Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem megharagudott...

A testvérem megharagudott mert vele, hanem a feleségével osztottam meg, hogy elvesztettem egy babát tavasszal?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatom a testvéremmel, de annyira nem állunk közel, hogy mindenről beszámoljak. Mivel férfi, az ilyesmit meg inkább a nők értik meg, nem mondtam el neki. A szüleim sem tudnak róla, nagyon korai terhesség volt, 6-7 hetes.

A testvérem meg a sógornőm távol laknak, nekik van egy fél éves lányuk. Múlt hétvégén voltunk náluk, főleg az unokahúgomat mentünk megnézni. Amikor kettesben voltunk a sógornőmmel, akivel egyébként jó a viszonyom szóba is jött a mi gyermekvállalásunk, és akkor mondtam neki, hogy szeretnénk már egy ideje, de nehezen jön, el is vetéltem pár hónapja.

Igaz, nem kértem meg, hogy ne mondja el a testvéremnek, így őt nem hibáztatom. Házasok, nyilván elmondta.

A testvérem tegnap felhívott, beszélgettünk, majd egyszer csak kinyögte, hogy szarul esett neki, hogy ezt nem mondtam el.


Szerintetek tényleg neki kellett volna elmondanom? Én ezt eléggé privát dolognak tartom. A sógornőmnek is azért mondtam el, mert elég erősen belemerültünk a gyermekvállalás témakörébe.


júl. 14. 13:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Senkire, a koraterhességet nem kell megmondani, ha meg elment a magzat, és nem is tudtak róla, akkor azért nem. Nem kell minden rokonnak mindenről tudnia.
júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

10

Csak őrá és a férjre. Senki másra. Ez egy intim dolog 2 ember közt.

Ezen kívűl esetleg arra akinek a kérdező elmondja, de csak akkor.

júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, nem kértem meg, hogy ne mondja el a testvéremnek, így őt nem hibáztatom. Házasok, nyilván elmondta."


Én ezért nem mondok el "páros" embereknek semmit. Nekem valahogy alapvető, hogy ne csacsogjam ki a barátaimat, pláne egy ekkora volumenű dolgot.

júl. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%

Én sem örülnék neki, hogyha a húgom valami balfsz "a nők ezt jobban értik" hülyeség miatt nem mondaná el.


Nem a "nők" értik jobban, hanem egyes nők, és nem minden félrfi érzéketlen fsz.

júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Én elmondanám a saját testvéremnek, akkor is ha fiú lenne. Ha jóban vagyok vele... Végülis ha a feleségének elmondtad, akkor neki is elmondhattad volna, ebben igaza van. Mondd el neki, hogy sajnálod hogy neki nem mondtad el, csak mivel szóba került a babatéma és a felesége is családtag, ráadásul nő így jobban átérzi a dolgot, ezért mondtad el neki - de neki is el akartad, csak nem úgy jött ki a lépés, mert sógornődtől tudta meg végül. Kérj bocsánatot tőle. Szerintem megérti úgyis végül.


Nem fog haragudni örökké, meg ahogy kivettem nem is haragszik úgy, csak nem esett jól neki. Nálunk is voltak ilyenek, hogy egymás felé voltak sérelmek... Elmondtuk, aztán túl léptünk rajtuk.

júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14, pedig a kommenteddel bizonyítod, hogy igen.
júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

15

De miért kellene azt mondani a testvérének hogy sajnálom, hogy nem mondtam el.

Nem akarta a kérdező elmondani neki és pont. A sógornőjének mondta el és pont. Nem sajnálja.

Felkellene fogni mindenkinek, hogy nincs ilyen, hogy elkell mondani mert a tesóm. Nem kell, ez a kérdező magánügye, annak mondja akinek akarja. Senkire nem tartozik.

A kérdező vetélt el, van kiborulva és még kérjen elnézést a testvérétől mert az megsértődött mert nem tudta? Mert ha tudja akkor nem vetél el? Ha a kérdező elakarta volna mondani a tesónak akkor elmondja.

Amúgy a sógornő is tarthatta volna a száját. Gondolom legközelebb ennyit sem mond neki.

Ha a tesó érdemes lett volna rá hogy elmondja neki akkor most nem besérülve lenne mint egy taknyos gyerek. Mert a vetélés róla szól, mert ő nem tudta. Nem a kérdezőről.

Ilyen sértődős tesónak, meg lepcses szájú sógornőnek sem mond többet semmit.

júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%

Fú de nagyon el vagy tévelyedve, 15-ös! Fú, de nagyon fel*tál! És nem, nem kérek tőled bocsánatot ezért a szóért, amit direkt használtam!

Fú, de elrontod a saját életedet is, ha orrba-szájba bocsánatot kérsz azért, mert valaki megsértődik, mikor te úgy cselekedtél, ahogy cselekedni akartál! A kérdező nem követett el semmilyen hibát, vagyis semmilyen körülmények között nem kell magyarázkodnia, az meg, hogy te kinek szólnál és kinek nem, ember nincs, akit érdekel. Te most itt közöltél velünk valamit, ami nulla mértékben érdekli a 30 ezer gyakorizó bármelyikét is. A teljesebb mértékben irreleváns. A kérdés Nem Rólad Szól.

júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azért mondtad el a sógornõdnek, mert vele került szóba téma. Ha a tesóddal került volna szóba, neki is elmondtad volna gondolom. Nem verseny ez, hogy ki tudja meg elõbb.
júl. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!