Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 vagyok, beleszólhatnak,...

18 vagyok, beleszólhatnak, hogy fesztiválozni megyek?

Figyelt kérdés

Vagyis hát januárban töltöm a 18-at, és szeretnék érettségi után pár fesztiválra elmenni. Balaton soundra, Szigetre, és VOLT-ra végig, kiköltözéssel.

A pénzt természetesen én keresem meg rá.


Szüleim féltenek a bulizástól és hasonlóktól..


2015. aug. 18. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem csodálom, hogy nem engedik. Ha mindegyikre elmész és ha még elővételbe is veszed meg a jegyeket, akkor is több mint 140ezret hagysz ott és ez csak, hogy bemész, az italfogyasztás szentem van vagy egy 50-es mellé. Ez nekem kb. egy egész éves tandíjam. Nagy istenbarma lehet, aki ilyen baromságokra veri el
2015. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Természetes, hogy féltenek. Jogilag nyilván a te dolgod, hiszen felnőtt leszel, de van egy etikai oldala is.

A legjobb lenne kompromisszumot kötni, megbeszélni,hogy mitől félnek, feloldani ezeket a félelmeket. Beszéljétek meg,hogy nem iszod magad részegre és hazatelefonálsz, cserébe pedig bízzanak meg benned. Ez egy nehéz kérdés, mert nem csak te csinálhatsz hülyeséget egy fesztiválon,hanem mások is veled.A féltésük teljesen természetes és érthető, ugyanakkor az is,hogy te szeretnél szórakozni. Szóval az asszertív viselkedés a célravezető a témában :)

2015. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy nem szeretem az alkoholt, sörből is max fél korsónyit tudok meginni, utána hánynom kell tőle. Drogok meg aztán főleg hidegen hagynak.

A barátommal fogok menni, ő "vigyáz" rám

2015. aug. 18. 17:11
 4/8 anonim válasza:
100%

Beleszólni beleszólhatnak és jogosan is féltenek, de szerintem érettségi után mindenki megérdemli a bulizást..


Ha magad fizeted akkor viszont tényleg kevesebb beleszólásuk van, ugyanis anyagi helyzetre nem hivatkozhatnak.


Ha meg féltenek ígérd meg nekik hogy minden este felhívod őket vagy küldesz egy sms-t hogy minden oké..kb 1 percet vesz el ez a folyamat az életedből... Meg gondolom barátokkal mennél akikkel vigyáznátok egymásra a lényeg hogy a szüleid tudják kikkel mész..


Én is így engedtem el a lányomat

2015. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem még messze van(1 év) addig bármi történhet. természetesen nem szólhatnak bele,de jó lesz majd előre közölni velük,hogy ne lepődjenek meg. én azt tartom furának,hogy eddig egyiken se voltál,most egyből 3-ra akarnál menni. szerintem elég 1-re megvenni a jegyet(Elővételben) és ha tetszik és marad pénzed akkor a másikra vagy a másik kettőre is megveszed. de ne vedd meg előre mind a hármat szerintem
2015. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltam idén is, de csak 1-1 napokra
2015. aug. 18. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, természetesen beleszólhatnak, ők a szüleid? vagy mi a kérdés?
2015. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Beleszólhatnak. De nem is ez a lényeg: semmi szükség nincs arra, hogy balhé legyen, amikor jössz, amikor mész...

Beszéljétek át ezt a dolgot, sőt beszéljék át ők a barátoddal.

Érettségi után én is úgy fesztiváloztam, hogy a barátom vitt el, és a szüleim nehezen ugyan, de elengedtek, mert tudták hogy vigyáz rám. Előtte egyébként este tízre haza kellett érnem, elég szigorúan fogtak :D Szóval ha nekem ment szép szóval, akkor neked is fog :)

2015. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!