Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos hogy nem akarom napokig...

Jogos hogy nem akarom napokig kísérgetni egy fesztiválon a húgomat és a barátnőit?

Figyelt kérdés
A húgom és a barátnői 16-17 éves lányok akik szeretnének elmenni az egyik fesztiválra. Úgy beszélték meg a szülőkkel hogy ha valaki felnőtt elkíséri őket akkor elmehetnek. Ez lennék én mivel a húgocskám mondta hogy én elkísérem őket már megbeszélte velem, pedig szóba se hozta. Anya mondta hogy rendes tőlem hogy elviszem őket kocsival meg figyelek rájuk. Mondom kiket? Hova? Hát a húgodat meg a barátnőit. Én mondom biztos nem játszok bébiszittert napokig egy fesztiválon. Jogosan haragszik meg rám a húgom és a szüleink ha nem viszemel el őket?
júl. 12. 11:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Előbb meg kellett volna veled beszélnie. Ez így gáz, és neked is lehet más programod
júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tennék rá magasról. Majd ebből tanul a kisasszony, hogy más f.szával ne verje a csallánt.
júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Több mint testőr. Hát ez nem úgy van, hogy amit ők kitalálnak akkor az van. Minimum hogy napi bért fizetnek ha el is vállalod.
júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális hogy ha nem akarod elvinni.Hiszen neked nem is szólt és nem bébiszitter robot vagy aki csettintésre ugrik csak azért mert a hugica azt mondja
júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
gondolom neked is van jobb dolgod ennél, erre gondolhattak volna
júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem jogos, de attól még haragudni fognak, sokat nem érsz vele hogy igazad van.
júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Mivel hazudott, ezért pénzért sem vállalnám.


Alsó hangon az lett volna a minimum, hogy fizetik a benzint (parkolást, amortizációt stb, méghozzá nem garasoskodva, plussz a sofőrködést), aztán pedig mondjuk egy bébiszitter óradíját napi 8 órában, a másik 8 órára ennek a dupláját (hisz ez bőven túlmunka, esetleg éjszakai pótlék), a maradék 8 órára (kb. pihenőidő) pedig még a bébiszitter óradíjának a felét.


Ez 2500 Ft-os óránkénti áron akkor napi 8*2500 + 16*2500 + 4*2500 napi 70 ezer Ft. Hogy ennek díját húgod, vagy a szülők, vagy közösbe állják, az legyen az ő dolguk. Természetesen ők állják a fesztiválbelépődet és a kajádat, italodat.


Tehát napi kb. 100.000 Ft átalányért már esetleg elvállalhatod, és a felelősséged csak a húgodig tart és csak addig, amíg betartja az utasításaidat.


Szerintem ez így nem fog tetszeni nekik. Neked meg az nem tetszik, hogy a te f*szoddal akarják verni a csalánt, beosztják a te idődet, hazudnak a beleegyezésedről és még neked kell magyarázkodni. Ez utóbbi még további 100.000 Ft sérelemdíj.

júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, ugyanakkor a húgod ezt nem fogja belátni. Talán ha előbb megkérdezett volna, nem csak behazudja, hogy megbeszélte veled, de így főleg nem tartozol feléjük semmilyen kötelezettséggel. A szüleidet sem igazán értem, hogy miért rád haragszanak a kisebbik lányuk helyett.
júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%

Most mit vársz? Hordjuk le a húgodat, hogy mekkora szemétláda, aki a hátad mögött kavarta a szart?

Oké, igazad van, most boldog vagy?

júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is pislogtam volna ha ezt így beközlik..
júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!