Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem megharagudott...

A testvérem megharagudott mert vele, hanem a feleségével osztottam meg, hogy elvesztettem egy babát tavasszal?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatom a testvéremmel, de annyira nem állunk közel, hogy mindenről beszámoljak. Mivel férfi, az ilyesmit meg inkább a nők értik meg, nem mondtam el neki. A szüleim sem tudnak róla, nagyon korai terhesség volt, 6-7 hetes.

A testvérem meg a sógornőm távol laknak, nekik van egy fél éves lányuk. Múlt hétvégén voltunk náluk, főleg az unokahúgomat mentünk megnézni. Amikor kettesben voltunk a sógornőmmel, akivel egyébként jó a viszonyom szóba is jött a mi gyermekvállalásunk, és akkor mondtam neki, hogy szeretnénk már egy ideje, de nehezen jön, el is vetéltem pár hónapja.

Igaz, nem kértem meg, hogy ne mondja el a testvéremnek, így őt nem hibáztatom. Házasok, nyilván elmondta.

A testvérem tegnap felhívott, beszélgettünk, majd egyszer csak kinyögte, hogy szarul esett neki, hogy ezt nem mondtam el.


Szerintetek tényleg neki kellett volna elmondanom? Én ezt eléggé privát dolognak tartom. A sógornőmnek is azért mondtam el, mert elég erősen belemerültünk a gyermekvállalás témakörébe.


júl. 14. 13:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A címből hiányzik a “nem” szócska.
júl. 14. 13:56
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ez már így esett. Annak mondod el, akinek akarod, a sógornőnek nem kellett volna pletykálnia, legyen tanulság, a tesódnak meg nem kellett volna számonkérnie rajtad.
júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Ezt így simán el lehetett volna mondano egy az egyben. Ne vegye magára, nem azért nem mondtad el, mert neki nem akartad, hanem mert nem mondtad el senkinek, a szüleiteknem sem. Sógornőnek meg azért, mert nagyon mélyen belementetek a gyerekvállalás témába, szóba került, nem akartál hazudni.

Ennyi. Én nem élezném ki arra, hogy "férfi, úgyse érti".

júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is eléggé magánügy, ráadásul fájdalmas is és feldolgozásnál is emberfüggő, mi segít. Ha akkor elmondtad volna neki, az esett volna rosszul. Neki is és valószínűleg neked is. Ráadásul ilyenkor nagyon nehéz mit reagálni, egy férfinak különösen. Ha meg már túl vagy rajta, utólag minek említsd neki, ha nem kerül szóba. Amikor 11 hetesen elvetéltem, az tudott róla, aki a terhességemről is (a nővérem pl. igen, a bátyám nem), pluszban csak annak mondtam el, akivel szóba került valamiért. És általában nőkkel került szóba. Eltitkolni nem akartam, de hirdetni sem. Elég fájdalmas volt ez így is, nekem is és azoknak is, akik tudtak a terhességemről. A sógoromnak elmondta a férjem, nekem nem lett jobb, ő viszont nagyon bánkódott miatta.
júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy vettem ki, hogy így utólag kiderülve is bántotta. Ezért sem akartam elmondani a családnak, csendben bánkódó típus vagyok. Most csak rosszul esett, hogy engem hibáztat egy picit, amiért nem osztottam meg vele.
júl. 14. 15:02
 6/19 anonim ***** válasza:
3%
Örülj neki hogy egyáltalán még szóbaáll veled. Ha az én hugom tenne ilyet, azt is letagadnám hogy a testvérem.
júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Èrdekesek ezek a férfi testvérek. Nálunk is nagyon nehezen jött és meddőségibe jártunk és az én testvérem is tudni akarta mi a helyzet holott hiába vagyunk jóban nem éreztem úgy hogy vele szeretném megbeszélni. Volt belőle egy családi feszültség is, mert ő anyukámtól tudta meg. Én meg mindenkit leállítottam, hogy ez a mi magánügyünk, intim dolgunk. Nem akarok családi fórumot róla. Teljes hírzárlatba kezdtünk. Nálunk mikor megtudták hogy elkezdtünk meddősségibe járni, ünnepeltek mintha már a gyereket jelentettük volna be. Szóval érdekesen tudnak reagálni a rokonok.

De ebben a történetben csak te számítasz. Azzal osztod meg akivel akarod. Teljesen mindegy hogy a sógornőd vagy az utcasarki virágárus. Amitől neked jobb. Csak te számítasz.

Az, hogy neki szarul esett az ezredrangú, nem számít. Egy ilyen helyzetben ne is gondolkodj, örlődj rajta. Semmi köze hozzá. Te semmi rosszat nem tettél csak kiöntötted egy olyannak a lelked akivel úgy érezted. Gondolom neked is k.urva szarul esett a vetélés. Engedd el a tesód lelkivilágát. Szarul esett neki majd feldolgozza. Gondolom nem járt még a cipődben.

júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

6

Takarodj innen. A kérdezőnek nem a hülyeségeidre van szüksége. Van elég baja a hülye beszólásaid nélkül is.

júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Honnan tudhattad volna, hogy ennyire besértődik rajta?
júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Ti nem vagytok épek. Hát kire tartozna ez a legjobban a férjén és a szülein kívül mint a testvérére?
júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!