valószínűleg megtennék mindent hogy megnehezítsem az együtt élést, mert hát milyen az hogy valaki csak idejön és dirigál nekem.


Aki volt ilyen helyzetben, azoknál hogy történtek a dolgok? Nem akarta az új szülő rád erőltetni a nevelési eszméit? Ha nem jött testvér csak új szülő abban az esetben is leírhatja a tapasztalatait.



ma 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általában anyukám szigorúbb elvei érvényesültek mindenkire. Pár kivétellel. Amire élénken emlékszem, hogy a bátyáim pénzt kaptak a bizonyítványukért, jegyenként számszerűsítve, mittomén egy ötös 20 forint egy négyes 10 forint, azalatt semmi. Én meg mivel sokáig kitűnő voltam, elég sok pénztől elestem így...
ma 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szülöknek kell megbeszélni még az összeköltözés elött, a két gyereket nem lehet másként tartani otthon, mert abból csakis veszekedés lesz. A szülönek kell közös nevelési elvekben megegyezniük.

Egy család - akakor is, ha két helyröl jön össze - csak úgy müködhet, ha mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek


De neked sem ártama megtanulni odafigyelni, mit írsz:

"Az egyik rövid pórázon volt tartva, a másik jóval szorosabb pórázon." Eszerint ugyanis mindkét gyerek szorosan volt fogva - a rövid meg a szoros pórázr ugyanazt jelenti.

ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utólag észrevettem, hogy elírtam.
ma 10:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan a megoldás az, ha a szigorúbb szülő enged, az engedékeny meg szigorít és mindkét gyerek ugyanolyan szabályok szerint el.
ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól kezdve, hogy együtt nevelik a két gyereket, kompromisszumot kell kötni. Szerintem nem megengedhető, hogy különbség legyen a gyerekek között, és nincs olyan, hogy én nevelem az enyém, te a tiéd. Nyilván ez baromira nehéz.
ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ahogy már írták. Ki kell alakítani egy közös nevelési elvet, módszert, amiről beszélni kell a gyerekekkel is, hogy igen, eddig ez volt, de mostmár így lesz.
ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ hány évesek a gyerekek. Mert ha 12 akkor lehet hamar összeszoknak és kisebb vitákkal meg lehet úszni. De ha 17-19 akkor szinte felnőttekről beszélünk. Én ebben a pontban pont letojtam volna a másik viselkedését. Ha ő fent marad egészségére, én megyek aludni.
ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Abból nem nagyon tudom elképzelni, hogy ne legyen hatalmas ellenállás, ha a hirtelen szigorítva lesz, főleg ha X, Y ember miatt. Egy tizenéves lázadó torkán nem igazán hiszem, hogy ezt békében lelehet nyomni. Aztán megy a folyamatos veszekedés, problémázás, hogy az új lakók minnél rosszabbul érezzék magukat és rá menjen a kapcsolat.


Én úgy tudom egyedül elképzelni, hogy a szigorúbb enged valamilyen szinten.

ma 10:46
 9/12 A kérdező kommentje:
19 éves gyereknek már lehet azt mondani, hogy ha nem tetszik akkor mehet isten hírével ahova akar.
ma 10:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy elméleti a kérdés, de szerintem nagyon ritka lehet az ilyen helyzet.

Ha két kamasz gyereket nevelő felnőtt összejön, akkor szerintem elég sok időt töltenek el egymás gyerekeinek a társaságában azelőtt, hogy az összebútorozásról döntenének.

Szóval sokkal hamarabb kibuknak a nevelésbeli eltérések, így nem az összeköltözéskor bukna ki a dolog.

Ebből adódóan már előtte is van módjuk arra, hogy finoman közelítsék a módszereiket, ha várható belőle későbbi konfliktus. (Ha pedig ez valamelyik szülő/gyerek számára elfogadhatatlan változtatás lenne, akkor szerintem csak muszájból költöznének össze ilyen esetben, pl. anyagi problémák miatt fel kellene adni egyikőjük lakását, egyéb esetben lehet várni addig, míg a gyerekek felnőnek.)

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!