Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi az, ami miatt egy életre...

Mi az, ami miatt egy életre megharagudnál a testvéredre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán tudok ilyent említeni.

Persze voltak gyerekkori csínyek amik akkor iszonytosan rosszul estek és évek múlva is emlékeztem rájuk, de feldolgozva a traumákat ma már jókat röhögünk rajta és amolyan családi anekdoták lettek.


Kicsit úgy érzem a mi családi kapcsolatunk különleges, de ezt lehet csak az mondatja velem, hogy megannyi negatív sztorit hallok mindenhonnan testvéri kapcsolatokról. És pont emiatt megannyi dologért tudok hálás lenni a bátyáimnak. Ezeket nem tudom elfelejteni és hiszem, hogy bármi történne, nem tudnék egy életre megharagudni rájuk.


Tudom, hogy tipikus vitatéma szokott lenni és rejtett sérelem, mocskolódás pl. az örökség, vagy a szülők öregkori gondozása. Mi még messze nem vagyunk ott, hogy ezekre kelljen gondoljunk, de már volt hogy megbeszéltük, és emiatt senkit se fog meglepetésként érni, ha történik valami.


Ahogy azt is tudjuk, hogy mindig azt kell támogatni, aki a legrosszabbul van (akár lelkileg, akár anyagilag), így erősen kételkedek benne, hogy ilyen jellegű összeveszés születhetne.


Na, meg persze az is közrejátszik, hogy mindent magunknak kellett megteremtsünk, mert nem voltak jómódú szüleink, így örökségre nem igazán számíthatunk. Legalábbis nem sokra. Az meg, hogy pl. kié legyen a ház, ami kvázi a legnagyobb értékük, szintén olyan "kit érdekel" jellegű kérdéskör, mert egy no-name falucskába úgyse tudnánk jó áron bérbe adni, másrészről mivel ketten amúgy is több száz kilométerre vagyunk a szülői háztól, ezért számunkra nem releváns. Jobban is megérdemli az otthon közelébe maradt bátyám, aki valószínűleg egyedül fogja gondozni a szüleinket - amit mi másik bátyámmal külföldről max anyagilag tudnánk támogatni.

2021. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nem volt ilyen,de a barátnőmné a csaj húga megcsalta a párjával. Azóta nem beszelenek
2021. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Családi példa alapján az örökségből kiforgatás, illetve anyagi kihasználás (segítséget kér, aztán visszaél vele).
2021. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyon tudok iylet elképzelni.
2021. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
59%
Megette direkt az egész tábla csokimat amit én kaptam a barátnőmtől szülinapomra :(
2021. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha feleségül venné az anyósomat.
2021. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez jó. XD Ezek szerint nő vagy és jóval idősebb a bátyád.
2021. nov. 20. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Évekig tartó anyagi kihasználás,pl.rendszeresen kölcsönkért,aztán nem adta meg, sőt még a pofámba röhögött mikor pénzhez jutott és kértem, eladásra szánt értékes tárgyak hitelbe való elvitele, aztán szintén nem megadása, néha hónapokig nálam lakott és minden költségét maximálisan én fedeztem az étkezéstől, az utazás, tisztálkodás, rezsi,sőt még az alkoholt is. Aztán szintén nem láttam egy forintot sem, sőt még egy köszönömöt sem, mert mikor nekem volt szükségem segítségre és kérni merészeltem, akkor el lettem a küldve a búsba, merthogy pénzéhes rohadt geczi vagyok.
2021. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Örökösödési szerződést írt alá a nagyszülőkkel, a teljes vagyonra, "gondozásért" cserébe. Természetesen nem hogy nem gondozta, de telefonon se kereste őket.
2021. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Több kör sikertelen lombik után örökbe fogadtunk.

Erre a húgom azt mondta, hogy nem voltam képes szülni a férjemnek.


Mondtam neki, hogy soha többé nem akarom látni.

2021. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!