Ez mennyire oké?

Figyelt kérdés

az mennyire oké, ha a sógor azt mondja, hogy a testvérem már nem része a családunknak, csak az övé (vérrokonom a tesóm, ezért mindig is része marad a mi származási családunknak is), ha olvassa a tesómnak írt bizalmas csetüzeneteimet, mailjeimet, vagyis teljes hozzáférése van minden fiókjához (ez nem korrekt a harmadik féllel szemben, aki ír a címzettnek, miközben lehet nem is tudja, hogy azokat más is olvassa), ha ő veszi fel a tesóm mobilját, és nem mindig adja át neki az üzeneteimet, vagy nem hívja a telefonhoz?


a tesóm úgy ment férjhez még fősulisként, hogy előtte más kapcsolata nem volt, soha nem dolgozott (azóta sem, pedig közelebb van már a 40-hez), anyagilag is teljesen függ a férjétől.


fontos kihangúlyoznom, hogy soha nem lógtam rajtuk, évente párszor megyek csak hozzájuk, tavaly csak kétszer, előtte háromszor, idén még egyszer sem, mert zavar a sógorom hozzállása, és hogy a tesóm ezt hagyja.


látom másokat, akik szintén házasok, hogy attól még megismerik testvérüket, tartják normálisan a kapcsolatozt, és a sógorok nem szólnak ebbe bele ilyen szinten.


a NANE oldalán olvastam, hogy a bántalmazó kapcsolat egyik formája, ha a családtagjaidtól megpróbál elválasztani valaki.


júl. 12. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nem oké
júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt még elmondom, hogy mióta összeházasodtak, sógor csakis otthonról dolgozik, azt mondta, testvérem ne dolgozzon, ő eltartja, 0-24-ben együtt vannak a lakásban.
júl. 12. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
A testvérednek oké.
júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

még az sem biztos, h. neki teljesen oké, mert sokszor frusztrált, rosszkedvű, lestrapált.

mikor mondtam neki még régebben, h. milyen jó élete van, akkor csak annyit mondott, hogy nem egészen úgy van minden, amilyennek tűnik, de nem fejtette ki.


csak ott a csok, amit felvettek, a gyerekek, akiket egyedül nem tudna eltartani, szóval...

júl. 12. 11:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire sem oké.

Amiket leírtál, egy az egyben bántalmazó kapcsolat. Van egy NANE kiadvány, az a címe Miért marad, le lehet tölteni a honlapjukról is, szerintem érdemes elolvasnod.

Vagy hívhatod te is hozzátartozóként a segélyvonalukat: 80/505-101 számon. Hétfő, kedd, csüt, péntek 18-22, szerda: 12-14 között. Talán kedden is vannak 12-14ig, ebben nem vagyok biztos, de este tutira. Sok erőt nektek!

júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


igen, azt olvastam, amire utalsz.

de mit tudnék tenni?


tesóm ezerrel függ a férjétől, ott a sok gyerek, hogy soha nem volt munkaviszonya, hogy nincs saját pénze.


ha mondanám neki, h. nem oké, amiben él, félek, megszakítaná velem végleg a kapcsolatot.

júl. 12. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem oké,de az ilyen libák csak akkoráják be, amikor elhagyják őket. Majd akkor vigasztald meg.
júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


dehogy fogja a férje elhagyni, pont azt mondom, h. mennyire birtokló.

júl. 12. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:

5 vagyok.

Hát a legfontosabb, hogy soha be becsüld alá, amit a tesód mond, mert ő tudja legjobban megítélni, hogy mennyire veszélyes a férje.

Most a férj mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy eltávolítsa tőletek, mert ahogy írod, munkahelye pl nincs a tesódnak (nyilván ez se véletlen…), szóval a család kb az utolsó kapocs a külvilággal a számára, az utolsó külső kontroll, ami segíthet neki ha kell. Ezt a férj tudja nagyon jól, emiatt akarja még jobban elszigetelni. Fontos, hogy ezt ne hagyd, igenis keresd kitartóan, hogy ha majd egyszer a tesód akar, tudjon kihez fordulni. Lehet, hogy majd az ő agyát is átmossa, és ő is elküld, de ez csak látszat. Még nehezíti a dolgot, hogy vannak gyerekek. Vigyázz magadra is.

Mivel nem ismerem a helyzetet mélységében, most nem tudok többet mondani, mert ami egy esetben jó tanács, más esetben veszélyes lehet. Szóval tényleg azt javaslom, hívd a NANE-t, nagyon profik. Sajnos kevesen vannak, szóval ne add fel, ha elsőre nem sikerül elérni.

júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


félreérted, tesóm sosem panaszkodott a férjére, és nem is utalt rá, h. bántalmazza, hanem csak látszik rajta, h. sokszor ideges, bele van szakadva a gyereknevelésbe, hiába van otthon az ura, nekem nem tűnik boldognak, de lehet tévedek.

júl. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!